Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látok romákat...

Miért nem látok romákat önkénteskedni?

Figyelt kérdés

Voltam már jó pár csoportban, de sehol nem láttam még egyet se, pedig a környékünkön van bőven.

Állítólag munkanélküliek, szal rá is érnének.



2015. aug. 11. 08:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
87%

29: Én nem csak láttam, de ismerek is romákat.

Szerintem te csak a hírekben meg a fókuszban láttál romát :)

Van diplomás roma ismerősöm, normálisan él.

Volt roma osztálytársam általánosban, ő is normális családban élt, nem lett diplomás, de normális munkája van.

Van naplopó roma ismerősöm, akivel egy ideig egy lépcsőházban laktunk. Vannak adósságai, de imád öltözködni, imádja a külsőségeket. Sok sztereotípia igaz rá, amiket a romákról mondanak.

És láttam már olyan arcokat az utcán, akikkel nappal se szívesen futnék össze, főleg nem egyedül.

De biztosan minden roma ugyanolyan.

Persze arra nem válaszoltál, hogy akkor minden nem roma önkénteskedik? Vagy az nem gond, hogy ők nem? :)

2015. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

"kkor menj el olyan helyre, ahol romákkal foglalkoznak, segítsd őket és akkor talán megérted, hogy hogyan élnek, hogy köztük sem mindenki egyforma."


Miről beszéltek?

Írtam, hogy borsodi vagyok, tudom nagyon jól, hogy milyenek.

És képzeld voltam már ilyenen, mivel 2010-ben volt egy elég komoly árvíz és a sportcsarnokban voltak a romák elhelyezve.

Kiakadtak, hogy mi az, hogy nincs friss kenyér a gulyásleveshez és szétdobálták meg fenyegették az önkénteseket, volt, akit meg is loptak.

Aztán később jött egy házaspár, mert hallották, hogy a rászorulók, akik éheznek itt vannak.

Hoztak egy rakás rántotthúst, kb vagy 5 nagy tálcával.

Bementek, látták, hogy mi van, kijöttek a hússal, aztán odaadták a rendőröknek majd megjegyezték, hogy "itt maguk az igazi rászorulók, ezek semmit nem érdemelnek".

Leléptek, én meg utánuk.

2015. aug. 11. 10:23
 33/47 anonim ***** válasza:
Akkor Te igazi önkéntes vagy kérdező...
2015. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
87%

"Persze arra nem válaszoltál, hogy akkor minden nem roma önkénteskedik? Vagy az nem gond, hogy ők nem? :)"


Látom, erre sose lesz válasz. Nyilván nem lehet rá válaszolni, mert ezen nem lehet vitatkozni. Nem minden nem roma önkénteskedik és ez persze nem zavarja a kérdezőt. Csak a romáknak lenne kötelező önkénteskedni. A nem romáknak nem ;)

Ilyen empátiás képességekkel (illetve azok hiányával) meg hiába vagy te önkéntes, attól nem vagy jobb ember.

2015. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
5%

"Szerintem te csak a hírekben meg a fókuszban láttál romát :) "


Az a baj, hogy nem:D

Kezdheted sorolni a településeket, ahol nem olyanok a cigányok, mint ahogy én gondolom.

Én tudok most helyből legalább 50-et, de ha akarod lehet akár 100 is.

Azt tudom, hogy a 69%-nak van pár ismerőse, szal kb 3000 a 5-höz az arány.

Most te jössz:)

2015. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

"Látom, erre sose lesz válasz. "


Miért ne lenne, azért mert nem válaszoltam 10 percen belül?

Az rá a válaszom, hogy én sehol nem írtam ilyet, szal nyugodtan találj ki marhaságokat és rágódj rajta.:)

2015. aug. 11. 10:34
 37/47 anonim ***** válasza:
95%

"Kezdheted sorolni a településeket, ahol nem olyanok a cigányok, mint ahogy én gondolom. "


Te meg kezdheted sorolni azokat a "magyar" falukat, ahol hasonló szegénység mellett nem viselkednek úgy az emberek, mint a "cigányok".

2015. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
6%

Komjáti, Tornaszentandrás, Tornabarakony, Bódvaszilas, Bódvarákó,Hangács, Zilíz, Nyomár, Szalonna, Rudolftelep.

Soroljak még?

Ha esetleg nem hiszed eljöhetsz megnézni miről beszélek:)

2015. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
96%
Nem releváns. Ezek elöregedett falvak. Ha lenne dolgozókorú lakosság, akkor az is pont ilyen kilátástalan helyzetben lenne.
2015. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kérdező itt csak te estél pofára.

Vered a melled, hogy mekkora nagy önkéntes vagy.

De egy szemernyi jóindulat, empátia vagy jóérzés nincs benned.

Nem elég, hogy képes vagy ilyen kérést kiírni. Nyilván csak provokációnak, mert értelme nincs, és csak vitatkozni szeretnél.

Én törlöm is azt a kérdést. Ennyi elég volt belőled :)

2015. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!