Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikosok miért nem tudnak...

A jobbikosok miért nem tudnak alkalmazkodni az új szituációhoz?

Figyelt kérdés
Én a helyükben örülnék, hogy ez helyzet állt elő. Nem kell megszavazniuk semmit muszájból. Csak a legnépszerűbb törvényeket kell megszavazniuk, a kevésbé népszerű, de szükségeseket meg jól leszavazhatják, szívhatják a Fidesz vérét, és soha senki nem fog rájuk mutogatni, ha valami balul sül el. Nem értem ez miért nem tetszik nekik. Ennél jobban nem is sülhetett volna el a dolog. Anélkül növelhetik majd a népszerűségüket, hogy egyszer is kompromisszumot kelljen kötniük valamelyik társadalmi réteggel szemben. A Fidesz meg csak jobban kormányozhat az MSZP-nél, ezt még VONA GÁBOR is beismerte. Tehát még könnyebb helyzetben is lesz a Jobbik, mint 4 év múlva.
2010. ápr. 29. 13:17
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
31%

Igazad van kérdező.

A történelemben számos ilyen pártot találni,mint a Jobbik.Mindegyik szélsőséges párt keres egy bűnbakot aki mindenért felelős,plusz a szavazóit az érzelmek terén fogja meg.Ez tökéletesen illik a Jobbikra is.

Tudom mindjárt jön az a szöveg,hogy mitől szélsőséges párt,meg miért rasszista?Nos fogjátok már fel,hogy ti csak abba a 17-18 akárhány százalékba tartoztok,akik szerint a Jobbik demokratikus és nem szélsőséges,de azt végképp neház belátni,hogy a társadalom nagyobb része elutasítja a Jobbik féle erőszakoskodást?Ezt bizonyítja a szavazás is.

Egyszerűen nem tudom mit hisztek magatokról,hogy kik vagytok?

2010. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Attól, mert nem ír ilyen hangzatos programot, amit aztán megvalósítani nem lehet, attól még nem szar fos párt, Te birka.


Miért nem lehet megvalósítani? Tudod Te hány törvényt, alkotmány pontot, hivatalt, közszolgálati rendszert (egészségügy, oktatás, rendőrség, stb) kellene módosítani, átalakítani, sőt telibe nulláról újra szervezni Te okostóni? Ha 1000 politikus, éjjel nappal csak tárgyalna, tervezetet írna, meg szavazna, akkor sem lenne elég 10 év, te nagy eszű. Nem beszélve arról, hogy az alkotmánybíróság, meg a köztársasági elnök sem érne soha a végére. Nem beszélve a hangzatos 20 éves elszámoltatásokról. Szerinted mekkora bizottság kellene ahhoz? Hány raktárnyi dokumentumot kellene A-Z-ig átvizsgálni, mire a végére érnének? Csak egy példát mondok, amit konkrétan tudok: egy 800 anyás sertés tartó cég 5 éves könyvelése kb 3 köbméternyi papír. Tehát 20 évre visszamenőleg ez már 12 köbméter papír, és nem is biztos, hogy minden papír megvan. Ezek nélkül meg hogy akarod feltárni a visszaéléseket? Bemondás alapján? Szóval ez megint csak mese habbal, maximum önkényesen lehetne újra osztani, vagy elbírálni a dolgokat, és akkor viszont megint csak felmerülne a kérdés, hogy ha megint átjátsszuk egy másik kézbe a közvagyont, akkor mit csináltunk? Ráadásul, ha az igaztalanul összemutyizott földeket, stb visszavesszük, akkor mi lesz azokkal, akik az akkor aktuális minimális vagyonukat kockára tették, és jól jártak? Apám kb 100 ezer forintból megalapozta mindkét gyereke jövőjét, mert látta, hogy mekkora értéket lehet vásárolni fillérekért. Az nem az Ő, és a hozzáhasonlók bűne, hogy akkoriban a legtöbb ember nem gondolta, hogy mekkora érték lesz majd a termő föld. Most bezzeg, hogy a paraszt veszi a traktort, most dögöljön meg, amiért van neki... Pedig például egy primőr áru termelő kertészetben nem kevés meló van, nem kéne irigykedni. Szóval kérdezem, hogy hol húzzuk meg a határt? Apám ugyanúgy 500 Ft-ért vette a föld aranykoronáját, mint a több ezer hektáros ex TSZ elnök. Akkor kitől vegyük el, és kitől ne? De ez amúgy is csak elvi kérdés, mert ehhez annyi ember kellene, hogy azoknak a fizetése helyből csődbe döntené az országot, azt garantálom.

