Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma a gimnáziumi órán hatalmas...

Ma a gimnáziumi órán hatalmas balhé volt a szavazás miatt. Most feljelentéssel fenyegetőzik az egyik lány. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tehát elmesélném, aztán a véleményeteket kérném.

Mivel végzős gimnazistaként az osztályom 90%-a már mehet szavazni, ezért a történelemtanárunk ma elfogultság nélkül ismertette a 4 legnépszerűbb párt programját, elmondta, hogy melyikre kinek és miért érdemes szavazni. Tényleg nagyon odafigyelt, hogy egyik felé se legyen elfogult.


A probléma ott kezdődött, hogy van az osztályunkban egy társaság, akik nagyon elfogultak egy párt irányába és ezt öltözékükkel, viselkedésükkel is folyamatosan jelzik, kampányidőszakon kívül is.

A csoport egyik tagja, egy lány óra elején felállt és lenézően azt mondta a tanárnak, hogy ő nem hajlandó végighallgatni a többi párt programját és ismertetését, mert szerinte mindegyik hazudik a sajátján kívül és mi nekünk ezt észre kéne venni, stb. És hogy ő inkább kimenne óráról.

A tanárunk azt mondta, hogy kimehet, ha ismerteti a saját pártjának a programját az osztállyal. A csaj zavarba jött és nem tudott válaszolni olyan kérdésekre amik az általa kedvelt párt programjára és ismertetésére irányultak, végül meg odamondta, hogy -idézem-: "Nem kell tudnom a programot, elég ha hiszek nekik."


Ezután a töritanár kiakadt és elkezdte mondani, hogy direkt azért tartja ezt az órát, hogy a többiek ne legyenek ennyire befolyásolhatóak meg hogy mi legalább tudjuk, hogy melyik párt mit is jelent, ne csak "divatból" menjünk el szavazni erre vagy arra.

Meg hogy szerinte az ilyeneknek nem szabadna szavazniuk, mert manipulálva vannak.

A csaj elsírta magát, most meg áll a bál. Fel akarja jelenteni a tanárt, a pártjához akar fordulni, meg bizonyos honlapokhoz, meg olyanokat hallok, hogy ki akarja rúgatni a tanárt (pedig nagyon rendes és az iskola legjobb tanára).

Szerintetek kinek van most igaza? Ugye nincsen esély arra, hogy ez miatt elküldjék a tanárt az iskolából? Ő végig higgadt volt csak a végén szakadt el nála is a cérna.

Sokan vannak akik ilyenek, mint az osztálytársam? Mármint hogy a részletes programok ismerete nélkül szavaznak, csak mert a média befolyásolja őket?

Én nem akarok itt veszekedést, ezért írtam direkt konkrét pártnevek nélkül. Tehát légyszi az esetet kommentáljátok.

Köszi.


2010. ápr. 9. 16:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
9%
fidesz iránti szimpátiát hogy lehet öltözékben kifejezni?:) tuti jobbikos volt, de ez lényegtelen. ha fideszes vagy lmp-s vagy mdf-es stb lenne, akkor is a csajnak adnék igazat.
2010. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
44%

"Egyébként igen, tényleg Fideszes banda"


annyi hülye fideszesek cumi

2010. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
11%

én válaszoltam.


de uh, hogy az istenben tudják öltözködéssel kifejezni, hogy a fidesz felé vonzódnak ezt áruld már el :)

2010. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 bumbi02 ***** válasza:

provokátor mert a mindennapokból idéz?

am ezért nem hinném hogy kirughatják a tanárt, bár iskolában nem igazán szoktak politizálni, de ezt támogatom az egységes, független párt ismertetést végzős osztályokban.. nálunk is volt egy hasonló, inkább a választás rendszeréről beszéltünk de mellette szóba kerültek a párt programok is teljesen függetlenül, józanul elmagyarázta a töri tanárunk, elmondta meik párttal szimpatizál, de ennek ellenére teljesen függetlenül mondott el mindent teljesen korrekten... nálunk nem volt ilyen. nem indult semmi a tanár ellen h egész órán át politizálást surolta.. sztem kell ilyen is


másik részéhez. igen sokan vannak akik azt se tudják miért szavaznak valahova, csak szavaznak mer divat, vagy mer a haverom is oda szavaz én mér ne? vagy mer hallották h oda kéne... legyen ez mszp, jobbik, fidesz vagy akár civilmozgalom...

2010. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

Pl "gyurcsány takarodj" pólóban jöttek be egyszerre még tavaly, meg pl. hogy Bajnai célkeresztben van, vagy ilyenek.

Meg van egy Fidelitas nevű szervezet vagy mi, annak is tagjai páran és sok cuccot kapnak ott.

2010. ápr. 9. 16:39
 16/65 anonim ***** válasza:
42%

NA MI VAN POFÁRA ESTETEK FIDESZESEK???


EGYBŐL AZT HITTÉTEK A JOBBIK AZ UGYE???:)

2010. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
40%

Ti voltatok ott, ebben az esetben a tanuk, ha fegyelmi eljárás lenne (amit kétlek), ki kell állni mellette.

Egyébként jobbikos volt a csaj, nyilvánvaló.

Nem hiszem, hogy kamu a kérdés. Én is választási évében voltam végzős, nekünk is mondott, pár dolgot a töritanár, de akkor még nem volt ilyen éles a helyzet, szerintem mindenki aludt az órán.

2010. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
19%
Tényleg fideszesek? A nyakamat tettem volna rá hogy jobbikos. De mondd egy fideszes hogy öltözködik basszus?:D Mert ugye a jobbikosokról tudjuk hogy bakancs nagy Mo-os pólo meg stb.
2010. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
9%
Ilyet nem csinalhat a tanar.Nincs joga politizalni,esetlegesen megszegyeniteni valakit{barmely partrol is van szo}Mellesleg nem hiszem,hogy egy 17-18 evesnek kene tudjon "bemutatni"egy partprogramot.Szoval igen "elbocsajthato"a tanar.Na de ketlem,hogy ez a tortenet igaz legyen.Ennyire nem lehet szanalmas egy toritanar.
2010. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
76%

"Sokan vannak akik ilyenek, mint az osztálytársam? Mármint hogy a részletes programok ismerete nélkül szavaznak, csak mert a média befolyásolja őket? "

Manapság sajnos nagyon sok divatsfideszes, divatjobbikos, sőt, még divatmszp-s is van. Én reménykedem benne hogy a lány nem a Jobbikra fog szavazni, ezzel elássa az egész pártot... Legalább a programot olvasta volna, vagy figyelemmel kísérte volna az utóbbi időben a sajtót. Privátban megírnád légyszíves: Ugye nem Jobbikos? (egyébként tőlem bárki bármit kérdezhet erről a pártról, mindent szívesen elmagyarázok neki, a programot is szívesen összefoglalom röviden, vagy kiemelem a számomnak tetsző részeket, nem mindegyik diákszavazó ilyen hülye ;))

2010. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!