Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen kegyetlen az oktatás?

Miért ilyen kegyetlen az oktatás?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, rengeteg mindenbe bele lehetne kötni, de most hozok egy példát.

Heti négy órában kémiát+fizikát tanulunk, aminek tényleg semmi értelme nincs, mert az életben soha sehol nem fogom használni, és csak végigszenvedi mindenki a 2-3 évet 3asokkal, aztán el is felejti amit tanult.Iidóta számolások vannak mindenféle őrült hosszú képletekkel, meg elektronszámolgatások.


Nos, ehelyett miért nem lehet valami 3.nyelvet tanulni heti négy órában?


Ha azt az időt, amit eltökölünk ezekkel a haszontalan dolgokkal nyelvtanulással töltenénk, akkor ezeknek az éveknek hangsúlyos kézzelfogható , HASZNOS eredménye lenne.



2016. ápr. 17. 21:40
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
54%
Erről a témáról ez a Puzsér videó jut eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=mm1VMF4pOBI Igen jól átlátja a rendszer hibáit többek között azért is, mert régebben ő is pedagógus volt.
2016. ápr. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ, mindet végigolvastam!

Sokan írtátok hogy ezekre szükség lehet, meg kell az alapműveltségnek és hogy sok hasznát lehet venni, illetve hogy van olyan aki ezeket szereti. Igen, biztos hogy van, de nagyon kevesek.

Akikkel felnőttekkel is beszéltem, nagy részük NEM fizikus vagy mérnök, hanem átlagember, akik már régen elfelejtették a kémiát és a fizikát, kárba ment idő volt az egész amit a tanulásukkal töltöttek.


Okés, hogy mondtátok hogy aki ezzel akar foglalkozni ,annak kell egy alap hozzá hogy később tudja csinálni.

Aki ezzel akarna foglalkozni, az simán meg tudná az egészet pár hónap alatt tanulni ha ráfeküdne egyetem előtt, és nem kéne a tanulók további 85%-át ezzel szivatni 2-3 évig.


Akkor ha nem is nyelvet, de mittudomén lehessen helyette felvenni extra magyart/történelmet vagy bármit, ami az illető egyént jobban érdekli.

2016. ápr. 18. 06:02
 23/54 anonim ***** válasza:
95%

Miért pont azokat a tárgyakat emeled ki aminek még értelme is van?

Fizikát, kémiát, bioszt mindenki fogja használni az élete során, még ha nem is tudja, hogy azt használta.

De a magyarnak, nyelvtannak, stb tárgynak annyi értelme van. Annyi helyen fogják megkérdezni József Attila életrajzát, vagy megkérnek, hogy elemez egy mondatot stb.


"Aki ezzel akarna foglalkozni, az simán meg tudná az egészet pár hónap alatt tanulni ha ráfeküdne egyetem előtt, és nem kéne a tanulók további 85%-át ezzel szivatni 2-3 évig."


Ez minden tantárgyra igaz. Nekem matekon, fizikán és angolon(bár ezt autodidakta módon tanultam meg) kívül egyik tárgy sem volt hasznos egyetemi tanulmányaim során.

Bioszt és kémiát használom "civilben", törinek volt egy kis jellemformáló hatása, de a többi felesleges volt számomra. Magyaróra megutáltatta velem az olvasást, nyelvtan órán tanultakat sosem használtam pedig ezeket 12 éven tanítják heti 3-4 órában, nem 3 évig heti 2-ben

2016. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
79%
Épp az a baj, hogy pont a kémiát, fizikát, biológiát használod életed során legtöbbször, sokkal többször mint a nyelvtant vagy történelmet...
2016. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
60%
De de de... ha nem tudod a nyelvtant, megtámadnak a nyelvtannácik!
2016. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
88%
Tündérbogárka! Hogy kinek mi hasznos vagy haszontalan azt saját tervei, életcélja alapján ítéli meg. Van akinek a három nyelv lenne haszontalan.
2016. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
95%

Sok ember van aki körberajzolja magát és azt mondja , ennyi a világ.


Leendő bölcsészként a környezetedben sok a bölcsész, ez normális.

Az én környezetemben sok a mérnök, mégsem gondolom, hogy 18 éves korig csak természettudományos tárgyakat kéne tanítani, utána is ráérnek sok hasznavehetetlen társadalomtudományi tárgyat megtanulni akit érdekel.


Az meg már csak hozzáállás kérdése a világhoz, hogy valami szerinted rossz, mert Neked nem jó. Sajnos az emberek többsége így gondolkozik. Ezen csak két dolog segít át: az empátia és az intelligencia ( mert az a kettő már hozza a bölcsességet is) .

2016. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólók zömével, valóban nem felesleges tantárgyak ezek. Ugyanakkor a kérdezővel is egyetértek abban, hogy sokkal életszerűbben is lehetne tanítani őket. Nekem is katasztrofális tanáraim voltak gimiben mind kémiából, mind fizikából (külön pikantériát adott a dolognak a kémiatanárom nyelvtannácisága, ő a helyesírást is osztályozta a dolgozatokban, és kémiajeggyel „jutalmazta”, ha valaki nem volt belőle a topon).


Nekem akkor tűnt fel leginkább, mennyire jó, hogy tanultunk ilyesmit, mikor gyerekem lett – és nem azért, mert vele tudom tanulni ezeket. :) A gyerekek ugyanis baromi jókat tudnak kérdezni, és bevallom, jó érzés volt, hogy számos kérdésére tudtam válaszolni, így – nyilván az ő szintjén – elmagyarázhattam a felületi feszültségtől a súrlódási erőn át az atomokig számos dolgot. Amit pedig nem tudok, kiguglizzuk – de ilyenkor is jól jön, hogy nem kapok frászt egy-egy szakkifejezéstől.

Persze azelőtt is számtalanszor alkalmaztam a – mára már nyilván erősen megkopott – természettudományos ismereteimet, ha valami érdekesebb tudományos cikket olvastam például, csak ilyenkor nem tűnt fel annyira, mint a gyerek agymozgató kérdései kapcsán.

2016. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
81%

1. Kérdező, középiskolába jelentkeztél, ergo tudvalevő volt, hogy ott ez lesz, tehát ennek tudatában adtad be oda a jelentkezésed!

2. A középiskolások 90%-ának gőze sincs, hogy mihez fog kezdeni az életben, tehát ebből kifolyólag azt sem tudja, mire lesz szüksége.

3. Ha Te a kémia-fizika helyett nyelvet tanulnál, akkor meg mások panaszkodnának, hogy minek kell középiskolában 3 nyelvet tanulni. Egyébként egy harmadik nyelvet így is meg lehet tanulni, ha annyira akarsz. Sőt, még érettségizhetsz is belőle!

4. Középiskolában a széles skála, a szerteágazó ismeret a lényeg. Ez kiterjed ugyanúgy a nyelvekre, az irodalomra, a fizikára és a kémiára is!

2016. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
65%

"nyelvtan órán tanultakat sosem használtam pedig ezeket 12 éven tanítják heti 3-4 órában, nem 3 évig heti 2-ben"


Mondjuk ezt használjuk a leginkább. A normális beszéd és írás (helyesírás) alapvető dolgok, bármivel is foglalkozzon az ember az életben...

2016. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!