Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ez? Miért baj azok,...

Miért baj ez? Miért baj azok, hogy a munkanélkülieknek közmunkát kell végezniük azért hogy pénzt kapjanak? Az jobb lenne ha csak úgy kapnának pénzt a semmiért, az adófizetőktől levont adóból (vagyis tőlünk akik dolgozunk)?

Figyelt kérdés
Szerintem ez azoknak jó, akik olyan településen élnek, ahol nincs más munkalehetőség, vagy nem is akarnak dolgozni, így pedig rászoknak a munkára legalább. Azoknak nem jó ez akik szakképzettek és mégsem találnak normális munkát, azokat sajnálom is, de reménykedek benne hogy nem maradnak sokáig állás nélkül. Akik meg nem tanultak, nincs szakképzettségük, azok vessenek magukra, miért nem tanultak. Örüljenek hogy legalább van valami munkalehetőség, még ha kevés pénzért is, én a helyükben nem válogatnék.

2016. jún. 8. 20:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
92%

Az alapján, amit leírtál neked semmi tapasztalatod nincs a való életről, oké miért nem így kezdted? Nem kellett volna ennyi választ ide beírogatni, aki még ilyen "Gondos bocsok" szinten látja a világot, inkább annak kéne tanulnia, sokan a valóságról, az emberekről, a oktatásról. Olyan dolgokról mint fogyatékosság, vagy születési adottságok, olyanokról, hogy reionális különbségek stb. te ezekkel egyáltalán nem vagy tisztában -most majd beírod, hogy de mennyire, pedig nem, aki tisztában van, az nem ír egy ennyire naiv világlátásról tanúbizonyságot tevő választ és legfőjképp nem mondja az unalomig ismert és semmire nem jó gumicsontot a tanulásról.


ui: én két szabad bölcsészt is ismerek, akik találtak munkát a végzettésgükkel egyikük tanít a másik egy kultúrházban osztályvezető helyettes. Egyébként tudod egyáltalán milyen szak a szabad bölcsészet vagy csak hallottál róla és mint oly sokan szereted beböffenteni, mint semmire nem jó végzettséget?

2016. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Hol lendült fel a munkaerőpiac? Nem érzem. Amúgy dolgoztam közmunkában olyan helyen, ahol szinte az egész nonprofit kft-ét a vezetőségen kívül közmunkásokkal töltötték fel, 4 állandó ember mellett volt 40-45 közmunkás, volt ott mindenféle diplomával + egyéb végzettségekkel rendelkező ember, korban is a pályakezdőtől a nyugdíj előtt állóig, elég vegyes volt a felhozatal. Szívesen dolgoznék újra egy normális munkahelyen, mint régen, de mostanában hiába pályázom minden épkézláb állásra, ha vissza is jeleznek, akkor max annyit, hogy köszönik a jelentkezést, most másra esett a választás. Gazdasági végzettségemmel nem érzem, hogy annyira piacképtelen lennék. Próbáltam bekerülni munkanélkülis tanfolyamra, hogy képezzem magam egy kicsit más irányba is, de nem vagyok a célcsoportjuk, így a jelentkezésem sem tudtam leadni.
2016. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező kezdenek nagyon provokatívak lenni a válaszaid..

Lefogadom valamimüjgazdag kis p-cs vagy,akitbetoltak valami jó helyre protekcióval...

Tudod nem mindenki születik jó helyre..

És nem lehet mindenki piacképes alfamunkaerő.

Pont az ilyen embereke miatt,mint te soha nem vállalnék gyereket,mert az emberek többsége egy önző f-szkalap,semmi empátia nincs bennük..

2016. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!