Az EU miben különbözik egy gyarmatbirodalomtól, azonkívül, hogy önként léptek be a tagok?
Azonkívül, hogy szabad akaratukból csatlakoztak, nem sok minden választja el egy gyarmatbirodalomtól.
Leginkább, a Brit Birodalomra hasonlít a szerkezete.
Volt ugye a mag, Nagy Britannia és voltak a gyarmatok.
Nagy Britanniában, ment a termelés, aztán a holmikat a gyarmatok piacán is értékesítették.Ebből gazdagodtak, meg, hogy kibányászták az értékes ásványi anyagokat.
Később rájöttek, hogy a gyárat is érdemesebb a gyarmatra telepíteni, mert ott kevesebbért dolgoznak.
De, a britek ügyeltek a látszatra is, fejlesztgették az infrastruktúrát a gyarmatokon.
Ahogy, most az EU csinálja.
Ha az EU nem gyarmatbirodalomként viselkedne, akkor bevezetne közös európai bérrendszert, ami csak a nemzetközi cégekre (Aldi,Tesco,Mercedes...stb) vonatkozna.
Ez lenne az igazi európai egység.
Ehelyett, a nagyvállalati érdekcsoportok győznek, vagyis nekik olcsó munkaerő kell, mint egy gyarmaton.
"Az EU miben különbözik egy gyarmatbirodalomtól, azonkívül, hogy önként léptek be a tagok?"
Egy szó:
MINDENBEN
Nem ragoznám tovább, mert abból, ahogy feltetted a kérdést látszik, hogy fogalmad sincs se az Európai Unió, se a magyar illetve az EU-s gazdaság működéséről.
UI:
Ez a "gyarmatozás" a demagógia kicsúcsosodása amivel bizonyos "nemzeti" irányvonalat követő politikusok butítják az amúgy is végtelenhülye embereket. Hitler megnyalná mind a tíz ujját egy ilyen után.
Abban, hogy pont fordítva működik.
A gyarmatbirodalmak kirabolták a gyarmataikat, miközben a fejlett anyaország még gazdagabb lett, a javak a gyarmatokról áramlottak az anyaországba.
Az EU-ban viszont a gazdagabb országok pénzelik a szegényebbeket. A német és francia adófizetők finanszírozzák például Magyarországot. Itt láthatók az egyenleg adatok:
Az EU mi vagyunk. Nem csak önként társultunk, de közösen is hozzuk a döntéseket és igyekszünk csökkenteni a regionális gazdasági különbségeket.
'Akkor ki ültette Ukrajna élére a Walzman-bábkormányt?'
???
Az EU már jelenlegi formájában is hatalmas hasznot hajt a kelet-európai országoknak, különösen Magyarországnak, ahol szinte minden érdemi fejlesztést, egyetemet, kutatást, infrastruktúrafejlesztést az EU-s alapok finanszíroznak.
A nyugati államok számára ez egy hosszútávú befektetés, és stratégiai előnyökkel jár mert a közös piac (áru, szolgáltatás és munkaerő) nagy lehetőségeket rejt, ha sikerül a regionális különbségeket kiegyenlíteni (tehát lesz fizetőképes kereslet és hatékony gazdasági együttműködés).
Ha nem lennének nyitottak az EU-s határok akkor a magyar munkavállalók nagyon rossz helyzetben lennének, mert nem tudnának Nyugat-Európában munkát vállalni, hanem itthon nyomoroghatnának, ezzel viszont az itthon maradottak munkaerőpiaci helyzetét is javítják. A migráció az alkalmazkodás legfontosabb kulcsa és a magyarok most ezzel élnek. A magyar vállalkozások számára az EU óriási lehetőséget jelent, amit a sikeres kis és középvállalkozások ki is használnak.
Az EU számunkra biztonságpolitikai, stabilitási és egyéb politikai előnyöket is jelent a demokrácia megőrzésében. E nélkül ugyanis már rég az orosz tekintélyelvű illiberális medve karmaiban lennénk.
Nyilvánvaló, hogy az EU nem tökéletes intézményrendszer jelenlegi formájában, de a hatékonysága ugrásszerűen megnő amint sikerül az integrációt elmélyíteni, az eurót mindenhol bevezetni,és előbb-utóbb létrehozni belőle az Európai Egyesült Államokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!