Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látok romákat...

Miért nem látok romákat önkénteskedni?

Figyelt kérdés

Voltam már jó pár csoportban, de sehol nem láttam még egyet se, pedig a környékünkön van bőven.

Állítólag munkanélküliek, szal rá is érnének.



2015. aug. 11. 08:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
70%

Történetesen én pont együtt voltam egy roma származású fiúval a Nyugatinál. Szóval ha már Te a kérdésedben így általánosítasz, akkor én is megteszem, és elmondom, hogy "pedig minden cigány ember önkénteskedik, nem tudom, hogy miért írod ezt!"

Amúgy pedig nézd meg a közmunkásokat, és utána mond azt, hogy cigányságot nem használják ki a legalantasabb munkákra.

2015. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
59%
nincs már igazából munkanélküliség, a többséget befogják közmunkásnak, és ez sajnos elég rossz hír aki továbbra is 28 ezer forinton szeretett volna "élni"
2015. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
30%

Mert nem akarnak dolgozni. Ez, hogy nincs munka, csak kifogás.

Vegyük végig: ingyenes az általános- és a középiskola. Ha elég jól tanul, még a felsőoktatás is. Ha nem tanul elég jól, elmehet egy szakmunkás képzőbe és lesz szakmája.

Itt kezdődik a probléma: ha én felvehetek egy embert akinek kényszerből van meg a 8 általánosa meg egy másikat akinek csak érettségije van, melyiket fogom felvenni? Persze hogy az érettségiset. Etnikumtól függetlenül.

De a cigányok nem akarnak tanulni sem, elszórakozzák azt az időt.

Mivel képzetlenek ( és tanulatlanok ), ezért csak sor munkára alkalmasak. Na de ki fog 60 000 forintért 12 órázni egy héten 5-6 napot? Hát akinek szüksége van rá. Én voltam Jabil sormunkás 3 hónapig ( ne adja isten, hogy még egyszer vissza kelljen mennem ), tele volt cigánnyal. A főnöki pozíció persze csak egy eltévedt gondolat lehetett nekik, pont amiatt amit felül írtam. A főnökök magyarok voltak, a munkások 90%-a pedig cigány.

De visszatérve a nem dolgozásra: mivel tanulatlanok, jó munkát nem kapnak, rossz meg nehéz munka pedig nem kell nem kell nekik.

Ezen túl, ha én nem akarok elmenni mit mondok? Jajj fiúk, nem tudok menni, beteg a barátnőm.

Ha ők nem akarnak elmenni dolgozni mit mondanak? Jajj fiúk, nem tudok elmenni, mincs munka - MERT CIGÁNY VAGYOK. ( ezt így hangoztatva )

2015. aug. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
84%

#3!


Elég paradox amit írsz, mert elmondod, hogy a cigányok nem dolgoznak, majd folytatod azzal, hogy ahol dolgoztál, ott a munkások 90%-a cigány volt. Akkor most, hogy is van ez?

2015. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy elég régi vicc, de kb. ezért:

Elmegy a cigány a munka közvetítőhöz, mert munkát szeretne kapni.

Azt mondja a munka közvetítő:

-van itt egy neked való munka, nem várnak el magas szakképzést, egész jó a fizetés, betonozni kell.

-á, női munka, női munka.

A munka közvetítő meglepődik ezen, de azért tovább keres.

-akkor itt van ez, építő iparba keresnek munkást, 3 hónap biztos munka, jó fizetés, nem kell hozzá magas végzettség.

-á nem, női munka, női munka.

Megint meglepődik a munka közvetítő, de még mindig keres tovább. Azt mondja:

-akkor ez: bányába keresnek munkást, nagyon jó fizetés, iskola sem kell hozzá.

-á, női munka, női munka.

-De cigány, áruld már el, hogy miért mondod ezekre a nehéz fizikai munkákra, hogy női munka?

-hogy miért? Mert csinálja a jó édes anyád!

2015. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

"Történetesen én pont együtt voltam egy roma származású fiúval a Nyugatinál."


Húha:)

Csak szólok, hogy ez megerősíti az általam felvetetteket, mivel én még nem láttam, pedig az elmúlt 10 évben jó pár csoportban voltam és a legjobb, hogy a csop társak se nagyon láttak, de a csop vez se, pedig vagy 30 éve nyomja:D

Jó, tehát akkor egy már van:)

2015. aug. 11. 09:19
 7/47 anonim ***** válasza:
65%

5# igen, eléggé bonyolultan írtam.

A lényege azt volt, hogy aki akar úgyis dolgozik, aki meg nem, az nem is akar. Az, hogy nincs munka csak egy elég gyenge kifogás.

2015. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 Koplárovics Béci ***** válasza:
23%
Árvíznél láttam már homokzsákot pakolni. De ő Vízi András műsorából kerülhetett elő (Százból egy).
2015. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
71%
téged láthattalak homokzsákot pakolni béci? mert az dobja az első követ tudod...
2015. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
17%

"pedig minden cigány ember önkénteskedik, nem tudom, hogy miért írod ezt!"


Na jól van, nem kell játszani a hülyét.

Elég egyértelmű, hogy melyik állítás áll közelebb a valósághoz.

Az meg, hogy te egyszer láttál egy ilyet és emiatt cáfolsz egy állítást az valóban röhej.

Múltkor volt itt egy másik nagyokos, az is nagy keménybe belinkelte, hogy már pedig neki van egy diplomás cigó ismerőse.

Hát ott is kb a hasam fogtam a röhögéstől, nem vette észre magát, hogy ezzel csak a mi állításunk erősíti, mert egy db diplomás semmit nem jelent.

Egyébként meg a kérdés az volt, hogy miért nem lát a környékén?

Nem azt mondta, hogy nem léteznek.

Kérlek gyakorold a szövegértést legközelebb, mielőtt fröcsögsz.

2015. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!