Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, szerintetek...

Jobbikosok, szerintetek ennyit változik a világ?

Figyelt kérdés

Pár jobbikost kérnék meg, hogy ésszerű válaszokat adjon a következő kérdésekre, érdekel, hogy mit gondoltok erről.

Videók belinkelését, és a "program"-ra való hivatkozást mellőzzük, mert szerintem semmi kapcsolat nincsen a kérdéseim és ezek között.


Szóval, ha Jobbikos vagy és hajlandó vagy ésszerűen válaszolni és végigolvasni ezt, akkor a kérdéseim a következők.


Szóval, szerintetek pár év alatt ennyit változik a világ?

Gondolok itt arra, hogy a drágalátos Morvai Krisztinátok, majdnem miniszter lett az MSZP-ben, még a Medgyessy-kormány alatt illetve nem akármennyi pénzért szakértett Medgyessy Péternek és akkor most erre senki nem emlékszik?


Ellentmondásos dolgokat tesznek, például amentelmi jog.

Sokak a fiatalok közül szavaznak rájuk, jó megértem, a bulit látják benne, lehet menni verekedni, meg divatból nagy magyarok lettek.Oké elfogadom, ők ugyan nem emlékezhetnek arra, hogy az SZDSZ ugyan innen indult mint a Jobbik, ugyan úgy MSZP ellenes párt volt, nem is akár mennyire, és most? Most mi lett? Puszipajtások... Nézzetek csak utána.

Nembeszélve arról, hogy az összes "szakemberük", gazdasági szakértők...stb, régi kommunisták.


Csak, annyit tudok hozzáfűzni a programhoz, hogy elég kevés megvalósítható dolog van benne, de pl az RTL, és TV2 megszűntetése nem lehetséges. De lényegtelen, nekem sem hiányoznának, ez tény hogy a fennálló kormány érdekeiben közvetítenek híreket, mivel a kormány pénzeli őket. Szerencsétlen helyzet, ez van de megszüntetni nemlehet őket.


Mindegy, nem a Jobbik ellen vagyok, csak átlátom ezt. De sokan a koruknál fogva nem.


Nos, ha végigolvastad akkor köszönöm szépen, és kérlek CSAK akkor írj, ha két értelmes mondatnál többet tudsz írni, és nem csak egy videót belinkelni, vagy aztmondani, hogy hazudok és ehhez hasonlókat.Úgyg ondolom nem nem szídtam sem a pártot, sem a szavazóit. Én csupán olyan kérdésekre várok választ amiket csak egy Jobbikos válaszolhat meg.


ui.: Meggyőzni nem kell, köszönöm, tudom hova szavazok, és egy hét alatt nem változik. Azért ne is írjatok...


2010. ápr. 2. 11:13
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:
Elnézést félre olvastam, de miniszterjelöltként igenis felmerült. Az MSZP-nél..
2010. ápr. 2. 14:16
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök a kérdésnek, igen hiánypotló.

Legjobb tudásom szerint próbálok meg rájuk válaszlolni, lehet egy-két gondolatot már mások is leírtak, nem olvastam el mindet.


Morvai - ahogy azt már sok helyen írtam - soha nem volt tagja egyetlen pártnak sem. Őt felkérik, és ő mindig a saját lelkiismerete szerint végzi a munkáját. Hogy mikor melyik párt érzi magáénak azokat az elveket, amit Morvai vall az teljesen mindegy. Az hogy majdnem miniszter lett az kicsit erős, én is majdnem az lettem. Arról hogy felmerült a neve, állítólag nem is tudott, de ez is teljesen részletkérdés. Azt is mondta, hogy újra elvállalná a munkát most is, hiszen ez pártok felett álló dolog. A nemkevés pénzről annyit, hogy havi 160 szerint abszolút nem nevezhető soknak. (Főleg annak tükrében, hogy azért ennél jóval nagyobb összegekkel dobálóznak egyesek végkielégítés ürügyén)


Mentelmi jog nem tudom miért ellentmondásos. Morvai nem akarta kifizetni a kerékbilincset, mert mentelmi joga van, ennek ellenére kifizette. Ez nem hír. Természetes dolog, akármelyik képviselő megteheti, hiszen nem kell fizetniük. Mégis bemondta a tv. Miért? Ja azért mert a Jobbik elakarja törölni a mentelmi jogot, illetve szigorítaná azt. Akkor mi is a gond? Egyetértesz azzal hogy szigorítsák vagy elöröljék? Erre sokan igent mondanak. A Jobbik is ezt akarja, ez rendben van. Jön a kérdésetek: "de akkor rájuk nem vonatkozik". Már hogyne vonatkozna rájuk. Ha nem lesz mentelmi jog akkor nem hivatkozhat rá senki, ezt nem lehet megkerülni. Olyan apróságokat viszont figyelembe se vesznek egyesek, hogy lehet hogy ez nem egészen úgy volt ahogy a média beszámolt róla. Ment is feljelentés.


A két tévécsatornával kapcsolatban idéznék a programból ami tényleg szerepel benne:

"-A közszolgálatiság súlyos mélyrepülése zajlott le az „értéksemlegesség” szépen hangzó, de annál veszélyesebb álcája

alatt, így mára gyakorlatilag lehetetlen definiálni és számon kérni a közszolgálatiságot.

- A jelenlegi szabályozás értelmében a kereskedelmi televíziók szinte minden saját készítésű műsorukat e kategóriába

sorolhatják, tekintet nélkül azok valódi – sok esetben azzal teljesen ellentétes – tartalmára."


Válaszok:

"-A Jobbik olyan médiatörvényt alkot, amely új, értékelvű közszolgálatiságot teremt, rögzítve annak kritériumait, mint

a nemzeti identitás építése, a sokoldalú ismeretterjesztés és a kiegyensúlyozott tájékoztatás.

- Lehetővé tesszük az egyes médiumokra kiszabott büntetések minél hamarabbi végrehajhatóságát a jelenlegi, évekig

elhúzódó gyakorlat helyett."


Ezeknek nyílván az rtl klub, tv2 nem igen örül.

"- A TV2 és az RTL KLUB koncessziós jogát felfüggesztjük, és arra érdemesebb, az alapvető emberi és nemzeti értékeket

szem előtt tartó csatornáknak adunk lehetőséget a földi sugárzásra.

- A koncessziós díjból befolyó összegből a helyi és kisközösségi televíziók, rádiók működését támogatjuk."

"- A Jobbik bevezeti a sávozott reklámadót, amely alapján a felállítandó Közszolgálati és Tartalomminősítési Tanács a

műsorokat erkölcsi és tematikai tartalom, illetve stilisztikai minőség alapján három reklámadózási kategóriába sorolná:

közszolgálati, értékközvetítő és semleges."


Tehát a programban sehol nincs ilyen hogy "sóval szórjuk le stb..." Lakossági fórumokon hangzatósabbak a szavak, ezt hívják politikának, de ez teljes mértékben összhangban a programban leírtakkal.

2010. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
A média legyen értékfüggetlen.
2010. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!