Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma a gimnáziumi órán hatalmas...

Ma a gimnáziumi órán hatalmas balhé volt a szavazás miatt. Most feljelentéssel fenyegetőzik az egyik lány. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát elmesélném, aztán a véleményeteket kérném.

Mivel végzős gimnazistaként az osztályom 90%-a már mehet szavazni, ezért a történelemtanárunk ma elfogultság nélkül ismertette a 4 legnépszerűbb párt programját, elmondta, hogy melyikre kinek és miért érdemes szavazni. Tényleg nagyon odafigyelt, hogy egyik felé se legyen elfogult.


A probléma ott kezdődött, hogy van az osztályunkban egy társaság, akik nagyon elfogultak egy párt irányába és ezt öltözékükkel, viselkedésükkel is folyamatosan jelzik, kampányidőszakon kívül is.

A csoport egyik tagja, egy lány óra elején felállt és lenézően azt mondta a tanárnak, hogy ő nem hajlandó végighallgatni a többi párt programját és ismertetését, mert szerinte mindegyik hazudik a sajátján kívül és mi nekünk ezt észre kéne venni, stb. És hogy ő inkább kimenne óráról.

A tanárunk azt mondta, hogy kimehet, ha ismerteti a saját pártjának a programját az osztállyal. A csaj zavarba jött és nem tudott válaszolni olyan kérdésekre amik az általa kedvelt párt programjára és ismertetésére irányultak, végül meg odamondta, hogy -idézem-: "Nem kell tudnom a programot, elég ha hiszek nekik."


Ezután a töritanár kiakadt és elkezdte mondani, hogy direkt azért tartja ezt az órát, hogy a többiek ne legyenek ennyire befolyásolhatóak meg hogy mi legalább tudjuk, hogy melyik párt mit is jelent, ne csak "divatból" menjünk el szavazni erre vagy arra.

Meg hogy szerinte az ilyeneknek nem szabadna szavazniuk, mert manipulálva vannak.

A csaj elsírta magát, most meg áll a bál. Fel akarja jelenteni a tanárt, a pártjához akar fordulni, meg bizonyos honlapokhoz, meg olyanokat hallok, hogy ki akarja rúgatni a tanárt (pedig nagyon rendes és az iskola legjobb tanára).

Szerintetek kinek van most igaza? Ugye nincsen esély arra, hogy ez miatt elküldjék a tanárt az iskolából? Ő végig higgadt volt csak a végén szakadt el nála is a cérna.

Sokan vannak akik ilyenek, mint az osztálytársam? Mármint hogy a részletes programok ismerete nélkül szavaznak, csak mert a média befolyásolja őket?

Én nem akarok itt veszekedést, ezért írtam direkt konkrét pártnevek nélkül. Tehát légyszi az esetet kommentáljátok.

Köszi.


2010. ápr. 9. 16:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
7%

" Egyébként nem értem miért pattogott már az óra elején a csaj. Elsöprő fidesz győzelem lesz vasárnap, akár végig hátradőlve mosolyoghatott volna az egész bulin."



ennyi botrány után ne viccelj... :D

2010. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, én rengeteg fideszes jobbikos nyuggert látok
2010. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező: áruld már el, hogy öltözködik a fideszes társaság! Ugyanis kamuszaga van a sztoridnak.
2010. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

16:56! Köszönöm a válaszodat, én is így gondolom! Mármint hogy a töritanárunk nem akart rosszat csak segíteni nekünk, elfogultság nélkül.

Azt sem tudom, hogy mennyire komoly az a fenyegetőzés amit a suliban ma hallottunk óra után, de remélem ha az is, nem lesz ettől baja a tanárunknak. 3-4 embert leszámítva mind neki adunk igazat.

2010. ápr. 9. 17:00
 45/65 anonim ***** válasza:
51%
Ja, és kíváncsi vagyok a kiscsaj miből fizeti ki a perköltségeket, miután elvesztette a pert :) Azért mondd meg neki, hogy másokat feljelentgetni nem ingyen szórakozás hülyegyerekeknek.
2010. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
10%
olvass is 1659
2010. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 A kérdező kommentje:

16:59!

Már írtam. Egyszerre jöttek be (3-an vannak, vagyis régebben 4 de az egyik csaj szerintem már nem. Pontosan nem tudom, annyira nem érdekel a dolog) Gyurcsány Takarodj feliratú pólókban, meg az egyiknek van olyan, ahol az egyik MSZP-s politikus célkeresztben van. Meg egy Fidelitas nevű szervezetnek a tagjai (vagy lehet csak 2 közülük), és csomó cuccot kaptak már ott. Például ilyen Fideszes gumikarkötőt ami rajtuk volt egész évben, meg ilyen kis apróságokat.

Tegnap pl. hoztak az osztálynak egy csomó tollat meg hűtőmágnest.

2010. ápr. 9. 17:02
 48/65 anonim ***** válasza:
10%

kérdező, gondolkozz egy sort.

ez a tananyagban benne volt, hogy a 2010-es választásokhoz tartozó pártprogramokat ismertesse a tanár? nem.


így pedig mégis felhozta, és látod ellentéteket szított vele fölöslegesen. ráadásul az utolsó napokban.


ez nem korrekt, akárhogy is nézzük.

az állampolgári ismeretek nem azt jelenti, hogy a jelenlegi pártokat elemzik ki.


elhiszem, hogy jót akart vele, de hiba volt részéről. érted? nem az ő dolga, hogy a diákokat eligazítsa, hogy kire szavazzanak, legalábbis nem tanítási időben.

2010. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

17:02

Ez is igaz, de szerintem mi értékelni tudjuk az ilyen elfogulatlan felvilágosítást, mert mástól nem kaptuk meg. Szerintem a tanárunk is tudta ezt és talán ezért vállalta ezt be...

Azt nem is tudom, hogy más osztályokban volt-e ilyenről szó, de lehet hogy a tanárok ezt megbeszélték egymással.

2010. ápr. 9. 17:06
 50/65 anonim ***** válasza:
10%

nem beszélhetsz az egész osztály nevében.


előbb ment haza főnököm aki mondta, h vasárnap menjünk szavazni(poénosan, amolyan jó hétvégét féleképpen).


egyik kollegám meg felszólalt félhangosan, hogy "csak a jobbikra ne". inkább hallgattam, nem akartam ellentétet, meg vitát, de idegesített az ilyen érvelésmentes felböfögés.


a csajnak is ezt kellett volna tennie, de nézzük el neki, nem mindenki tud hideg fejű maradni. ember ő is.


a végeredmény akkor is a tanárodnak köszönhető, hogy ellentétet és vitát szított. elkerülhette volna. a felvilágosítást pedig megtarthatta volna órán kívül.


a csaj jogosan háborodik fel ,hogy tanítási időben nem tananyagot kell végighallgatnia, hanem olyat ami nem odatartozik (persze ő nem ezért háborodott fel, de egy fegyelminél ezt simán felhasználják a tanár ellen jogosan).

2010. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!