Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meghalnál e Magyarországért?

Meghalnál e Magyarországért?

Figyelt kérdés

Ha kitörne, egy forradalom, vagy háború más országgal szemben, büszkén mennél e csatába, és ha halálodon múlna a csata kimenetele, meghalnál e az országért?


(Az ilyen Jobbikos meg gárdista dumát hanyagoljuk, és a pártvitát is)


2010. márc. 27. 22:09
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

22:32 nyugi, légyszi!


22:26 például, mi fontosabb?

2010. márc. 27. 22:35
 22/60 anonim ***** válasza:

A kerdezo 2-szer kiemelte.


"ha halálodon múlna a csata kimenetele, meghalnál e az országért? "

Gyengebbek kedveert:

Meghalnal-e a hazadert ha egyedul rajtad mulna?


Igen

2010. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
12%
A válaszok is azt bizonyítják, hogy sikeres volt a média és a politikusok nemzetellenes agymosása! Sikeresen kiölték a többségből a hazaszeretetet! Lehet hazánkból Izrael, a többséget nem fogja érdekelni. Ez nagyon elszomorító, ezért hálát adok az összes nemzeti szervezetnek, együttesnek és az összes nemzeti érzelmű hazafinak akik azért fáradoznak, hogy észhez terítsék az embereket. Ezt a kérdést képletesen is lehet érteni, megtennéle bármit is a hazádért? szerintem egyesek még a kisujjukat se mozdítanák, sőt van aki örvendene ha gyarmat lennénk! Ez a legdurvább
2010. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:

22:23-as vagyok


ugyanazért nem, mint 22:28

2010. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
22:39! Ne aggódj! Ha megérzik a gyarmati sor keserű ízét, a birkák is fegyvert fognak majd, ha kell. Csak nehogy késő legyen. Ők nem nagy eszmékért fognak harcba menni, hanem mert észreveszik (addigra), hogy a puszta létük, a családjuk, a kis javaik vannak veszélyben. Remélem még időben...
2010. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó kérdés!!! Az elmúlt száz évben rengeteg veszteség érte az országok. Sok volt. Érthető h senki nem vágyik ilyenre. Aztán ott van a több év agymosás. A nemzeti öntudat szétrombolása, helyette az én került a középpontba (liberális szemlélet mindent áthat)


A mai iskolai nevelésben nincs ilyen téma hj mit tennél ha veszély fenyegetné a Hazádat, tehát el sem gondolkodnak rajta!


Míg a középkorban a vivás Haza védelme tanítása a gyerekeknek természetes volt, addig ma a forradalomban csak a rombolást látják.


Azt nem látják h vannak olyan helyzetek amikor kényszer van. Amikor nincs más választás, vagy gyáva nyúlként behúzzuk fülünk farkunk, és levonulunk a térképről, vagy megvédjük ami a miénk!


Sokan a forradalomban nem látják a bátorság erejét, az összefogás erejét.


Azt, hogy közösség nélkül az egyén sem maradhatott volna fenn. Bizony az évszázadokon keresztül sokszor a sarkára kellett állni népünknek, hogy ne vegyék el tőlünk földjeinket.


Ha jobban ismerné sok magyar az értékeinket kultúra, művészet, tudomány, építészet, egészségügy...akkor jobban mérges lenne mikor veszély fenyegeti.


Persze könnyű szavakkal a Hazánkért harcolni. Tettekkel, már nehezebb. Amikor belegondol az ember h igen ott meg is halhat.Akkor már jobban húzódozunk h csatába vonuljunk.


Pont ezért olyan nagy hősök akik megtették, Eger, 48, 56.. Ők ugy mentek a csatába h tudták még ha megnyerjük is lehet h lesz olyan aki már nem fogja élvezni a hasznát, mert bizony elesik. Vagyis egy közösségért kockára tették az életüket.Azért mert tudták a másik is megtenné értük. Volt összefogás!


A mostani országban a fele nép húzza az igát, harcol azért h népünknek jobb legyen, a másik fele meg sz*rik bele! Ezért sem halnának meg sokan szivesen, mert baleknek néznék őket, amiért feláldozzák /kockáztatják életüket egy másik olyanért aki nem teszi.


Aztán ott van a mai modern világ. Milyenek az emberek? Mit csinálnak szabad idejükben. Ülnek a szgép előtt, vagy bámulják atv-t. Nem mindenki de rengetegen. Vagyis a mai fiatalság elkényelmesedett, szinte mindent a szájukba kapnak. Nem beszélve arról h sok valakit elkényeztettek, és még arra sem képes, hogy a saját kajáját megcsinálja. Tisztelet a kivételnek!


