Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár rendszerben vagy a...

A Kádár rendszerben vagy a mai rendszerben volt könnyebb a fiatal generációnak?

Figyelt kérdés
Én most vagyok a 20-as éveim közepén. Jó munkám és tűrhető fizetésem is van. De most készülök megvenni életem első autóját használtan, használt lakásom ki tudja mikor lesz? Ellenben az ismerősi körömben, az ÖSSZES most 60 körüli család aki Kádár idején volt fiatal, sokkal jobban élt. Mindegyiküknek 18 évesen vadonat új motor, 20 évesen vadonat új autó, és legkésőbb 28 éves korukra új építésű emeletes családi házuk volt egyszerű melósként. Sokan 4 év munka után 22 évesen építkeztek, úgy, hogy ebből 2 év katonaság volt, és autó meg motor már megvolt, vadonat új. Nyaralás a TSZ üdülőben,ott 3-szori főtt étkezés ingyen (reggelire pacal stb.) A legundorítóbb, amikor sokuk kérkedik vele, hogy nekik ennyi idősen már mennyi mindenük megvolt, "bezzeg a mai fiatalok". Aztán hogy? hogynem? a rendszerváltás után csórók lettek mindannyian a megszűnő TSZ miatt.. Akkor kinek is volt nehezebb fiatalnak lenni? Az én korosztályom, ahol jó diplomával és 2 nyelvvizsgával is csak álmodhatsz új házról, új autóról?
2016. febr. 21. 14:24
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Az a gond,hogy ha mondjuk a neten rákeresel,láthatod,hogy például 1980-ban,1800000 körüli volt a magyarországi gépjármű-állomány.Ebből akkor számold ki,hogy lehetséges-e,amit állítasz.
2016. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem állítom,hogy akkor olyan rossz lett volna az élet,csak egyszerűen nem tapasztaltam olyan jónak sem,mint a te rokonaid.És nem csak én vagyok ezzel így,hanem rokonaim,ismerőseim is,akik szintén éltek már akkor.
2016. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Várjál ! A 70-es évekig nem is nagyon voltak autók, öregapám korosztálya oldalkocsis motorkerékpárokkal közlekedtek még a 70-es években, jogsijuk sem volt kocsira. A 70-es évek 20-as generációjával indult be az autózás legalábbis itt vidéken erősebben.
2016. febr. 21. 18:05
 34/42 anonim ***** válasza:
Pedig a közúti gépjárművek száma,már 1970-ben is elérte az egymilliót,1980-ban 1800000körül volt,1990-ben 2400000,és ma,kb.3600000.
2016. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Az első Merkúr-szalon egyébként,1960-ban nyílt."Milyen volt a Merkúri időszámítás?" címmel,a neten is olvashatsz arról,hogyan,mennyi idő után lehetett akkoriban gépkocsihoz jutni.
2016. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Nagyon ráindultál erre a Merkúr témára statisztikailag alátámasztva. :-))) Akkor legyen a 20 év 22 jó? A statisztikával mit akarsz? Ez egyáltalán nem cáfolja meg amit mondok.
2016. febr. 21. 18:56
 37/42 A kérdező kommentje:
Sokkal fiatalabban tudtátok elkezdeni a saját, független életeteket, saját ingatlannal, saját autóval.. Ma a fiatalok, akik megtehetik, olyan lakásokba költöznek sokszor ami a nagyszülők generációjáé volt, 60+ éves régi házak ezek, és sokan csak 35 után vagy még később tudnak saját lakásba költözni..
2016. febr. 21. 19:00
 38/42 A kérdező kommentje:
És ezzel csak az a baj, hogy nagyon sokan, úgy állítják be a dolgot a mai 60-asok közül, mintha az a generáció jobb, több lenne mint a mai fiatalok, csak azért mert a szocializmusban meg tudták alapozni a jövőjüket Kádár bácsi segítségével...
2016. febr. 21. 19:03
 39/42 anonim ***** válasza:
A statisztika azt cáfolja,hogy ami a te rokonaid,ismerőseid között állításod szerint általános,megszokott dolog volt,az országosan,egyáltalán nem volt az.De egyébként engem nem zavar,ha te arról a világról álmodozol,csak úgy gondolom,ha visszatérne,csalódnál és nem kellemesen.
2016. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Félreértesz, az egy működésképtelen világ, ezt már tudjuk. Pontosan azért, mert valamiből, valakinek finanszíroznia is kell a jólétet.
2016. febr. 21. 19:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!