Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz szakmunkás életpály...

Mikor lesz szakmunkás életpálya modell?

Figyelt kérdés
Lehet hallani orvosokról, rendőrökről, tanárokról, ápolókról, mi lesz velünk, akik értéket teremtenek? Nekünk nem jár a fizetés emelés? Az elmúlt 6évben csökkent a fizetésem, és néztem más helyeket is hátha váltani tudnék, de egyszerűen Nincs jobb! Egyre nagyobb számban alkalmaznak már szakmával rendelkezők helyett is olyan embereket, akiknek semmi végzettségük és minimált kell csak adni nekik.. én 10 éve 3 szakmunkással kezdtem, most az elmúlt 6évben csökkent a fizetésem és 3 érettségi végzettségű betanított munkással kell dllgoznom.. -.- gondolom mondanom sem kell, Hogy sokkal több felelősség sokkal több munka, kevesebb pénz! Tavaly betelt a pohár itt akartam hagyni a helyet, de ledöbbentem ahogy körül néztem, mostanában máshol Már ennyit sem adnak meg! Sokat lehet hallani a médiában h rinyálnak a diákok, a tanárok az oktatók, fél millás fizetésel orvosok otthagyják a kórházat.. velünk melósokkal mi lesz? Nem számít Hogy mi állítjuk elő azt a szart amit nap mint nap magad körül látsz??
2016. febr. 3. 22:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

10:08 ! És te tudod milyen fárasztó napi tíz-tizenkét órában nehéz fizikai munkával megépíteni azt a házat amibe te kényelmesen lakhatsz? vagy tudod azt hogy milyen stresszes egy futószalag mellett autót összeszerelni hogy neked legyen egy kényelmes kocsid amivel bejárhatod a világot? vagy te tudod azt hogy milyen a tűző napon dolgozni napi 8-10 órán keresztűl hogy neked és a családodnak legyen mit enni? Te tudod azt hogy milyen a kohók mellet dolgozni az ötvenfokos hőségben? STB-STB Ha szerinted ezek a munkák olyan könnyen megtanúlhatóak és könnyen végezhetőek akkor miért nem ezeket választod az íróasztal helyett??


Szerintem ezen már rég túlkellet volna lépni hogy ki milyen fontos munkát végez mert minden munka fontos, egy a lényeg hogy értékteremtő és magas színvonalú legyen az a munka barátom.

2016. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ezen már rég túlkellet volna lépni hogy ki milyen fontos munkát végez mert minden munka fontos, egy a lényeg hogy értékteremtő és magas színvonalú legyen az a munka barátom."


Nem én hoztam, fel hanem a kérdező, hogy mi csak pöffeszkedünk. Én nem nézem le egyik félt se viszont jó lenne tisztázni a fogalmak jelentését és egy termék előállításának a folyamatát. A gazdasági folyamatokról már nem is beszélve. Tudtommal egyszer már megpróbálta ezt az ország, hogy minden állami kézbe van és nem vált be.

2016. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy kicsit túloztam ezért elnézést kérek, de nekem ugyanúgy nem tetszik, hogy semmibe akar nézni, csak azért, mert nem egy gyárban dolgozok. Attól még ugyanúgy hozzájárulok ahhoz, ami körül vesz minket. A kérdező hasonlóan elítéli minket pedig nem tapasztalta meg a mi munkánkat.
2016. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az egymás munkájának a tiszteletben tartása nagyon fontos, valamint a személyes tisztelet is fontos, a két érdekcsoport ugyanis tökéletesen egymásra van utalva, egyik sem tud működő értéket létrehozni a másik nélkül, ezért kellene anyagilag és erkölcsileg is megbecsülni mindkét terület dolgozóit, de mint tudjuk a fizikai munkát sem anyagilag sem erkölcsileg nem becsülik meg magyarországon még a mai napig sem, ezért aztán ne csodálkozzon senki ha a fizikai dolgozók tömegese hagyják el az országot, ennek pedig sújos gazdasági következményei lesznek mivel a mérnökök nemfognak beállni betont keverni vagy falat rakni, ennek meg azlesz a következménye hogy ők is elhagyják az országot. Ezt kellene látni orbánnak, De nemlátja a szerencsétlen csak a pénzharácsolás köti le minden idejét és szellemi energiáját.
2016. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itt a másik semmibe vételét a kérdező kezdte a "sok szar ami körülötted van" szöveggel, majd tetézte azzal, hogy "tanulni akárki tud"-dal, ami nyilvánvaló hazugság, és a diplomás réteg tevékenységének devalválása.


