Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár rendszerben vagy a...

A Kádár rendszerben vagy a mai rendszerben volt könnyebb a fiatal generációnak?

Figyelt kérdés
Én most vagyok a 20-as éveim közepén. Jó munkám és tűrhető fizetésem is van. De most készülök megvenni életem első autóját használtan, használt lakásom ki tudja mikor lesz? Ellenben az ismerősi körömben, az ÖSSZES most 60 körüli család aki Kádár idején volt fiatal, sokkal jobban élt. Mindegyiküknek 18 évesen vadonat új motor, 20 évesen vadonat új autó, és legkésőbb 28 éves korukra új építésű emeletes családi házuk volt egyszerű melósként. Sokan 4 év munka után 22 évesen építkeztek, úgy, hogy ebből 2 év katonaság volt, és autó meg motor már megvolt, vadonat új. Nyaralás a TSZ üdülőben,ott 3-szori főtt étkezés ingyen (reggelire pacal stb.) A legundorítóbb, amikor sokuk kérkedik vele, hogy nekik ennyi idősen már mennyi mindenük megvolt, "bezzeg a mai fiatalok". Aztán hogy? hogynem? a rendszerváltás után csórók lettek mindannyian a megszűnő TSZ miatt.. Akkor kinek is volt nehezebb fiatalnak lenni? Az én korosztályom, ahol jó diplomával és 2 nyelvvizsgával is csak álmodhatsz új házról, új autóról?
2016. febr. 21. 14:24
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
Igen,azt hiszem tényleg félreértettelek,bár azt emlékeim alapján továbbra is úgy gondolom,hogy az általad írtak "túlidealizálják" az akkori világot,életet.Persze van aki ilyennek élte meg,van aki olyannak.
2016. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Rokonságból, ismertségi körből felesleges nagyátlagot számolni, én is mondhatnám, hogy tök jó ma egész Magyarországon a helyzet, mert a rokonságom jó részében nem okoznak lehetetlen problémát, ha a gyereknek 20 éves korára 3-4 milliós kocsi kéne, vagy mert rengeteg olyat ismerek, aki csak biciklire 200 ezret költött.

Ettől még ez nem valós kép, mert sokan például még 40 év felett is adósságot törlesztenek, vagy éppen elmaradottabb térségekben élnek, ahol kevés a jó munka.


Szerintem nem látod reálisan a képet. Mások voltak a munkaviszonyok, korábban kezdtek dolgozni, más volt az életritmus, az élet megalapozásához kedvezőbbek voltak a reálbérek. Az építkezést is olcsóbban ki lehetett hozni.

Az én szüleim a 90-es évek elején kezdték az építkezést egyetem vége felé, és kis családi támogatással plusz az akkori szörnyű infláció melletti hitelből úgy sikerült befejezni az építkezést, kifizetni a hiteleket, hogy majdnem belerokkantak (viszonylag jó fizetések mellett). Valószínűleg ha végigkérdeznéd a rokonságod, akkor kiderülne, hogy a 70-80-as évek sem volt mindenki számára feel the sunshine.


Lényegében ma mindenben jobb helyzetben vannak a fiatalok azt a fontos tényezőt leszámítva, hogy sz.r a munkaerő-piac. Így aki nem tanul ki versenyképes szakmát és nem tanul meg több forrásból pénzhez jutni, befektetni, az valóban nehéz helyzetbe kerülhet. Éppen ezért nehéz összehasonlítani, hogy mikor is volt jobb fiatalnak lenni.


"Az én korosztályom, ahol jó diplomával és 2 nyelvvizsgával is csak álmodhatsz új házról, új autóról?"

Mi számít jó (versenyképes) diplomának? Tényleg nem jó a helyzet, de ez nagyon erős túlzás.

2016. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!