Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lesz az hogy a 2010-es...

Miért lesz az hogy a 2010-es választásokon az emberek többsége eszetlenül a fideszre fog szavazni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 20:11
 81/92 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan olyan pártra szavazok,aki azt akarja,hogy ne vonatkozzanak ránk azok,mint ami pl a német gazdára..mert nem állunk még készen(egyébként sok országban ,sok mindent lenyomtak az Eu torkán,mielött azzal jössz,hogy ilyent nem lehet)Meg nem azzal kívánják"támogatni" a gazdálkodókat,hogy százféle papírt töltsenek ki,meg fizessenek vagy 10 féle különböző adót és hozzájárulást.

Nem kell félreérteni,nem azt várom,hogy ne kelljen semmit adózni,csupán ne akarjanak többet harapni,mint amit lehet.

Nem nem termesztőkből áll az ország,ebben igazad van.Ellehetítlenítették nagy részüket.

Bürokratákból nagy részben.Ezért tartunk itt.Csak tudod a hivatalnok nem tesz senki asztalára kenyeret.

De ezt nem érted.Na majd ha korogni fog a gyomrod....

2010. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
100%

16:50:


Korgott már éppen eleget a gyomrom, erről te nem sokat tudhatsz. Nem vagyok sem értelmiségi, sem bürokrata. Sem csókos bármelyik pártnál. A véleményem a sajátom, ellenben még a netem sem az, amiről neked írogatok. Kocsiban ülök az udvaron, és a szomszédom wifijét használom. Gázom kikapcsolva, a lakásomon elmaradt hitel. Ha valaki, hát én regényt írhatnék az elszegényedésről. Éppen ezért ülök a neten hóban, fagyban, amikor csak akad egy kevés szabadidőm. Azért, hogy vége legyen ennek az időszaknak, amikor előbbre jutni nem lehet, és amikor az embertől még azt is elveszik, amit még meg sem keresett.

Én sem voltam gazdag a Fidesz idején, de meg tudtam élni. Ma már nem tudok, pedig én nem dolgozom kevesebbet. Nem lettem rosszabb ember, nem éltem nagyobb lábon, mint eddig, mégis tönkrementem. Nem azért, mert adóznom kellett, hanem azért, mert az adók, a kiadások már nem voltak fedezhetőek abból a pénzből, amit a családommal megkerestünk. Mára feléltük a tartalékainkat, sőt, hitelt kellett felvennünk. (Nem plazmatévére, hanem számlákra.) Mostanra a hitel is elfogyott, így már nem tudjuk miből fizetni a kiadásokat.


A bürokratákat jó, hogy említed. Éppen arra készül a Fidesz, hogy csökkentse a számukat. Meg arra is, hogy egyszerűsítse az adózást. Meg arra is, hogy segítse a hazai vállalkozásokat. De azt nem ígéri, hogy nem kell majd adót fizetniük, mint ahogy semelyik másik párt sem ígérhet ilyesmit.


Csak azt szeretném, hogy megértsd, hogy a jelenlegi helyzetért a legkevésbé a Fidesz okolható. Nekik 4 évük volt, az MSZP-nek 12. A tömeges ellehetetlenülés nem a Fidesz idején kezdődött. Ezt csak azok akarják elhitetni, akiket a valódi felelősség terheli.

2010. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:

Még mielőtt mindenki egymás torkának esne azért, hogy melyik párt mit ígér, és abból mit tart be és abból mi kérhető számon, ajánlom igen erős figyelmébe az alkotmány választásra vonatkozó fejezetéből a "szabad mandátum" részére vonatkozó leírást. Ha valaki veszi a fáradtságot és ennek utánanéz, akkor gyorsan megérti, hogy miként kerülhetett az országunk abba a helyzetbe, amiben van. Sajnos a jelenlegi választási rendszer és a képviselőkre vonatkozó törvények nem teszik lehetővé a radikális változást és ez nagyon elszomorító.

Én minden választási iroda falára a képviselőkre vonatkozó részt bazi nagy betűkkel kitetetném, hogy tudja a polgár a szavazásának a súlyát.

