Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ennek tényleg így...

Szerintetek ennek tényleg így kellene lenni-e?

Figyelt kérdés
Rossz kategória bocsii telorol irok...Tehát ügye van az a probléma Magyarországon hogy az emberek akik nem születnek gazdag családba azok már szinte nyomorognak mivel a megélhetés nagyon a béka segge alatt van...20 éves vagyok és szinte minden ismerősöm arra buzdít azt szajkózza hogy ki kell menni külföldre mert csak ott tudsz valaki lenni...persze nem mondom hogy nincs igazuk mert hát itt a fizetések elég alacsonyak persze ez függ az emberek iskolai vegzettsegetol is! De komolyan az a megoldás hogy minden egyes fiatalnak elkell hagynia a sajat országát? Ez a jövő? Mindenkinek igy kell gonsolkodnia? Hogy ha jobb életet akarunk akkor magyarán menekülnünk kell a saját hazánkból? Mert ez nagyon gyalázatos ha igy van....Mondjatok valamit ami nem ebbe az irányba megy hogy "ha akarsz valamit akkor húzz el inenn"... És ami még elég érdekes hogy jövő évtől ugy hallottam hogy emelni akarják a minimálbért illetve csökkenteni az adót! Erről mit gondoltok? Akár mesélhettek arrol is hogy a 80-90évek miért voltak jobbak?! Vagy hogy régen miért volt jobb a megélhetés magyarorszagon/! Koszonom mindenki válaszát! Sorry az ékezetekért!

2016. okt. 9. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, aki boldogulni akar és bátor az elmegy. Mert manapság egy rendes hitelt nem tudsz felvenni. Fiatalként max diákhitelt, amivel nagyon nem lehet elkezdeni semmit. A fiatalok támogatása nem éppen megfelelő, az időseket támogatja a politika inkább mert ők a biztos szavazók. (Mosógépcsere, hűtőgépcsere, 0,9% nyugdíjemelés. stb.)



"És ami még elég érdekes hogy jövő évtől ugy hallottam hogy emelni akarják a minimálbért illetve csökkenteni az adót!"


Éppen most október elejétől még az üzemanyag adóját is emelték mert a világpiaci ár túl alacsony! (Ez komoly, járj utána ha érdekel.) Szóval beszélhetünk itt adócsökkentésről meg mindenről, ha az emberek nem érzik. Másrészt ha járulékcsökkentésről hallottál, már szakértők azt mondják az kevés lesz. Egyszerűen azzal sem lehet a Nyugati szintű fizetések közelébe menni. És ami még fontos....Nyugaton több az olyan munkahely ahol nem hajszolnak több műszakba. A munkamorál más mint nálunk. És a munkamorál és bánásmód az alkalmazottakkal sokaknak sokat számít.

2016. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az IT- szektorban bokdogulsz itthon is.

Sajnos,én eüt végeztem. Anyu beteg,nemmegyek ki.De ha lehetne,megpaztannék

2016. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megpattannék.
2016. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez így van! Menni kell..Hiába vannak jó szakmáim, ha pályakezdőként, tapasztalat nélkül sehová nem vesznek fel.. Vagyis de... gyárba.. A pénz meg kell... nem várhatok jobb lehetőségre, mivel nincs..
2016. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző,én meg azért nem kellek,mert netán leszülök egy prontyot.....:(
2016. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pl jól élek és nem IT szektorban. Látom, hogy mindenki részéről nagy ez a külföldös fellángolás, de nem, tudom mire fel. Aki így látja, annak a 90% sikertelen ember, a maradék 10-nek meg lehet tényleg bejön.
2016. okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök,6,h neked jó. De nem látod,vagy simán nem érdekel,hogy más,ha tanult,ha nem,csak vegetál?
2016. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!