2010. ápr. 29. 14:43
 23/57 anonim ***** válasza:
95%

a szavazás azt bizonyítja, hogy sok a megvezethető ember. a ti 60%-otok nak a nagy része nem is hallott még a jobbikrol, vagy csak az rtl klubról hallott róla, de a legviccesebb, hogy a többségük a fideszről sem tud semmit. de tudom te mindjárt bebizonyítod az ellenkezőjét mi?;)



de ha már a bűnbaknál tartunk. (ugyebár a cigányokkal semmi gond nincs, a bűncselekményeknek csak pici hányadát kreálják ők, nem kell félni tőlük, hát igen)



áruld el, hogy a fidesz mivel kampányol 8 éve? azzal, hogy az mszp így meg úgy.

nehéz belátni, hogy amit a jobbikra kiáltotok annak nagy része pont rátok igaz mi? egy tonna fideszest hallottam már aki szerint mindenről az mszp tehet. sőt olyat is, hogy a jobbik a hibás, hogy a magyarok megosztottak. hát viccesek vagytok!

2010. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
22%

Nekem 3 jobbikos ismerősöm van, mindhárman azért szavaztak a jobbikra, mert rasszisták.

De mikor kérdeztem őket, mit gondolnak Vonáról, Morvairól, egyszerűen nem tudták kik.

2010. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
94%

"rasszisták":


gondolom egyikük sem látott még soha cigányt, nem találkoztak velük, soha semmi bajuk nem volt velük, nem is hallották őket milyenek közelebbről, csak úgy látatlanban utálják őket mi? mert ez lenne a rasszizmus. de feltételezem, hogy nem így történt.

2010. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
94%

> társadalom nagyobb része elutasítja a Jobbik féle erőszakoskodást?


Azok döntő többsége, akiknek az agyát nem az RTL klub mossa agyonra, hanem picit gondolkodnak és nyitott szemmel járnak a világban, miért a Jobbikra szavazott? :)


Ahhoz képest, hogy a szabadon fogható kereskedelmi csatornákban, valamint az újságokban kizárólag negatív színben voltak feltüntetve, elég szép az a 850.000 szavazat.


Ráadásul 9 (!) megyében megverték a szocikat is...


Szélsőségesség? Igen, az igazság kimondása (gy.k. cigánybűnözés), az elszámoltatás követelése, a nemzeti öntudat felélesztése, az erkölcs tanításának bevezetése, a magyar föld védelme mind-mind rettenetes szélsőséges dolog...idióták, agymosott ökrök vagytok.

2010. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
35%
rosszul feltételezed 73-as. Ahol élünk település 10%-a cigány.
2010. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
Akkor kezdeném. Az ország jelenlegi helyzetéről kizárólag a szocik tehetnek. A dupla közalkalmazotti fizetések, a 19000 forintos egyszeri nyugdíjas vásárlások, a 13. havi nyugdíj, az isten f*sza mind mind annak a pazarló, hitelfelvevő, osotba kommunista politikának a része, amit a szocik csináltak. Arról nem is beszélve, hogy ész nélkül vették fel a sógornő unokatesójának, a hugának, a szomszédjának a kisfiát a hivatalokba, hogy már annyi ilyen élősdit kell annak a szerencsétlen megmaradt dolgozó rétegnek eltartani, hogy belerokkan a dolgozó is, meg az ország is. És persze, hogy ne unatkozzanak, olyan bürokráciát aggattak a nyakunkba, hogy az ember hülyét kap, ha valamit el akar intézni. 2 évig tart, mire sikerül összehozni egy szaros építési engedélyt? Az ember esze megáll. Persze a Jobbik hangoztatja, hogy mindent meg kell változtatni, de ez egyáltalán nem igaz. Nem kell mindent. Egyszerűsíteni kell a bürökrácián, és kisöpörni a f*szra az összes felesleges, kártékony, barom kommunistát az íróasztalok mögül. Így aztán szabadul fel annyi pénz, hogy akár még egy kis adócsökkentés is belefér előbb utóbb. De tudom, Én nem látom a probléma gyökerét, mert a multi meg a... Hát, Én mint őstermelő arra kérem a Jobbikot, hagyja békén a multit! Inkább azt intézze el, hogy a Tescos kamion a föld végébe álljon meg, hogy ne kelljen kiskundorozsmáig autózni. Köszi!
2010. ápr. 29. 14:56
 29/57 anonim ***** válasza:
94%

"rosszul feltételezed 73-as. Ahol élünk település 10%-a cigány."


nem feltételeztem, de nem vetted észre a mondanivalómat.

ha ott sok a cigány, és feltételezem gond van velük sok, akkor talán okkal előítéletesek, tehát nem rasszisták, felfogod?

2010. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
92%

"A kérdező kommentje:

Akkor kezdeném. Az ország jelenlegi helyzetéről kizárólag a szocik tehetnek"


nohát, akkor mégsem a jobbikosok akik csak a bűnbakot keresik?

2010. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!