2010. ápr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az már eldőlt hogy a Fidesz fog nyerni, jobban kommunikálnak az emberekkel, a Jobbik még új, ezt gyakorolnia kell, ne egyből durr bele a közepébe a dolgoknak, mert az ilyentől megijednek az emberek, még ha jót is akarnak. Szerintem ez a 4 év lecseng a Fidesszel, mindenki kezdi elölről, hogy én megmondtam, meg nem ezt ígérték, és akkor talán lesz esélye a Jobbiknak. Az MSZP most pár ciklusra biztosan elásta magát. :D És hogyha példákkal dobálóztok, akkor kérem ne az EU-s Németországot, Ausztriát, Hollandiát és társait hozzuk már fel! Ha a németek bevezetik a levegőadót akkor itt is be kell? Rendben, semmi gond, de akkor a *fizetésem* is legyen már annyi, mint ott! Az országnak lenne rá bevétele, mert van egy nagy Balatonunk, két nagy folyónk és egy baszottnagy Alföldünk, csak jól kéne vele gazdálkodni, nem beengedni ide a Made in China vagy más hasonló feliratú cuccokat. Minek behozni ide a görög almát, amikor az itteni almának is ugyanolyan íze van!? És hát persze, hogy az olcsóbbat veszik az emberek, mert kevesen tehetik meg, hogy a magyar gyümölcsöt vegyék meg. A fizetésem már 3 éve 5 jegyű, nem mostanában fogok 100 felett keresni, és még jól is éljek? Ha példák kellenek akkor Szlovénia és Szlovákia, de lassan már Románia is helytálló lesz, mert az első kettő már messze lehagyott minket, Románia pedig már a visszapillantó tükörben van, és már kirakta az indexet! :P Magyarország lassan az ígéretek földje lesz, mert mást sem hallunk. Én már azt sem tudom kinek higgyek. Csalódtam már a Fideszben, csalódtam már az MSZP-ben, én a JOBBIK-ban is szeretnék csalódni, de remélem kellemesen fogok.
2010. ápr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
100%

17.37:Mikor vettél fel lakáshitelt?

Milyen fűtésed van?


Remélem jövő hónapban kéred a munkahelyed a Fidesztől,az egymillióból neked is jut....


Sajnálom,hogy így álltok,de ez a te hibád is.Nem szabad elhinni,amit igérnek.

De te még most is ezt teszed.

Nekem hiába mondták 25 éves koromban,hogy vegyek lakást,házat én nem hittem el ,hogy önerő nélkül megy.32 évesen megvettem(és akkor se hittem el,hogy a lakás értékének 10%-át,amit hitelbe vettem meg,azt svájci frankba vegyem fel.Forintért dolgozok,forintba fizetek.

Aztán gáz se kellett a házamba,ott a csonk,de miért fizessem be a gázt,amikor ingyen van fa(munkáért cserébe).Látod én ilyen gyanakodó vagyok.És jól tettem.

Nem fiatal bohémságból szavazok a Jobbikra,mert az olyan jó buli,hanem mert én tudom,hogy ha valamit akarok,azért meg kell dolgozni.Akár azon az áron,hogy földet túr az ember.És ezt egyedül a JObbik mondja.Mármint azt,hogy dolgozni kell.

A Fidesz csupán "munkahelyeket "ígér.MUnkát nem.Érted a különbséget?

2010. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
61%

13:20:


Nagy vonalakban a történetem:


A hitelemet bő 2 éve vettem fel, hitelintéző szakértő segítségével, a saját ingatlanomra, amit a szüleimtől örököltem. (Mivel 2 testvérem van, ezért a nagy, családi házat adtuk el, és osztottuk háromfelé. Az ingatlanom nem nagy, régi építésű, konvektoros fűtésű, vegyes falú parasztház.) Azért vettem fel rá hitelt, mert lassan elkerülhetetlenné vált a felújítása. Szétfurkálták a hangyák, penészednek a falak, esik szét a tető, stb. Nekem pedig 2 éve megszületett a fiam, akinek az érkezése nem volt ugyan tervbe véve még pár évig, de azért nagyon örültünk neki, hogy jön. Közben már elmaradtunk a számlákkal, mivel párom munka nélkül volt néhány hónapig, de aztán éppen akkoriban jutott be egy jól fizető állásba, így be mertük vállalni a jelzáloghitelt a felújításra.


A nagy hitelből kifizettük a rezsielmaradásokat, a bátyámat, akinek még tartoztam az örökség egy részével, megterveztettük a ház felújítását, vettünk néhány dolgot a kicsi fiúnak, amire egy babának szüksége van (kiságy, babakocsi, ilyesmi), és a maradékból neki akartunk állni az építkezésnek, de megcsúsztunk a tervekkel, és beköszöntött a tél. A törlesztéssel szűk egy évig semmi gond sem volt.


