Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma a gimnáziumi órán hatalmas...

Ma a gimnáziumi órán hatalmas balhé volt a szavazás miatt. Most feljelentéssel fenyegetőzik az egyik lány. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát elmesélném, aztán a véleményeteket kérném.

Mivel végzős gimnazistaként az osztályom 90%-a már mehet szavazni, ezért a történelemtanárunk ma elfogultság nélkül ismertette a 4 legnépszerűbb párt programját, elmondta, hogy melyikre kinek és miért érdemes szavazni. Tényleg nagyon odafigyelt, hogy egyik felé se legyen elfogult.


A probléma ott kezdődött, hogy van az osztályunkban egy társaság, akik nagyon elfogultak egy párt irányába és ezt öltözékükkel, viselkedésükkel is folyamatosan jelzik, kampányidőszakon kívül is.

A csoport egyik tagja, egy lány óra elején felállt és lenézően azt mondta a tanárnak, hogy ő nem hajlandó végighallgatni a többi párt programját és ismertetését, mert szerinte mindegyik hazudik a sajátján kívül és mi nekünk ezt észre kéne venni, stb. És hogy ő inkább kimenne óráról.

A tanárunk azt mondta, hogy kimehet, ha ismerteti a saját pártjának a programját az osztállyal. A csaj zavarba jött és nem tudott válaszolni olyan kérdésekre amik az általa kedvelt párt programjára és ismertetésére irányultak, végül meg odamondta, hogy -idézem-: "Nem kell tudnom a programot, elég ha hiszek nekik."


Ezután a töritanár kiakadt és elkezdte mondani, hogy direkt azért tartja ezt az órát, hogy a többiek ne legyenek ennyire befolyásolhatóak meg hogy mi legalább tudjuk, hogy melyik párt mit is jelent, ne csak "divatból" menjünk el szavazni erre vagy arra.

Meg hogy szerinte az ilyeneknek nem szabadna szavazniuk, mert manipulálva vannak.

A csaj elsírta magát, most meg áll a bál. Fel akarja jelenteni a tanárt, a pártjához akar fordulni, meg bizonyos honlapokhoz, meg olyanokat hallok, hogy ki akarja rúgatni a tanárt (pedig nagyon rendes és az iskola legjobb tanára).

Szerintetek kinek van most igaza? Ugye nincsen esély arra, hogy ez miatt elküldjék a tanárt az iskolából? Ő végig higgadt volt csak a végén szakadt el nála is a cérna.

Sokan vannak akik ilyenek, mint az osztálytársam? Mármint hogy a részletes programok ismerete nélkül szavaznak, csak mert a média befolyásolja őket?

Én nem akarok itt veszekedést, ezért írtam direkt konkrét pártnevek nélkül. Tehát légyszi az esetet kommentáljátok.

Köszi.


2010. ápr. 9. 16:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
45%
Tipikus Fideszes. Rohadtul tudja mondani a demagóg hülye szövegét, de a programjukról egy büdös szót nem tud elmondani.
2010. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
Az állampolgári ismeretekben szerintem benne van az is, hogy megtanítsák a diákoknak az esettanulmányon alapuló összehasonlító elemzést (hogy képesek legyenek ezáltal az önálló döntésre), azt pedig úgy tudom külön díjazzák egy tanárnak, ha aktuális eseményeket is belevisz a tananyagba, mert ezzel felkelti a diákok érdeklődését. Figyelj, amikor egyetemre jártam, akkor voltak a 2002-es választások, szinte minden órán szóba került az aktuálpolitika, röpködtek a vélemények, de érdekes módon senki nem sértődött meg, vagy bőgte el magát (lol, szerintem egy szavazásra jogosult felnőtt ember akkor se bőgjön ilyenen), pedig akkor is voltak ellentétek. Ha akkor mi minden tanárt feljelentettünk volna (bár azt még mindig nem tudom, hogy mi lett volna a vád :)), még most se értek volna véget a perek, annyi lett volna :)). Mi örültünk neki, hogy nőnek az ismereteink, sok olyan szempontot kaptunk, ami segített abban, hogy szélesedjen a látókörünk. Szerintem ez a töritanár tök jó. Bár nekem is ilyen lett volna középiskolában.
2010. ápr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 bumbi02 ***** válasza:
8%

ienér remélem nem inditanak eljárást a tanár ellen, engem anno megrángatott a hajamnál fogva a magyar tanárom aztán felpofozott.. nem jelentettük fel mi sem, kapott egy fegyelmit asszem,

nem tudom mi baja volt a csajnak...

