Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetért-e Ön azzal, hogy a...

Egyetért-e Ön azzal, hogy a 2015-ös költségvetés szerint kevesebb gimnáziumra, gimnáziumi tanulóra van szükség, helyette pedig élénkíteni kell a szakmunkásképzést?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy anonim oldal, nyugodtan tegeződjünk.

Európa fejlett országaiban (németek, osztrákok, svájciak, franciák) a felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya magasabb. Több diplomással (persze a megfelelő szakirányban elvégzett diplomával) erősebb a gazdaság.

2014. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Miután a felsőoktatásból is kivonták a pénzt, és nehezítették a lehetőséget a bejutásra, ebben az esetben teljesen reális lépés a gimnáziumokat is szűkíteni, hiszen gimi után csak tovább tanulni van lehetőséged.. Inkább plusz szakmunkások, mint plusz érettségivel rendelkezők, akiknek nincs végzettségük..

A döntésben van logika, a kérdés, hogy jó úton járunk-e ezzel, felsőoktatásra így is GDP arányosan már mi költünk a legkevesebbet EU-ban.

2014. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

NEm értek egyet.

Mindenki azt tanuljon, amit akar, ne amit a Fidesz előír.

Szégyen, hogy Orbán szándékosan akarja elvenni a gyerekek elől a tanulás lehetőségét.

2014. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ja igen, elfelejtettem:

én sem értek vele egyet, de azon az úton amin a Fidesz jár, logikus lépés volt, szinte előre látható..

2014. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
93%

1-es:az általad említett országokban vendégmunkások végzik a szak/fizikai munkát (ez a jóléti társadalom.)

ami a kérdést illeti:elég baj az ha az állam határozza meg ill.törvényekkel befolyásolja a fiatalok jövőjét.dehát ebben az országban hetiszinten előállnak hasonló morbid elképzelésekkel,már lassan hozzászokunk.

2014. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen.

Utána pedig oltogassuk a sok prolit, hogy ők csak kőművesek és szakácsok, miközben mi százmilliókat keresünk évente.

2014. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Elképzelhető, hogy a kormány tudja, hogy az elkövetkező években milyen mukákra lesz szükség.

Ha komolyan akarják venni a munkanélküliség csökkentését, akkor lehet, hogy ez a jó irány.


Mert nyilván bárkinek lehet joga kongói népművészetet tanulni, de ha nem talál vele munkát, akkor ugye az államra hárul az eltartása... vagy a családra.


A tanulás nem egy "ingyen" jog...

Ezért munkával illik fizetni...

És ha az állam nem tudja biztosítani harmincezer kongói néprajzkutatónak az álást, akkor jogos hogy előtte próbálja lebeszélni őket.

2014. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet jelenleg, de a nem túl távoli jövőben - 10-15 év - látnék benne fantáziát. Most viszont nettó marhaság, értelmetlen, nem is fog elég hasznot hozni, mondjuk segít majd benne, hogy még több közmunkás végezze az országépítést.
2014. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fura ez, hogy mindig panaszkodtak az emberek, hogy sok a büfészakos egyetemista, és kevés a szakmunkás, és most, hogy a kormány a szakmunkát erősíti, meg már az is baj... Az az igazság, hogy hiába van sok egyetemista, ha nem tudnak elhelyezkedni a diplomájukkal, utána pedig elmennek valami kétkezi munkára (vagyis elhagyják a szakmájukat), vagy külföldre mennek (vagyis már nem ide termelnek). Előző esetben kiképeztük őket a semmiért, második esetben pedig kiképeztük őket egy másik országnak. Persze közben meg mérnökökből és szakmunkásokból hiány van, és egy jó szakember még akár többet is kereshet, mint egy diplomás, "értelmiségi munkás". Ez az adjunk mindenkinek diplomát dolog egyszerűen nem működik. Persze, nem árt ha sokat tanulnak az emberek és okosak, de ez által a diploma is teljesen elértéktelenedik. Ma már ott tartunk, hogy valakinek diplomája van, az teljesen alap, miközben régen már az érettségi is óriási presztízs volt. Egyedül talán már csak a doktori címnek (PHD) maradt némi tekintélye. Ez így sehogy se jó. Aki okos, és tud, az tanulhasson, de azért mindenkit ne vegyünk már fel egyetemre.

És egy jó szakmunkás legalább olyan fontos lehet, mint egy intelligens diplomás.

Egyetlen dologra kell figyelni, hogy az anyagi helyzete miatt senki se szorulhasson ki a felsőoktatásból, kizárólag a tudása legyen mérvadó.

Elég liberális álom, hogy mindenkinek legyen diplomája, de a gyakorlatban ez nem működik. Mindenki másban jó, és nem mindenki a tudását szeretné fejleszteni minden áron.

2014. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jobb ha az állam úgy alakítja a feltételeket hogy a gazdaság igényeinek megfelelő szakképzés történjem, mert a szülői presztizsből olyan foglalkozásra kiképzett diplomás, amire nincs igény, mindenkinek gondot, felesleges idő- és pénzveszteséget fog okozni.
2018. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!