Akkor jött a válság. Pár hónap alatt férjem utcára került a biztos állásából, a törlesztőm az egekig szökött (svájci frank, ugyebár). Hirtelen megint semmi pénzünk sem volt, pedig a párom folyamatosan munkát keresett.


Ami pénz még volt a hitelből, abból szépen lassan törlesztőrészlet lett, és rezsi, meg ennivaló a gyerekemnek. Nem jártunk nyaralni, nem éltünk nagy lábon, nem vettünk plazmatévét, sem semmi más luxust. A pénz mégis elment.


Ma már nincs pénz, sem felújított lakás, csak a régi, romos. Az ingatlanom értéke a béka hátsója alá esett. BAR listán vagyok. Eladunk, amit tudunk, de már nem nagyon van mit. A jelenlegi kormányunk pedig egyre feljebb srófolja az árakat, így mostanság nálunk legtöbbször már csak a gyerek eszik rendesen.


Közben a párom tanul, mert végre olyan szakmához juthat, amire van még kereslet, és jól is fizet. De attól félek, ez a házunkat már nem fogja megmenteni.


Tudom, a történetem nem róható fel egyértelműen rossz kormányzás számlájára. Hiszen volt válság, és született egy gyerekem, ami ugyebár mindig sok pénzbe kerül. De tudom azt, hogy 10 éve még mindketten tudtunk dolgozni, és nem csúsztunk meg a rezsinkkel, és ha szükség volt a házban kisebb felújításokra (meszelés, szigetelés, stb) azt ki tudtuk gazdálkodni, sőt, még nyaralni is mentünk egy évben egyszer. Mára azonban ellehetetlenültünk, és csak kergetjük a sárga csekkeket. Akkor is jönne a végrehajtó, ha nem lenne lakáshitelem, hiszen a gáz, és a villany is meghaladja az erőnket, pedig spórolunk, ahogy tudunk. Már hó elején elfogy a pénz, még választani sem kell, hogy együnk, vagy rezsit fizessünk. Segítség helyett pedig csak még erősebben, és erősebben "szorítanak meg" bennünket...


Szavazz a Jobbikra, ha azt hiszed, segíteni fog neked. Én azonban arra szavazok, aki már egyszer bizonyította, hogy szépen lassan gyarapodni is lehet, és akinek a kormányzása alatt nem voltak napi, filléres gondjaim. Olyanra szavazok, aki segít, nem pedig hátráltat abban, hogy előbbre jussunk. Olyanra, aki nem akar minden pénzt elvenni tőlünk.

2010. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami veletek történt,főként azért mert nagyon sok emberrel megtörténik ez.

Tudom hiába mondom,de hidd el,a válság annak a látszólagos"jóvilágnak" a begyűrűzése,amit hitelekből értek el az emberek.

10 évvel ezelött azért éltünk jól,mert rengeteg mindent hitelre vásároltak.Kapaszkodj meg,személyi kölcsönt vettek fel sokan nyaralásra,ruházkodásra,műkörömre,mindenféle vacakra...

Ez ugye sokáig nem mehetett,ahogy egyre több hitele lett az embereknek,egyre többet fizettek a bankoknak,egyre kevesebbet a szolgáltatótak,kereskedőknek,termelőknek..tehát kevesebb kellett belőlük,több lett a munkanélküli,akik nem költöttek,tehát még kevesebb dolgozóra lett szükség.

Nincs az a párt,ami ezt a folyamatot meg tudja állítani.

Túlértékeljük/túlköltekezzük magunkat és ez nagyon nem jó irányba vezet.Én nem hiszem hogy a Fidesz erre fog megoldást találni,márt csak azért sem,mert túlságosan kötve a kezük.Orbán Viktor hónapok óta külföldöt járja ellenben nem hajlandó nyilvános vitára,mert akkor el kellene mondania,amit tud,jobban mondva nem igérhetne semmi jót...aminek sokan nem örülnének.

Így legalább választás után takarózhat azzal,hogy én nem igértem semmit..csak azzal neked,nekem és a többieknek nem lesz jobb...


Azért volt

2010. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:

És Te miből gondolod, hogy neked segíteni fog a FIDESZ??????????