2010. ápr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
17.15-ös ezzel a csajjal is azt kéne csinálni, amit veled csinált a magyartanárod anno. Nem értek egyet alapból az erőszakkal, de ennek a hölgynek simán jót tenne :))
2010. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
45%

Ez olyan mint az én osztálytársam. Egyszer szóbakerült a politika. Mondom te melyik pártban hiszel?

Azt mondja a Jobbikban.

Miért bennük?

Há' mer kiirtanák a zsidókat meg a cigányokat!

2010. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
12%
A csajnak annyi volt a baja, hogy rájött, hogy tök hülye és semmit sem tud nem hogy a politikáról, de még a saját pártjáról sem, ideges lett magára emiatt, de éretlen vagy buta ahhoz, hogy ezt belássa, ezért inkább a tanár ellen fordult. Nem a tanár szégyenítette meg őt, hanem ő szégyenítette meg saját magát (hiszen ő maga mondta, hogy ő ismeri a nagy IGAZSÁGot, a tanár csak visszakérdezett, hogy na ugyan akkor mi lenne az, erre meg nem tudott válaszolni a hölgyike, aki pár perccel korábban még az IGAZSÁG egyetlen letéteményesének állította be magát, a nap poénja :)) Vitaképtelen volt a csaj teljesen. Mielőtt kiállok valami mellett, legalább alapszinten képbe kerülök vele, nem? Szerintem ennyi érettség elvárható lenne egy most érettségiző fiatal felnőttől. Ha ezt hivatalos útra tereli, mind az iskolaigazgató, mind a bíró hülyére fogja röhögni magát rajta. Egyébként itt is igaz a mondás, "amelyik kutya ugat, az nem harap". Nem fog merni ez a lány semmit csinálni, hidd el. Hisztizik még egy sort, aztán el lesz felejtve az egész.
2010. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
Egy osztálynyi tanú volt a dologra, valószínűleg a tanár marad. Mondjuk az iskolai politizálás ütközik a házirendbe, még akkor is, ha pártatlan.
2010. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
27%

Hogyha a lány fideszes ajándéktárgyakat osztogat az iskolában, az politikai kampány, ami büntetendő ( oktatási intézményekben ugyanis tilos kampányolni). Ez benne van a választási törvényben. Szerintem ismertesd meg ezzel a passzussal, erre ti vagytok a tanúk, rögtön nem fog pattogni.

Mellesleg a töritanárotok nagyon korrekt ember, hogy figyelmet fordít arra, hogy hogyan is kell pártot és programot választani.

Nekünk nem volt ilyenben részünk anno, és angyon is sajnáltam.

Sajnos a magyar történelemoktatás egyik hibája, hogy a tananyagban pont enm jutnak el a rendszerváltásig, hogy képesek legyenek a fiatalok is megérteni azokat a folyamatokat, amik ma a sok feszültséget generálják az országban. Nagyon helyesen tette, hogy órán felhozta ezt a témát teljesen pártatlanul :)

Minden elsimerésem, hogy a szabadidejéből áldozott arra, hogy végigolvassa a programokat és még fel is készüljön a bemutatásukra. :)

Ezért nem fogják kirúgni őt, ne aggódj :)

2010. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó vagyok: a lány viszont aggódhat a pártja miatt, aki választási törvényt sértett az iskolái kampányolással miatta. Én a helyetekben feljelenteném.
2010. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

kedves utolsó hozzászóló! Eszünk ágában sincsen feljelenteni senkit, épp elég gondunk most az érettségi, éppen ezért is kellemetlen egy ilyen balhé... Mi csak szeretnénk ha mindenki elfelejtené az esetet.

2010. ápr. 9. 18:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!