Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma a gimnáziumi órán hatalmas...

Ma a gimnáziumi órán hatalmas balhé volt a szavazás miatt. Most feljelentéssel fenyegetőzik az egyik lány. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát elmesélném, aztán a véleményeteket kérném.

Mivel végzős gimnazistaként az osztályom 90%-a már mehet szavazni, ezért a történelemtanárunk ma elfogultság nélkül ismertette a 4 legnépszerűbb párt programját, elmondta, hogy melyikre kinek és miért érdemes szavazni. Tényleg nagyon odafigyelt, hogy egyik felé se legyen elfogult.


A probléma ott kezdődött, hogy van az osztályunkban egy társaság, akik nagyon elfogultak egy párt irányába és ezt öltözékükkel, viselkedésükkel is folyamatosan jelzik, kampányidőszakon kívül is.

A csoport egyik tagja, egy lány óra elején felállt és lenézően azt mondta a tanárnak, hogy ő nem hajlandó végighallgatni a többi párt programját és ismertetését, mert szerinte mindegyik hazudik a sajátján kívül és mi nekünk ezt észre kéne venni, stb. És hogy ő inkább kimenne óráról.

A tanárunk azt mondta, hogy kimehet, ha ismerteti a saját pártjának a programját az osztállyal. A csaj zavarba jött és nem tudott válaszolni olyan kérdésekre amik az általa kedvelt párt programjára és ismertetésére irányultak, végül meg odamondta, hogy -idézem-: "Nem kell tudnom a programot, elég ha hiszek nekik."


Ezután a töritanár kiakadt és elkezdte mondani, hogy direkt azért tartja ezt az órát, hogy a többiek ne legyenek ennyire befolyásolhatóak meg hogy mi legalább tudjuk, hogy melyik párt mit is jelent, ne csak "divatból" menjünk el szavazni erre vagy arra.

Meg hogy szerinte az ilyeneknek nem szabadna szavazniuk, mert manipulálva vannak.

A csaj elsírta magát, most meg áll a bál. Fel akarja jelenteni a tanárt, a pártjához akar fordulni, meg bizonyos honlapokhoz, meg olyanokat hallok, hogy ki akarja rúgatni a tanárt (pedig nagyon rendes és az iskola legjobb tanára).

Szerintetek kinek van most igaza? Ugye nincsen esély arra, hogy ez miatt elküldjék a tanárt az iskolából? Ő végig higgadt volt csak a végén szakadt el nála is a cérna.

Sokan vannak akik ilyenek, mint az osztálytársam? Mármint hogy a részletes programok ismerete nélkül szavaznak, csak mert a média befolyásolja őket?

Én nem akarok itt veszekedést, ezért írtam direkt konkrét pártnevek nélkül. Tehát légyszi az esetet kommentáljátok.

Köszi.


2010. ápr. 9. 16:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Nehéz a pártokról manapság semlegesen beszélni. A programja mindegyiknek csodás, de az igazság, hogy az Mszp-fidesz a korrupció melegágya, a jobbik egy rakás barom, a Mdf=bokrost mégegyszer soha, mert nincs szociális érzéke. Lmp? kik azok? hát ennyi. Készíteni kellett volna a diákokat az éretségire.
2010. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek igaza van.

Az meg, h tanár nem plitizálhat, az nem teljesen igaz. Ofőmnek van 1 osztályfőnökióra-füzete, vagy mi a szösz, és abban van 1 ilyen téma. Tehát, ha tlleg elfogult volt a tanár nem követett el semmit, és szntem nem gyalázta meg a lányt neki kellett volna akkor mondania a programot... Ezért ne jelentgessen fel senkit, de ha mégis úgy tesz...sajnos neki lesz igaza... "Mert a tanárnak nincs rá joga, de a gyereknek van"--> éljen az igzság -.-...

2010. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:

Jól van, elég a nép agymosásából ezekkel a provokatív kérdésekkel! Látszik, hogy csak te találtad ki ezt a baromságot. Jobbikosként elmesélted a tipikus Jobbikos magatartást. Grat. (Csak ne mindig a magadfajtából indulj ki!)


17:37

Ez is azt igazolja, hogy a kérdező hazudozik.

2010. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
Amúgy az én töri tanárom is hasonlókról beszélt, szerintem nincs ebben semmi mivel a gyerekek nagy része azt se tudja milyen bolygón van, ezért nem árthat egy kis fejtágítás na persze csak függetlenül.
2010. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

Tényleg itt tart az oktatás, hogy egy diák kijelentheti, hogy ő kimegy az óráról, ha (...), és még utána neki áll feljebb? Én a 90-es években voltam gimnazista, de akkoriban egy ilyen súlyos következményekkel járt. Ezek után csak remélni tudom, hogy nem lesz ebből problémája a tanárodnak.

A második kérdésre válaszolva, véleményem szerint ennél a választásnál kevesebb a hangsúly a programokon. 4 vagy 8 éve még az óriásplakátokon is hirdették egy-egy mondatban a célokat. Pl. ilyen-olyan adózási rendszert, nyugdíjemelés, családtámogatás stb. Ennél a választásnál szinte csak az érzelmeket tolták az előtérbe, ami nem volt nehéz, hiszen az emberek nagy többsége tele van indulatokkal és csalódottak. 4/8/12 éve az emberek sokkal többet tudtak a pártok célkitűzéseiről, mint most.

2010. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!