Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látok romákat...

Miért nem látok romákat önkénteskedni?

Figyelt kérdés

Voltam már jó pár csoportban, de sehol nem láttam még egyet se, pedig a környékünkön van bőven.

Állítólag munkanélküliek, szal rá is érnének.



2015. aug. 11. 08:56
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Én estem pofára?:D

Akkor ki az, aki hátrál kifelé?:D

Persze, hogy nem akarsz vitatkozni, nincs miről, mert te is tudod, hoyg eddig is pofára estél, ezután sincs tovább.

Ahogy járt a szája a 48%os haverodnak is, aztán most meg csak dadog:D:D

2015. aug. 11. 11:18
 42/47 anonim ***** válasza:
81%

Inkább te ismerd be, hogy azt sem tudod miről beszélsz, amikor ezeket az embereket szidod. De amúgy költözz le egy ilyen faluba és csinálj róla reality-t, hogy mindent lehet csak akarni kell...

Még attól is eltekintek neked, hogy a bőrszín alapvető hátrány, de csak azt érezd át, hogy hiába jelentkezel egy állásra inkább felvesznek egy helybélit pl Edelényen Ózdon, mert neki nem kell fizetni a bejárás 80%-át.


Mari néninek aztán tök mindegy, hogy hova jár a közértbe a nyugdíjas éveiben, neki nem szempont, hogy nincs munka. Megkapja a kényelmes nyugdíját a sok TSZben lehúzott évért aztán neki ennyi is volt, éldegél a kenyéren krumplin és vízen, mint ahogy a kommunizmusban is tette.

2015. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
73%

42: Nem hátrálok, unlak, na meg én megyek dolgozni is. Nem csak önkénteskedek :P

Veled nem lehet vitatkozni, szajkózod, amit kitaláltál. Semmi sértőt nem írtam, az elején leírtam a saját tapasztalataimat. Azt is lehurrogtad. Nekem valóban vannak roma ismerőseim. Le is írtam, hogy milyen sokfélék. De te nyugodtan állítsd, hogy mind egyforma.

A kérdésedben pedig továbbra sincs értelme. Miért baj, ha kevesebb a roma önkéntes? Egyébként is kevesebben vannak :)

Ez pusztán logika, nem lehet rajta vitatkozni. Ezért is nem tudsz vitatkozni csak vagdalkozni.

48%-os pedig nem a haverom, nem is ismerem.

Szerintem ne legyél büszke arra, hogy önkéntes vagy. Nem ettől leszel jó ember.

2015. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Nem úgy volt, hogy mész dolgozni és törlöd a kérdést?:)

Már megörültem, hogy nem kell a hazugságaid tovább olvasni:)

2015. aug. 11. 12:03
 45/47 anonim ***** válasza:
90%

Akkor most úgy játszol kérdező, hogy a te szájízednek megfelelő válaszokat fogadod csak el?


Akkor ez nem egy kérdés, hanem egy kinyilatkoztatás.

2015. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Te beszélsz??:D:D:D:D

Ki volt az, aki azt írta a falukra, hogy nem releváns??:D:D:D:D:D:D

2015. aug. 11. 12:08
 47/47 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, részletezd már, légy szíves azt a "jó pár" csoportot, amiben voltál állítólag: milyen csoporttal, hol, mikor, mit csináltatok, hány fő vett részt stb.

Csak hogy egy kicsit jobban el lehessen hinni, hogy nem kamu a kérdésed, és nem csak provokálni akartál. Persze attól még a megfogalmazás nem lesz jobb...


Személyes tapasztalat: én speciel ismerek olyan romát, aki nagyon sokat önkénteskedik. Meg egy negyedvért is, aki szintén.

Rajtuk kívül is ismerek jópár romát, egytől egyig dolgoznak, és közülük legalább három diplomás; de róluk nem tudom, vajon szoktak-e önkénteskedni.

(Nem a Rózsadombon élek. De olyan környéken, ahol vannak normális, beilleszkedett romák is, és vannak problémásak is.)


Ha meg TÉNYLEG kíváncsi vagy, akkor a Google a barátod. Kulcsszavak: "roma önkéntes" vagy "cigány önkéntes" vagy "roma társadalmi munka" stb. Több szervezetük is létezik.

(És vannak olyanok is, akik nem alkotnak szervezetet, pl. Szabolcs egyik városában, de rendszeresen mennek várost takarítani és hasonló programokra.)

2015. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!