Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meghalnál e Magyarországért?

Meghalnál e Magyarországért?

Figyelt kérdés

Ha kitörne, egy forradalom, vagy háború más országgal szemben, büszkén mennél e csatába, és ha halálodon múlna a csata kimenetele, meghalnál e az országért?


(Az ilyen Jobbikos meg gárdista dumát hanyagoljuk, és a pártvitát is)


2010. márc. 27. 22:09
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
88%
Igen! Ez a kötelességünk, azt hiszem. Meg kell védenünk azt az országot, amit őseink ránk hagytak. Hány millió magyar vérzett ezért az országért? Leköpném magam, ha meg sem próbálnám megmenteni, és felvirágoztatni!
2010. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
31%
nem. vannak az országnál fontosabb dolgok is az életben.
2010. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:

22:23

Miért?

2010. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
89%
Én meghalnék a Hazámért.
2010. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
56%

Igen.

A nemmel válaszolóknak:

"Sehonnai bitang ember ,ki most, ha kell, halni nem mer"

2010. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
90%

Bár nem vagyok hippi, mindenkit hülyének nézek, aki elkezd háborúzni. Szerintem a háború egy gyerekes és ovis dolog...Igen, még akkor is, ha gazdasági okai vannak, pl.: az olaj és USA esete. Tehát nem, elmennék innen és hagynám, hogy a túlbuzgó "hazaszeretők" halomra öljék egymást, ha ez a vágyuk. Én nem halnék meg a világ egyetlen országáért sem, akárhol lenne a hazám, én csak emberért lennék hajlandó meghalni (pl. családtag).

Ahogy egy francia filozófus mondotta (bocsánat, de most nem jut eszembe, hogy Voltaire vagy Rousseau volt-e):

"Én elsősorban ember vagyok, és csak másodsorban francia!" Na! Én is így érzek, csak francia helyett magyar. DE! Kihangsúlyoznám, hogy ettől még szeretem ezt az országot, és a kultúráját, magam is hagyományőrző ember vagyok :)

2010. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
92%

Könnyű békében mondani,hogy meghalnék a hazáért! A háború idején nagyon sokan megszöktek a frontról,mert élni akartak.

Más dolog az elmélet,és más,amikor lőnek körülötted.

2010. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
22:27! És Te mit adtál a Hazának? Nem csak elvárni kell, hanem adni is. Épp ez lenne a lényeg, hogy itt új, jobb országot teremtsünk, bármi áron. Ahol élni lehet, nem csak vegetálni.
2010. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
Én csak akkor, ha normális kezekben lenne az ország, mert ha azért halnék meg hogy később tönkretegyék, mint az utolsó 60, de leginkább 20, de még annális inkább 8 évben csinálták, inkább hagynám a fenébe, nem érné meg.
2010. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%

22:28 vagyok, miközben írtam, sokan írtak új kommenteket.

"Sehonnai bitang ember", hát igen...csakhogy azok az idők már elmúltak, nekem fontosabb a Föld pl. Az 1800-as években még nem volt gond a túlnépesedés, a kommunista Kína hatalmi terjeszkedése, a kontamináció, stb.

A mai világban szerintem a háború nem megoldás, nem Petőfi korában vagyunk, ennek a verssornak pedig csak akkor volt igazi jelentése...meg előtte a középkorban, ha már akkor is létezett volna.

2010. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!