Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » NEM Jobbikosok! Mi a gond az...

NEM Jobbikosok! Mi a gond az ország gazdaságával? Miért alacsonyak a bérek? Miért szar az életszínvonal? Hogyan lehetne ezt javítani? Mi a megoldás? Van hibás?

Figyelt kérdés

Én jobbikos vagyok és egyetértek velük. Noh de mivel annyit szidjátok a jobbik programját és mondanivalóját, hogy kíváncsi lettem, hogy mi a jó megoldás? Mert az nem járja, hogy osztani tudtok, de megoldást javasolni nem.


Szóval, megírjátok, hogy mi lenne a megoldás mit kellene tenni? Nem tiltom ki innen a többi jobbikost, de kérem, hogy hagyjuk szóhoz jutni a többi párt szimpatizánsait is most itt, had beszéljenek ők.


Köszönöm!


(abban az esetben ha nem szülenek értelmes válaszok ide, nem tudnak alternatív megoldásokat javasolni a többiek ami nem köthető a jobbik elgondolásaihoz, akkor kérem a többi jobbikost, hogy mentse el a kedvencek közé ezt a kérdést, és minden témába illessze majd be ahol a jobbik programját szidják magyarázat nélkül)


2010. márc. 5. 19:01
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
37%

Piacgazdaság van. A gazdaságot nem az államnak kell fejlesztenie, hanem a vállalkozóknak. Ha a vállalkozóknál több pénz marad , a gazdaság gyorsabban fejlődik.


A piacgazdaság nevében van a piac szó, amit az allokatív intézkedéseivel az államnak kell vonzóvá és GAZDASÁGossá tenni a vállalkozók számára! A tőke magát a gazdaságot soha nem fogja fejleszteni, csak profitot termelni, mert ez a dolga. Az államnak a feladata szabályozni hogy gazdaságilag a fogyasztás indukció, vagy a vállalkozás fejlesztés a cél, de általában ezt váltakozó finom mozgású egyensúlyban igyekszik tartani.


A tőke nem alakítja a gazdaságot, csak terjeszkedik, a gazdaság kínálta piacon.


Alapvető makroközgáz.

2010. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
18%

"Gazdasági növekedést. Gazdaságilag le vagyunk maradva a nyugattól, és ezt gazdasági növekedéssel lehet behozni. "



Na nagyon akarj már fejlődni. Már inkább visszafelé kéne. Túlnépesedtünk, lezúztuk ezt a bolygót. Mért hajszolnád az emberiséget öngyilkosságba?

2010. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

nah szal 65%-os:

haverom szerint nem a saját szavaidat írod le, hanem "tanultakat", szerinte közgazdász hallgató vagy aki frissen tanulta a dolgokat és onnan idézed amit az iskolában betanítottak neked. nem tudom, hogy így van e, de simán lehet, mert tleg eléggé gépiesen nyomod a dolgokat. úgy érzem nehezen adsz választ a kérdéseimre.


"Mi az, hogy "nem él meg"? "


mit nem értesz a kérdésen? milyen nyelvet beszélsz? NEM ÉL MEG! érted? napról napra élnek, alig van pénz kajára, extrákra meg semmi. honnan jöttél? a rózsadombról?



"Gazdasági növekedést. Gazdaságilag le vagyunk maradva a nyugattól, és ezt gazdasági növekedéssel lehet behozni. "


szöveg csak, semmit nem mondtál. a gazdasági növekedés egy eredmény. Mi az a fejlődés? Miben fejlődjünk? Úgy írd le mintha a szomszéd józsinak kéne elmondanod. Terelsz csak semmi konkrétum.


a nyugdíjas cuccodra nem is írok semmit, mert annyira nulla mondanivalója van.



"Piacgazdaság van. A gazdaságot nem az államnak kell fejlesztenie, hanem a vállalkozóknak. Ha a vállalkozóknál több pénz marad (alacsonyabb adó), a gazdaság gyorsabban fejlődik. "

nah megint a bemagolt "törvények" :) vezessed már le az országgal kapcs, hogy itt mit kell tenni, és hogyan?



"Vállalkozásbarát környezetben az emberek hajlamosabbak vállalkozni, mint vállalkozásellenes környezetben."


ez a mondatod kb annyit ér, mintha azt mondanám? ha éhes vagyok eszek, "ha nem vagyok éhes nem eszek"

még mindig nem tudtam meg tőled, hogy miért fog itt bárki is vállalkozni, ha egyszer a piacát elhódítja a multi.


kezdeményezés alatt mit értesz? adjon az állam rpg-ket a vállalkozóknak, hogy elzavarják azokat akik miatt nincs piacuk? hm?