De, ha feltennénk nekik a kérdést, háború esetében megvédenék e a testi épségük árán nővérüket, anyukat feleségüket, meglepő, hogy senki nem válaszol igen v nemmel, minden fiú hárít! Jönnek a kifogásokkal, h leszarják a háborúsdit, inkább elmennének az országból. És ha nem lehetne???


A sorkötelezettség is megszünt, nem kapnak jó testedzést, sokan még a sporttól is irtóznak, lusták, meg az ottani pszichés kiképzést, bajtárságot sem tanulhják, érzik át.


Sok a hazug kétszínű ember aki kibújuk a felelőség alól, akkor hogy várhatnánk el tőlük, h a Hazájukért vállalják a felelőséget?


Meg adjuk még hozzá a fogysztói társadalmat, ami a javak élvezésére nevelt, nem pedig arra h kényelmetlenséget vállaljunk, vagy mi adjunk vmi egy közösségnek, a Hazánknak, h mi hozzunk áldozatot.


A testi épség felértékelődött, sokan mondják, na ők nem lesznek golyófogók! az ő szemszögükből igazuk van, mert sokszor a vezetők játékkatonái a csatamezőn, élni meg mindenki szeretne.


Ha engem kérdezel, nem biztos h képes lennék rá. Valószínü, h elmenekülnék, nem tudnék ölni. De később őrült nagy büntudatom lenne h cserben hagytam a Hazámat. Szerintem kevesen is képesek, rá, ép ezért hívjuk őket hősöknek! Nekem a gyilkolászás nem egyezik bele a humanista látásmódomba, azzal se tudnék elszámolni magamnak. Nem tudnék gyilkolni , mint egy gép.


Szóval sok összetevője van a dolognak!

Szerintem háború esetén nagyon nagy bajban lennénk, és a gyengeségünk legnagyobb oka az összefogás hiánya lenne, meg a kishitűség.


És te Kérdező?

2010. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
77%

Nem, harcolnék képességeim szerint (képzett vagyok) de ennyi. Akik meg nagy büszkén írják, hogy igen, meg lenemzetellenesezik a másikat, azok tuti felelőtlenségből már az első napon megöletnék magukat a semmiért. Vagy ők sírnának legelőször, hogy nem akarnak.


Élni nem elég jó?

2010. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
78%
Gyarmat...Istenem, hagyjátok már ezt a gyarmat dumát! Lehet, hogy a média kimosta az agyam, bár tojok rá, hogy mit mondanak a TV-ben vagy bárhol máshol...de akkor neked meg a Jobbik mosta ki az agyadat. Én szeretem ezt az országot, de a politikusok teljesen elrontották. Ha már ennyire magyarok vagytok, és hűségesek ehhez az országhoz, miért nem csináltok egy rohadt forradalmat? Vagy miért nem csináltatok valami normális puccsot, polgárháborút, mikor napvilágot látott az Őszödi beszéd? (Nem...a kavicsdobálás és autógyújtogatás nem számít annak.) Na abban lehet, hogy én is részt vettem volna, és utána ha mégis életben maradok szívesen lelőttem volna minden politikust, aki a kommunizmusban is politikus volt...akárcsak a románok a Ceausescu házaspárt, ők csinálták jól! De ha pl. indítanánk egy háborút azért, hogy visszaszerezzük az elveszett területeket, tuti elmennék innen, mert ilyen szánalmas országban nem vagyok hajlandó élni! Jobb, ha tudjátok, hogy Őszöd óta az egész világ röhög rajtunk, és nem Gyurcsányon nevetnek, hanem a népen, amelyik nem akasztotta fel őt az első fára!
2010. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

"Én csak akkor, ha normális kezekben lenne az ország..."


Hiszen éppen ezért menne a harc! És a nemzet jövőéért semmi nem lehet drága. Az egyén meghal, rendben, de a nemzetnek tovább kell élnie. Ha nem így lesz, akkor hiába lesz több mint 1000 év véres áldozatvállalása. Nem köphetjük szemen az őseinket!

2010. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
22:39 Nem az agymosás volt sikeres. Én egyszerűen úgy érzem, hogy elvették a magyarságomat. Az utóbbi években egyre rosszabb lett minden. De higgyétek el, hogy nem a pénz hiánya miatt lettem ilyen negatív. Az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor Sólyom László elment a cigánygyilkosságok egyik áldozatának a lányához, és megígérte, hogy a nemzet egész életében gondoskodni fog róla. Ugyanakkor Szögi Lajos árváinak ezt elfelejtette mondani. Akkor összetört bennem minden. Nekem ez ölyan túl látványos volt. Egyértelműen azt éreztem, hogy én nem kellek ennek az országnak, és hogy vegyem már ezt végre észre. Remélem, ha az a párt nyer, akit szeretnék, de nekem már az is elég, ha bekerül a Parlamentbe, akkor visszakapom a magyarságom.
2010. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!