Miből gondolják még mindig azt az emberek, hogy az anyagi problémáit egy kormány, egy olyan kormány fogja megoldani, aminek nem az a feladata, hogy szociális alapon mindenkinek pénzt osztogasson ( Mint a minap a fidesz, aki még arra is vetemedett, hogy a gyerekem telefonját 500 forinttal megsegítette és ennek fejében elvárja, hogy rájuk szavazzál. Undorító), hanem az, hogy biztosítsa a gazdaság tiszta és egészséges működését és ezért joggal elvárt kis mértékű adóbevételekből finanszírozza a működését. Ez nem is lehetetlen, csak az a baj, hogy bizonyos politikusok az állami kasszába befolyt pénzt a sajátjának tekinti, amit MI a nép, fel akarunk élni. Sajnos ennek megakadályozását politikai bűnözéssel és az ezzel járó gazdasági bűncselekményekkel próbálják elérni, ami által joggal vetődik fel egy egyszerű munkából élő polgárnál a hazafiasság gondolata, mert ugye ezeket a férgeket szintén joggal azonosítja a polgártárs az ördöggel magával, ill. az antikrisztussal.

Az tény hogyha megfigyeli az ember az elmúlt 50 év politikáját (és nem azt amit a tv-ből harsognak, mert még talán egy kocsmában is több igazságot hallhat az ember), akkor rá jön a múlt időszak nem változott semmit,...illetve mégis...a régi elvtársak nem haltak meg hirtelen 90-ben és addig is a rendszert kiszolgáló emberek mai napig ott ülnek abban a pozícióban, ahova akkor keményen bebetonozták őket, akik pedig tovább örökítik a bűnös génjeiket a következő generációnak, megtanítva azokat hogyan kell a vele járó tulajdonságokat újrahasznosítani. Változott a rendszer, mert a rendszer váltás előtt egy működő országnak csak egy kis réteget kellett eltartani, most pedig nem csak azokat, hanem melléjük csapódtak a megélhetési politikát folytató, dolgozni rest, léhűtő férgek csapata, na és nem utolsósorban ezek egyik végrehajtó szervezete, maguk a bankok.

Én amondó vagyok, hogy radikális változásra van szükség és nem feltétlenül a JOBBIK-kal, de nem is a fidesszel a többit pedig ne is említsük, mert nem is érdemlik.

A jelenlegi rendszer úgy rossz ahogy van!!!!!!!!! És aki ebben a rendszerben részt akar venni, annak nem sok esélye van arra, hogy radikális változást hozzon. A legfontosabb lenne az alkotmány módosítása egy teljesen új alapokra helyezése, előkotorva a már régen beváltat, hogy tudjuk honnan kell indulni.

2010. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:

19:48:


10 éve nekem még egy darab hitelem nem volt. Annál mindig is több eszünk volt, hogy luxuscikkekre adósítsuk el magunkat. Illetve, bocsánat, vettünk hitelre egy mosógépet a régi, tönkrement helyett, amit simán, elmaradás nélkül tudtunk törleszteni.


Ami engem felháborít, az az, hogy ma már sokan azért vesznek fel hitelt, hogy fedezzék az elmaradt rezsijüket, hogy példának okáért ne kapcsolják ki náluk télire a gázt. Mint már írtam, magam is jelentős pénzt fordítottam a hitelemből az elmaradt rezsim kifizetésére. 10 éve még valóban főleg azért vettek fel az emberek hitelt, hogy műszaki cikkeket, egy kis luxust vegyenek maguknak. Mára, úgy gondolom, ez sokat változott. Ma is van, aki autót, tévét vásárol hitelből, hiszen saját keresetből ilyesmit az ember nem képes zsebből kifizetni, de mellette nagyon sokan vannak, akik nem hitellel, hanem a számlákkal küzdenek.


Arról nem is szólva, hogy hitel nélkül csak keveseknek lehetne saját lakása. Vagy ha lenne is, legfeljebb nyugdíjas korára...


Hitelekre szükség van, és nyugaton nincs is velük annyi probléma, mint itthon. Idehaza azonban teljesen irracionális az árak, és a bérek viszonya. Rengetegen keresnek nettó 100 ezer forint alatt, amiből nem lehet egyszerre enni is, rezsit is fizetni, meg még ruházkodni is. Nem beszélve a saját otthon törlesztéséről, meg a gyerekvállalásról.


