A mai magyar oktatásban miért van az irodalom és a nyelvtan ennyire túlreprezenálva?
Ha rajtam múlna a történelem és a magyar csökkentett óraszámban lenne.
Megjegyzem nyelvtan óra szinte sosem volt,azon is irodalom volt.
Helyettük emelném a természettudományos tárgyak óraszámát,mellette gazdasági ismeretek,politológia lenne.
A matek és idegen nyelv magasabb óraszámban.
Az irodalom ugyanolyan művészet,mint az ének vagy a rajz.
Nem értettem soha,hogy miért kell ilyen magas óraszámban oktatni.
Köszönöm a kérdést, egyetértek a kérdezővel!
Ha az iskola feladata hogy általános műveltséget elsajátítson a gyerek, akkor tudjon sok verset fejből például. (Szerint a természettudományok is simán beletartoznak az általános műveltségbe, de a letböbb ember irodalomra és művészetekre gondol csupán e szó hallatán sajnos).
Ha viszont az iskola feladata az lenne, hogy a gyerek a munka világában megálljon, akkor a reál tárgyak (főleg matek) oktatását eröltetnék, illetve a nyelveket. Nálunk a többi országhoz képest pedig pont a matek és nyelvek terén van a legnagyobb lemaradásunk.
Sőt, más országokban irodalom és/vagy nyelvtanon nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a gyerek íráskészségét fejlesszék. Elképesztő hogy hány magyar fiatal felnőttként sem tud gördülékenyen, "élvezhetően", logikus felépítéssel egy nyomorult szöveget megírni.
Abszolút nem értek egyet a kérdezővel! Épp ellenkezőleg a metekot minek erőltetni? Ma egy olyan világban élünk, amikor már mindent számítógépen számolsz ki, és a legtöbb munkahelyen csak az adott programot kell ismerned, amibe beviszed az adatokat és kidobja a választ. Am emberek 99%-a egyáltalán nem használja a matematika tudását csak arra jó, hogy megijesszék vele az embert a tehetségtelen semmirekellő matektanárok, akik beszélnek és tanítanak egy olyan nyelvet, amire már senkienk nincs szüksége, komolyan ha rajtuk múlna még logarléccel számolnánk, mert az úgy elegáns...
Fel kéne végre ébredni, a matematika elmélete semmire nem jó úgy, ahogy ma a közoktatásban tanítják, ahhoz kevés, hogy jó legyen mondjuk az informatikához, ahhoz túl sok, hogy gyakorlati értelme legyen. Most legyünk őszinték mégis az emberek életük során hányszor oldanak meg másodfokú egyenleteket? Többségük soha!
Az irodalomóra lényege a szövegértés elsajátítása lenne. A mateké meg a logikus gondolkodás készségszintű kifejlesztése lenne.
De, mint a mellékelt ábra is mutatja (azaz a kérdés és a váalszok), ez a jelenlegi oktatási rendszerben sikertelen. Ha egynél több dologban kell összefüggést keresni, vagy ha egy mondat ötnél több szóból áll, akkor a legtöbb ember csak néz bután és vakargatja a fejét. Tisztelet persze a kivételnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!