Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma a gimnáziumi órán hatalmas...

Ma a gimnáziumi órán hatalmas balhé volt a szavazás miatt. Most feljelentéssel fenyegetőzik az egyik lány. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát elmesélném, aztán a véleményeteket kérném.

Mivel végzős gimnazistaként az osztályom 90%-a már mehet szavazni, ezért a történelemtanárunk ma elfogultság nélkül ismertette a 4 legnépszerűbb párt programját, elmondta, hogy melyikre kinek és miért érdemes szavazni. Tényleg nagyon odafigyelt, hogy egyik felé se legyen elfogult.


A probléma ott kezdődött, hogy van az osztályunkban egy társaság, akik nagyon elfogultak egy párt irányába és ezt öltözékükkel, viselkedésükkel is folyamatosan jelzik, kampányidőszakon kívül is.

A csoport egyik tagja, egy lány óra elején felállt és lenézően azt mondta a tanárnak, hogy ő nem hajlandó végighallgatni a többi párt programját és ismertetését, mert szerinte mindegyik hazudik a sajátján kívül és mi nekünk ezt észre kéne venni, stb. És hogy ő inkább kimenne óráról.

A tanárunk azt mondta, hogy kimehet, ha ismerteti a saját pártjának a programját az osztállyal. A csaj zavarba jött és nem tudott válaszolni olyan kérdésekre amik az általa kedvelt párt programjára és ismertetésére irányultak, végül meg odamondta, hogy -idézem-: "Nem kell tudnom a programot, elég ha hiszek nekik."


Ezután a töritanár kiakadt és elkezdte mondani, hogy direkt azért tartja ezt az órát, hogy a többiek ne legyenek ennyire befolyásolhatóak meg hogy mi legalább tudjuk, hogy melyik párt mit is jelent, ne csak "divatból" menjünk el szavazni erre vagy arra.

Meg hogy szerinte az ilyeneknek nem szabadna szavazniuk, mert manipulálva vannak.

A csaj elsírta magát, most meg áll a bál. Fel akarja jelenteni a tanárt, a pártjához akar fordulni, meg bizonyos honlapokhoz, meg olyanokat hallok, hogy ki akarja rúgatni a tanárt (pedig nagyon rendes és az iskola legjobb tanára).

Szerintetek kinek van most igaza? Ugye nincsen esély arra, hogy ez miatt elküldjék a tanárt az iskolából? Ő végig higgadt volt csak a végén szakadt el nála is a cérna.

Sokan vannak akik ilyenek, mint az osztálytársam? Mármint hogy a részletes programok ismerete nélkül szavaznak, csak mert a média befolyásolja őket?

Én nem akarok itt veszekedést, ezért írtam direkt konkrét pártnevek nélkül. Tehát légyszi az esetet kommentáljátok.

Köszi.


2010. ápr. 9. 16:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De kicsit rosszul gondoljátok, a tanár egy rossz szót sem szólt a Fideszről, ugyanúgy ismertette, sőt talán hosszabban is.

Csak az osztálytársam szólt be neki egyből, mielőtt meghallgatta volna a tanárt és ezen húzta fel magát. De a lány politikai nézeteire nem tett megjegyzést!!

hanem a modorára és a viselkedésére.

Nagyon rossz így, mert a tanárunk csak nekünk akart segíteni kicsit és ha ez miatt baja esik az igazságtalan lenne.

2010. ápr. 9. 16:50
 32/65 anonim ***** válasza:
8%

"Nem tudom ti hogy vagytok vele de a politika a történelem része, és szerintem jól teszik a töri tanárok, hogy beszélnek ilyenekről!"


jaja, jó, de a történelem órán a történelemről beszéljenek, ne a jelenről, vili?


a történelem pedig nem egyenlő a politológiával. vili?

2010. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
47%

a tanárnak van igaza


a fideszesek egy jelentős részének meg tényleg elég csak a hit

2010. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 bumbi02 ***** válasza:

történelem pedig nem egyenlő a politológiával. vili?


de a múltban (pár hónapja) irták meg a párt programot... a tanár is csak arról tudott beszélni hogy mi történt eddig...:)))

2010. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
10%

ha a lányt felkérte, hogy ismertesse a pártja programját, akkor már nem csak a modorára ment rá.


nézd nem bírom a mai elkényeztetett idióta diákokat akik csak a jogaikkal élnek, ne érts félre.


de akkor is tartom, hogy a tanár hibázott. kirúgni nem rúgnák ki, max fegyelmit kapna.