Én kutató vagyok, de nem nézem le a szakmunkásokat, feltéve, hogy tényleg jó szakemberek, ezért is írtam, hogy a normális szakmunkásképzés a társadalom egyik alappillére kellene hogy legyen, de itt nem az.


Ugyanakkor a másik oldalnak is meg kellene érteni, hogy a diplomás mérnök, orvos, fizikus, akárki nem a tökeit vakarja, hanem olyan dolgokat tanul meg, és alkalmaz a mindennapokban, amit sok ember fel sem képes fogni. Cserébe nekik nincs fizikai erejük, kitartásuk a fizikai munkához. Mindenki válassza a fizikumának, eszének megfelelőt, ennyi. Ugyanakkor érdemes belegondolni abba is, hogy a kérdező állítása szerint sok esetben segédmunkással helyettesítik a szakmunkásokat. Na, ez az, amit egy mérnökkel, orvossal, tanárral nem tudnak megcsinálni. Őket nem tudod betanított munkással helyettesíteni, mert nem szar lesz az elvégzett munka minősége, hanem semmilyen elvégzett munka nem lesz.

2016. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12:50 egyetértek az viszont a kérdezőnek kellene belátnia, hogy az elképzelés, hogy életpálya modell egyszerűen hülye ötlet, hiszen nincsen olyan egyenlőség a fizetés terén, mint a közalkalmazottak között. Nem valószínű, hogy ugyanazzal a szakmával ugyanannyit keress egy Egerben, mint Budapesten vagy Győrbe. Alapvetően rosszul közelíti a témát.
2016. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
12:59 ! Ez ígyvan.
2016. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
A te életpálya modelledet keresd a saját munkáltatódnál. Azt azért te sem gondolod komolyan, hogy a kormány fogja megmondani, hogy a te munkahelyeden mennyi legyen a fizetés? A minimálbért meghatározza, ennél több beleszólása nincs a dologba. (szerencsére)
2016. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

Kéredző!

Gondolkozz...

3 segédmunkással dolgozol. Azaz 4 ember közül te vagy csak szakképzett.

Hányan szereznek szakmát évente? És érettségit, diplomát? A 29 évnél fiatalabb tanárok száma 6% alatti, ha egy átlagos tanár 40 évig tanít, és 24 évesen kezd el tanítani, ennek 12,5%-nak kellene lennie (40 év múlva felennyi tanér sem lesz).

Tanár, de főleg orvos nem lehet valaki pár hónap tanfolyam után.

Míg szakmunkás, ha a te "nehéz és veszélyes" munkahelyeden 4-ből egy ember szakképzett, elég, ha a szakmunkás réteg negyedének van rendes szakmája: magyarul bármikor könnyen pótolnak akár több ezer, vagy tízezer szakmunkást is pár hónap alatt.

Egyébként, ha tanulni bárki tud, miért nem tanultál?

Erről ennyit.

Arról meg főleg ne beszéljünk, hogy valószínűleg annyit keresel, mint egy 20 éves tapasztalattal, mesterképzéssel rendelkező tanár...

Ha holnap 5000 tanár sztrájkot hirdet, meg 2000 külföldre megy, az nem pótolható, csak évtizedek múlva.

Ha a tanárok száma hirtelen csökken, rengeteg betöltetlen állás lenne a jó gimnáziumokba, odamennének a szakközepekből, meg szakiskolákból tanítani, ergó 20 év múlva örhetnél, ha betanított munkással dolgozol...

2016. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy hirtelen nagyösszegű minimálbéremelés tönkretenné a gazdaságot:

-tönkremenne a forint, pár hónap múlva akkora lenne az infláció, hogy a mostani minimálbér többszöröse semmit nem érne

-a külföldi cégek átkötöznének máshová.

Azaz pár év múlva 2-3-szor ekkora munkanélküliség lenne és a nagyobb összegű fizetés kevesebbet érne, mint a minimálbér.

2016. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!