Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Engednéd e szavazni, döntést...

Engednéd e szavazni, döntést hozni? Előbb jól gondold végig aztán válaszolj kérlek.

Figyelt kérdés
Pontosabban egy 70 év feletti ember úgy nagy átlagban végzettségtől függően milyen értelmi szinten tudja eldönteni, hogy például egy országnak mi lenne jó? Mennyire demokratikus a rendszer, ha sok esetben nagyon alul képzett, felelőség érzettel kevésbé rendelkező, nagyon befolyásolható emberek döntenek el nagy horderejű, lényeges kérdéseket? Félreértés ne essék, senkit nem nézek le, de valóban érdekes lehet maga a kérdés, mert ezen is múlhat, hogy hogyan alakul egy nemzet sorsa.Te hogyan látod a témát?
2010. ápr. 12. 18:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
24%
ezen még nem is gondolkoztam de ez igaz, én nem engedném őket. Nem mindet csak azt akinek valami betegsége van és befolyásolható.
2010. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
23%
Nem engedném szavazni
2010. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
ha kiszorítunk bizonyos embereket ilyen-olyan indokkal,az már nem a többség döntése,és nem beszélünk demokrációrol.nekik is ugyanolyan joguk van választani mint a húszéveseknek.
2010. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
83%

Ismerek jópár 70 feletti embert, akik talán nem olyan gyors a felfogóképességük, de élesebb elmével nem igazán találkoztam náluk.


Szóval a felső korhatár szerintem nem igazságos.


"Mennyire demokratikus a rendszer, ha sok esetben nagyon alul képzett, felelőség érzettel kevésbé rendelkező, nagyon befolyásolható emberek döntenek el nagy horderejű, lényeges kérdéseket?"


Ilyen emberek ugyanúgy vannak a fiatalok között, és a középkorúaknál is.


Persze én is tudom, hogy vannak emberek, akik könnyen befolyásolhatóak, vagy éppen nem képesek felelősségteljes döntést hozni, na de ez alapján meghozni a cenzust nagyon bonyolult, legalábbis ha arra törekszünk, hogy igazságos legyen.

2010. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
54%

Egy haverom állítása szerint a nagyanyja idén azért szavazott az MSZP-re, mert 3000ft nyugdíjemelést ígértek. Na így nem.


Én mindenkinek engedném a szavazást, akinek van érettségije, vagy szakmája, illetve a nyugdíjasoknak választások előtt meg kellene csináltatni egy tesztet, ami felméri, hogy képesek-e még józanul gondolkodni és reálisan dönteni, vagy csak a mész huncutkodik az agyukban.

2010. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Igazad van, viszont az emberek értelmi színvonalának megítélése azért valamelyest szubjektív. például lehet én a Kovács Bélát vagy a 30éves szomszédot sem találom elég értelmesnek. Meg aztán maga a politika is relatív. Nem mondhatunk hülyének valakit csak azért, mert szerinte máshogy lenne jó. Az ország minden választópolgárával meg mégsem foglalkozhat egyenlet pszihológus, hogy felmérje ki alkalmas és kinek nincs rálátása semmire.
2010. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
73%
Ez tényleg relatív, elég sok mindentől függ, nagyok az egyéni különbségek az idősek között is! Szakközépiskolás vagyok, és az osztályomban például ilyeneket hallottam: "Én a Jobbikra szavaztam, mert ők ki fogják irtani a cigányokat!" Mint a példán is láthatjuk:az, hogy valaki fiatal, még egyáltalán nem garancia arra, hogy értelmesen, átgondoltan, meggyőződésből képes szavazni. Tehát ezt a a kérdést akármelyik korosztálynál feltehetnénk. 19L
2010. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
35%

Nos, engedd meg, hogy pici kitérőt tegyek.

Én szeretem a nagyszüleim, de...

Teljesen leépültek, pedig tanult emberek. (egyetemet végzettek, nagy koponyák voltak)

Ha elvennék tőlük a szavazati jogot, belehalnának. Egyszerűen úgy éreznék, hogy elvették a jogaikat (?), megsértődnének, stb.


Gonosz dolog ilyet mondjak, de én nem örülök, hogy szavaznak a kevésbé beszámítható idősek, de hát ennyi erővel sok 18 éves is egykutya. Sokuk - valljuk be - gyerekes. (kinek nem inge...)

2010. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom a kedves kérdező egy csalódott jobbikos, akinek szúrja a szemét hogy a hűn szeretett pártja még a maszopot se tudta megelőzni... Most meg keresi a bűnösöket ( nyugdíjasok) Sztem deportáljuk el őket munkatelepekre és akkor majd csak a sok buta nullaképzettségű 18 éves fog majd szavazni, na de akkor legalább bekerül majd a jobbik a top 2-be :D Viccet félretéve, mi jogon vennéd el egy időstől a szavazati jogát? Lehet hogy több mindent látott, több mindent átélt, s nagyobb az élettapasztalata mint a mai fiataloknak akik pár éve még pokémonos kártyát gyűjtöttek, s akiket könnyebb is manipulálni néhány divatos szóval... ( cigánybűnözés, hazaszeretet - a sok kis tini meg rászavaz mert hát milyen menő...) ennyi erővel akkor a fiataloktól kéne megvonni a szavazati jogot és új korhatárhoz kötni, mondjuk 50 évhez... hogy legyen tapasztalata stb... szóval kedves kérdező remélem átfogod élni hogy majd a gyerekeid eltiltanak majd a szavazástól mert időskorodra nem az ő favorit pártjukra teszed le a voksod...
2010. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

A kérdésem második felében kértem, hogy "jól gondold végig", mielőtt válaszolsz....

Semmilyen párti nem vagyok, hacsak a józan ész pártja nem számít egy pártnak. :-)

De kérek mindenkit, hogy a piszkálódást/feltételezést tegyük most félre.

Arra volnék kíváncsi, mindenféle megbántás/megbántódás nélkül, hogy a mai demokratikus választási rendszer gyakorlati része milyen szinten szolgálja az élő társadalom, az ország sorsát valósan elősegítve? A demokratikus választási joghoz való hozzáférést nem is vitatom, nem is vitattam! Vannak élettani folyamatok és összefüggések, vannak természetesen egyedi emberek. Senkit nem szabad általánosítani. (skatulyázni)


Képzeld el, hogy egy lakóház elkészítési munkafolyamatát, sorrendjét-folyamatát demokratikus szavazással döntenénk el: a postás, a hentes, a villanyszerelő, a Juliskanéni, óvónéni.... Nem volna célszerűbb a valóban hozzáértő szakemberek tanácsait követni? Ez a mai demokráciának nevezett rendszer, pártosdi valóban jó irány? Működik? Látjuk, tapasztaljuk a mindennapokban, hogy jól működik? Kezded kapizsgálni mire vagyok valójában kíváncsi? Csak kérdezek, senki nem vegye zokon. :-)

2010. ápr. 12. 22:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!