Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látok romákat...

Miért nem látok romákat önkénteskedni?

Figyelt kérdés

Voltam már jó pár csoportban, de sehol nem láttam még egyet se, pedig a környékünkön van bőven.

Állítólag munkanélküliek, szal rá is érnének.



2015. aug. 11. 08:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
44%

Hát igen, ilyenkor tisztán kijön, hogy a "nincs munka" csak kifogás.

HA annyira akarna dolgozni meg a társadalom hasznára lenni, akkor jelentkezne.

Aztán talán, ha látnák, hogy normális, akkor munka is lenne idővel, mert nem egy ilyenről tudok.

2015. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
94%

"Elég egyértelmű, hogy melyik állítás áll közelebb a valósághoz. "


Te az iskolában osztályelső, éltanuló, a matematika versenyek sztárja, a fizika és kémia Louie Armstrongja voltál, vagy pedig egy lusta semmirekellő bukott diák?


Melyik áll közelebb a valósághoz?

2015. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
91%

# 11!

Rendben akkor gyakoroljuk a szövegértést.

A kérdés így szól: "Miért nem látok romákat önkénteskedni?" Mit jelent ez a mondat? Azt, hogy a kérdező még egyáltalán nem látott romát önkénteskedni. Úgy hiszem, hogy ezt már azzal megcáfoltam, hogy írtam, hogy egy biztosan van, mert én eggyel együtt voltam legutóbb. Hogy a kérdező miért nem találkozott még egyel sem, azt nem tudom. Talán a környékén a cigányság nem akar önkénteskedni, vagy nem ott teszi ezt, vagy legyen bármi az oka, a lényege az egésznek, hogy az előítéletes kérdést, miszerint nincs egy cigány önkéntes se, megcáfoltam.

Nem tagadtam vagy állítottam semmi olyat, hogy lenne e probléma a cigánysággal, csupán erre a konkrét kérdésre írtam, hogy az én személyes tapasztalatom szerint ez nem így van.

Amúgy meg nekem két cigány barátomnak (testvér pár) is van diplomája, szóval már háromra nőtt a diplomás cigányok száma. Nahát, mi lesz még itt? Lehet a végén kiderül, hogy a fehér holló nem is olyan ritka?!

2015. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
6%

Az első:)

Pont ráhibáztál, mert a matek nagyon ment, később emiatt is jelentkeztem infóra, de nem tetszett, szal a fősulit már más területen kezdtem meg.


Másrészt totál baromság a példád, mivel nem arányos.

Az, hogy valaki nem megy önkénteskedni vagy megy, kb az a heti 2*2 óra a különbség.

Ezzel szemben osztályelsőnek lenni, mivel voltam, nem heti 2*2 óra.

Főleg, hogy ez is relatív, nem mindegy, hogy a miskolci Földes Ferencben vagy osztályelső, ahol még az osztályutolsó is többet tud, mint a megye leggyengébb gimijének az osztályelsője.

Na mindegy, legközelebb te is jobban gondold át, mielőtt írsz;)

2015. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
8%

14.

Az előbb már elmagyaráztam, hogy miért is írtál hülyeséget, erre leírod még egyszer.

Sajnos nem tudok veled mit kezdeni...

2015. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
95%

"Másrészt totál baromság a példád, mivel nem arányos. "


Meg a tied is. Erről beszéltem.

2015. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Koplárovics Béci ***** válasza:

"téged láthattalak homokzsákot pakolni béci? mert az dobja az első követ tudod..."


Kár, hogy nem pont arrafelé katasztrófa-turistáskodtál.

2015. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a romák nagy része borzalmas körülmények között él. Nem az a legnagyobb gondjuk, hogy hol önkénteskedjenek, hanem hogy mit egyenek, hogy fürödjenek. Abba se vagyok biztos, hogy szívesen fogadnák őket.

Na meg eleve, a lakosság nagy része nem roma. Így az önkéntesek között is kisebb az arányuk.

Nem romák közül sem mindenki önkéntes!

2015. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
93%

#16!

Rendben van. Én sem nagyon tudok mit kezdeni a Te "válaszoddal". Tudom, hogy nem mérvadó az, hogy nekem több cigány ismerősöm is ugyan olyan átlag vagy talán a diplomájuk következtében még valamivel átlag felüliek mint az itthoni magyar társadalmi átlag, viszont ha nekem vannak ilyen ismerőseim, nyilván vannak másnak is. Még egyszer mondom, nem tagadtam a cigány bűnözés létét, vagy bármi hozzájuk kapcsolódó negatívumot, hiszen számtalan cigány ember kivívta magának a közutálatot. Nekem a problémám csupán azzal van, hogy ezzel általánosítunk, és rögvest kijelentjük, hogy minden roma rossz. Amikor ez(zel remélem mindenki tisztában van, hogy) nem így van.

2015. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

"Meg a tied is. Erről beszéltem."


Milyen példáról beszélsz egyáltalán?

2015. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!