2010. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:

"de a múltban (pár hónapja) irták meg a párt programot... a tanár is csak arról tudott beszélni hogy mi történt eddig...:)))"


ne vicceljük azé el, ez komoly dolog, gondolj bele a választások előtt teszi ezt. igenis elítélendő.


pártfüggetlenül mondom. nem szoktam jobbikosként a fideszeseket védeni amúgy, de itt most muszály.

2010. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
muszáj
2010. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit pontosítok, hogy elképzelhetőbb legyen a szitu.

Megpróbálom idézni a párbeszédet, de nem lesz pontos.

-Ma különböző nézetű pártokról szeretnék beszélgetni veletek, mivel tudom, hogy legtöbben már szavazni fogtok.

-Tanár úr, ezt muszáj meghallgatni? Ki lehet menni?

-Befoghatod a füledet, de benn maradsz mert óra van.

-De nekem megvan a véleményem és jobb lenne ha így gondolkozna mindenki.


Ekkor szólt közbe a padtársam: "De minket ettől még érdekelne, nem mindenki olyan okos, mint te."


válasz: -Jó, akkor higgyétek csak el a hazugságokat, nekem mindegy.


És itt kezdődött a balhé, itt lett elege a tanárunknak.

2010. ápr. 9. 16:55
 39/65 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért hagyta ott az összes normális fiatal tanár ismerősöm a pályát, egy-két év tanítás után. Én se régen voltam középiskolás, kb. 10 éve, de nekünk eszünkbe nem jutott volna feljelenteni a tanárt, pláne nem ilyen miatt. Mi még tiszteltük őket, még a kevésbé normálisakat is. Kinek van kedve ilyen kis gyökereknek nettó 90-ért "tanítani"? Akkor már inkább elmegy a fiatal vagy jó tanár termékmenedzsernek, mint pl. a vona gábor is :D. Aztán meg sírnak, hogy felhígul a tanári szakma. Nem csoda, ki akar éhbérért idegroncs lenni? Az osztálytársadhoz hasonlóknak inkább vissza kéne venni az arcukból, és egy kis tiszteletet tanulni (te amúgy tök normális vagy, bár minden középiskolás fiatal ilyen lenne). Nagyon sajnálom a mai normális fiatalokat egyébként, mert az idiótább kortársaik miatt már senki nem tud vagy nem akar normálisan foglalkozni velük, meg tisztességesen felkészíteni őket az életre.


A tanárt nem lehet feljelenteni. Milyen alapon is lehetne? A történelem óra tárgykörébe beletartoznak az állampolgári ismeretek is (régen ez is volt a neve: "történelem ÉS állampolgári ismeretek"). Ő pontosan azt csinálta, ami a feladata, a munkaköri leírásában ez is benne van, állampolgári ismeretekkel próbált ellátni titeket (ez nem politizálás, ő - ha jól értem - nem agitált senki mellett, tárgyilagosan ismertette a pártok programját, aztán ennyi). A csaj meg menjen pszichológushoz, ha egy ilyen semmiségért elbőgi magát. Azt a legkönnyebb. (gondolom megszégyenült a kisdrága, hogy azt sem tudja, mi mellett "áll ki" :)) Normális oktatáspolitika mellett, az ilyen kis hisztérikákat simán kirúgnák az oktatási intézményből (főleg, hogy már elmúlt 18). Amúgy én a helyében nem ásnám el magam a töritanár előtt pont érettségi előtt. Simán megtáncoltathatja (mondjuk meg is érdemelné). Szóval ne aggódj, nem fog a tanárral semmi történni, a csaj csak saját magát égeti le.

2010. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:

és itt szólt a tanár, hogy

-Ha szerinted én hazugságokat fogok mondani a saját diákjaimnak, akkor állj fel és mondjad el a nagy igazságot, hogy okosabbak legyünk. Utána kimehetsz.


És akkor feltett pár kérdést a csajnak, pl. költségvetésről meg ilyenekről ami a programban benne van.

A többit meg leírtam.

2010. ápr. 9. 16:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!