Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vagyunk kötelesek...

Miért vagyunk kötelesek tolerálni a romákat, miért kell őket elfogadni és integrálni? Miért nem ők kötelesek alkalmazkodni a jelenleg még többségi magyar társadalomhoz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 12:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Hogy képzeled, hogy nekik kötelességeik vannak? Nekik jogaik vannak!
2011. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Nos, ez minden szempontból egy kurv@ jó kérdés...
2011. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
25%

Ugyanezt a kérdést bármelyik szlovák is feltehetné a határon túli magyarokkal kapcsolatban.

Több oka is van

1: Mindenkinek jobb, ha békésen élünk egymás mellett, mint ha az ország 5-10 százaléka elszigetelődik.

2: A kultúrák "egybeolvadása" rendkívül hasznos dolog.

3: Néha a többségi nemzet is tehet engedményeket. Nem, nem kötelező, de akkor olyan bunkók leszünk, mint egypár, közvetlen szomszédunk.

4: Senkitől sem várhatjuk el, hogy teljesen feladja az identitását.

2011. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Van nekik kultúrájuk a zenélésen kívül? Abból nekünk nem sok hasznunk van.
2011. márc. 16. 13:13
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Van kultúrájuk: lopás, csalás, hazudás, bandában támadás, ingyenélés. Ezeket a tevékenységeket semmilyen más nemzet nemtudja ilyen maas színvonalom művelni. Még mielőtt valaki belémkötne, nemvagyok rasszista vannak rendes, dolgozó cigány ismerőseim. Csak túl sokáig éltem olyan környéken, ahol a túlnyomó többség nem ilyen volt.
2011. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
Mert demokrácia,jogálam stb...van. Meg ,mert a történelemből tanulva a nemzetállamok rájöttek,hogy nem árt minnél humánusabbnak lenni,mert a békétlenség békétlenséget szül! Nem mi vagyunk kötelesek tolerálni őket,hanem nekik van joguk az élethez! Lakatos Gézának sem kötelessége téged tolerálni,de neked is jogod van az élethez!
2011. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

"Ugyanezt a kérdést bármelyik szlovák is feltehetné a határon túli magyarokkal kapcsolatban. "


De ez itt MAGYARORSZÁG... Mellesleg a szlovákiai magyar kisebbség alkalmazkodik a többségi társadalomhoz.


"1: Mindenkinek jobb, ha békésen élünk egymás mellett, mint ha az ország 5-10 százaléka elszigetelődik. "


Épp a békés egymás mellett éléssel van a baj. És a híreket elnézva 5-10% nem él békésen sem egymás, sem a 90-95% mellett. Miért nem hallani vajon, hogy egy sváb kisebbségi megerőszakolt és kirabolt egy 80 éves nénit?


"2: A kultúrák "egybeolvadása" rendkívül hasznos dolog."


Rendkívül hasznos. Imádom LL Juniort.


"3: Néha a többségi nemzet is tehet engedményeket. Nem, nem kötelező, de akkor olyan bunkók leszünk, mint egypár, közvetlen szomszédunk. "


Eltartjuk őket. Többségünk tolerálja őket. Az egész országban pozitívan diszkriminálják őket.


"4: Senkitől sem várhatjuk el, hogy teljesen feladja az identitását."


Kivéve ha az illetőnek az identitása például hungarista?

2011. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

dubiis libertas:

Szerintem a határon túli magyarokat nem kellene összehasonlítani a cigányság problémásabb részével.

1. Most sem él békében egymás mellett a kérdésben említett cigányság és a magyarok. Maximum nem ugranak helyből egymás torkának, de feszültség van.

2. Szerintem azt, ami a kultúrájukban értékelhető értékeljük is.

3. Engedményeket tehetünk, de ha folyton csak ez történik, akkor ki leszünk használva (vagyis hogy ki vagyunk...).

4. Én személy szerint nem várnám el egy cigánytól sem, hogy feladja az identitását, csak annyit, hogy a társadalmi normáknak megfelelően éljen. Dolgozzon (vagy legalább akarjon), tanuljon, tartsa tiszteletben a többi embert. Ha ez megvan, felőlem megtarthatják a hagyományaikat.

Csak biztonságot szeretnénk.

2011. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Mert ha véletlenül rájuk szólnál az utcán hogy ne hangoskodjanak ott helyben leköpnének és elpüfölnének mert piszok rásszista vagy. ezért köteleséged elfogadni őket és befogni
2011. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Én vállalom, hogy rasszista vagyok. Én nem szeretem a cigányokat, én a fehér bőrű magyarokat szeretem. A saját fajtám társaságát keresem, és szomorúan látom, hogy mennyi cigány van mindenfelé. Én nem akarom befogadni a kultúrájukat, nem szívesen hallgatom az eltorzított próbálkozásaikat a magyar nyelvvel, és kifejezetten sértő, hogy a szavaik már átjárják a tulajdon anyanyelvemet, miközben lenne még bőven szép magyar szó. Utálom, hogy a külföldiek a cigányokkal azonosítanak, és hogy a hungarikumok közé beveszik a cigány népszokásokat is. Nem akarom, hogy a gyerekem cigányokkal járjon egy iskolába, nem akarom, hogy a máshogy nevelt cigánygyerekek legtöbbször negatív példáját kövesse. Nem akarom, hogy az elvadult cigánygyerekek kárt tegyenek az én gyerekemben, mert ősközösségben nevelkedett szüleik nem tudtak és nem akarnak beilleszkedni. Nem akarom, hogy olyan legyen az ország, ahol a barna bőrűektől meg kell ijedni a villamoson, hogy ki kelljen kerülni a bandájukat az utcákon. Nem akarok idegeneket sem eltartani, sem segélyezni, sem semmilyen módon támogatni. Keressenek ott hazát, ahol szívesen látják őket.

A vér soha nem válik vízzé, márpedig a cigányság mindig agresszív, vándorló, másokon élősködő nép volt. Ez soha nem fog megváltozni, és aki ebben reménykedik, az csak hamis reményekbe ringatja magát, miközben a paraziták teljesen ellepik. A cigányokat nem érdekli, hogy te most támogatod őket, akkor is csak "csicska magyar"-nak fog tekinteni, akit ki kell szipolyozni. Náluk minden az erő, az agresszió, azt tisztelik, aki erősebb náluk. Aki gyengeséget mutat, vagyis a toleráns, jó szándékú, együttélést pártoló magyar emberek egy része, azt élből lenézik, sőt, az prédává válik.

Nem csoda, ha ez a nép közel 600 éves történelme során még soha nem tudott tartósan letelepedni, megbecsülést kivívni. Olyanok, mintha hirtelen Európába telepítenének 15 millió afrikai törzsi bennszülöttet, mindenféle nyelvtudás vagy alkalmazkodási vágy nélkül. Káosz.

2011. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!