Amit Orbánról, és a vitáról írsz, azt én nem nevezném megfutamodásnak. A 2006-os vita után bebizonyosodott, hogy ezeknek a vitáknak nincsen semmi értelmük, hiszen nem a realitás a lényeg, meg a programok ismertetése, hanem az, hogy ki a gátlástalanabb hazudozó. Ha az ellenfél van elég arrogáns ahhoz, hogy tényként, rezzenéstelen arccal tálalja a hazugságait, akkor a vita neki kedvez, ő gyűjt be általa több szavazatot.


Számunkra nincsen mit bizonyítania Orbánnak. Amit tudnunk kell, azt már leírták a programban. Amit kellett, azt már elmondta a beszédeiben. Ennél sem többet, sem kevesebbet nem ígérhetne egy vitában sem. Akit érdekel, az olvassa el a programot.

[link]

Ki kíváncsi arra, hogy mások hogyan forgatják ki a szavait? Nem őt kellene "feleltetni" az elmúlt 8 évért. Ha valaki vitát akar, az hívja ki Gyurcsányt, meg Bajnait. Nekik kell megmagyarázniuk a 8 rossz évet, nem a Fidesznek. De ma az a helyzet, hogy mindenki a Fidesz szavazóiból akar elvenni. A Jobbik is. Ezért a saját program ismertetése helyett az első számú cél mindenütt a Fidesz 2/3-ának megakadályozása. (Lásd kampányfilmek.) Szerintem ez eléggé szánalmas, tekintve, hogy milyen helyzetben van az ország...

2010. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
61%

20:04:


Egyetlen párttól sem várom el, hogy kifizesse helyettem a lakáshitelemet. A Fidesztől sem.


Azt azonban elvártam volna, hogy a válság kitörésekor a kormány ne hattyúreptetésre költse a pénzt, és óriásplakátokon kiabálja, hogy "Beindultunk", hanem igyekezzen megvédeni az országot, hogy minél kevésbé rázzon meg bennünket a válság. Ehelyett ahányszor Gxurcsány nyilatkozott valamit, annyiszor emelkedett a törlesztőrészletem. Azóta meg csak kapjuk a nyakunkba az egyre megfizethetetlenebb csomagocskákat, és senkit nem érdekel, hogy miből fogjuk fizetni.


Az eladósodásom történetét nem azért írtam le, hogy panaszkodjak, hanem azért, mert valaki kérdezett róla. Sem ingyen kenyér, sem pedig alamizsna nem kell nekem. Csak munka, és a munkáért tisztességes fizetés. Na meg persze olyan adók, amik még nem fojtanak meg. Olyan adók, amik mellett még az is lehet, hogy a tisztességesebb vállalkozó bejelent a munkahelyemen. Olyan adók, hogy akár még magam is elgondolkodjak azon, hogy vállalkozásba kezdek. (Itt tartottam 2002-ben, amikor is leváltották a Fideszt. Azóta már azok nagyrésze is tönkrement, akik akkoriban bátrabbak voltak, és belevágtak.)


Ami a Jobbikot illeti, mint új, "tisztességes" pártot, meglepődnél, ha tudnád, nekem hány olyan ismerősöm van, akinek eddig eszébe nem jutott volna a politikusi pályára lépni, de most érdekes módon mégis Jobbikos színekben indultak el képviselőjelöltként. Pár éve viszont még engem néztek hülyének, amikor azt mertem mondani a Miépre, hogy sok mindenben lehet, hogy igaza van, ami miatt sokan szélsőségesnek nevezik őt...


Szóval ne álmodozzon senki arról, hogy a Jobbikban nincsenek törtető, a képviselői fizetésért bármire hajlandó tagok. Még újak ugyan, de ott sem lesz mindenki szent. Nagyot fog csalódni az, aki mást gondol.


Az alkotmány pedig módosítva lesz, ha másképp nem, hát pont a Jobbik segítségével, hiszen velük meglesz a kétharmad. A Jobbikosoknak sem ártana, ha elolvasnák a Fidesz programját. Sok az átfedés a két párt programjában. Aki pedig az elmúlt évek nehézségeiért a Fideszt hibáztatja, az egyszerűen hazudik. Nemrég még a Jobbik is léptetett vissza képviselőjelölteket a Fidesz javára. Mára viszont már mindent akar, ő akar lenni a kormányzó párt. Ezért lett hirtelen olyan fontos a Fidesz pocskondiázása, bármi áron, hiszen el akarja venni a Fidesz szavazóit.

2010. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!