2010. márc. 5. 22:28
 34/49 anonim ***** válasza:
43%
Ja a közgazdászoknál primitívebb lények már nem is kellenek..
2010. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
0%

közgááááz...az tényleg gáz...Hallgattam pár félévet belőle,de gyakorlatiasság igen csekély benne.

N most a probléma nekem a multik kiszorításával van.Igen sokat leadóznak ők.Arról nem beszélve,hogy azért mert a Juli néninek van két tehene a Józska bácsinak meg 10 ha földje nem tudjuk ellátni az országot élelmiszerrel.Amint észrevehető M.o-on is megnőtt az szélsőséges időjárás jelenségeinek száma.A növények erre nincsenek felkészülve.Ahogy a termelők is pislognak mikor az erős szél lefektet egy fél búzatáblát.

Szóval ezt is fejleszteni kell ha nem szeretne senki multit látni.És ehez mi kell pénz...kb ott lyukadtunk ki mint a sportnál.

És miért sz.r az életszínvonal....mert senki nem akar tisztán alkalmazni munkaerőt.A vállalkozónak annyi járulékot kell fizetni egy dolgozó után,hogy egyszerűen könnyebb virágoztatni a fekete gazdaságot.Na ezért a sok barom a hibás aki szidja a vállalkozókat,mint a bokrot..

2010. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező:


"úgy érzem nehezen adsz választ a kérdéseimre."


Hogy nehezen tudod értelmezni a válaszaimat, azt ne téveszd össze azzal, hogy nehezen válaszolok. Vigyázz a különbségre. Az életben gyakran sok múlik ilyen kis nüanszokon :))))


Amúgy üdvözlöm a haverodat, aki jobban ismer engem, mint én magamat :))


""Mi az, hogy "nem él meg"? " mit nem értesz a kérdésen? milyen nyelvet beszélsz? NEM ÉL MEG! érted? napról napra élnek"


Most akkor napról napra élnek, vagy nem élnek meg? Ez mindjárt két különböző fogalom. Ideje lenne, ha méltóztatnál megmondani, mit értesz azon, hogy "nem él meg". A kifejezés számomra azt jelenti, hogy hajléktalan lesz és éhenhal. Ilyesmi minden országban előfordul, és Magyarországon is, de nem mondhatnám, hogy általános jelenség.


"szöveg csak, semmit nem mondtál."


Megkérdezted, miben vagyunk lemaradva és miben kell fejlődnünk. Én válaszoltam, megmondtam, hogy gazdaságilag le vagyunk maradva és gazdasági növekedés szükséges. Óh bocsánat, nagyságos úr, hogy válaszolni merészeltem a kérdésedre, mea maxima culpa, ígérem, már nem sokszor fordul elő.


"Mi az a fejlődés? Miben fejlődjünk? Úgy írd le mintha a szomszéd józsinak kéne elmondanod."


Magasabb foglalkoztatottság, magasabb technikai színvonal, képzettebb munkaerő, nagyobb termelékenység. Ez a gazdasági fejlődés, Józsi.


"nah megint a bemagolt "törvények" :) vezessed már le az országgal kapcs, hogy itt mit kell tenni, és hogyan?"


Mint mondtam, csökkennie kell az adóknak - drasztikusan. Az újraelosztási rátát szívesen látnám 30% alatt.


""Vállalkozásbarát környezetben az emberek hajlamosabbak vállalkozni, mint vállalkozásellenes környezetben." ez a mondatod kb annyit ér, mintha azt mondanám? ha éhes vagyok eszek"


Igen, ugyanis pontosan olyan egyszerű és igaz, mint a 2x2=4. Piacgazdaságban, szabad országban gondolkodom. Ha a környezet vállalkozásbarát, azaz kevesebb az adóteher, kiszámíthatóak a pénzügyi viszonyok, integritás és hatékonyság jellemzi a közigazgatást stb., akkor a vállalkozások fellendülnek és virágoznak. Ezért egy ilyen környezetet kell teremteni. Ezzel szemben te és kis barátaid azt a szöveget nyomják, mint süket az ajtót, hogy az államnak ezt kell építenie, azt támogatnia meg amazt létesítenie. Holott piacgazdaságban nem az állam fejleszti a gazdaságot, ez egy óriási tévedés. Az állam részt vehet benne, de nagyon megfontoltan és szűk határok között kell maradnia ennek.


Már kipróbáltuk azt a fejlesztési modellt, ahol az állam beszed minden pénzt a cégektől, és aztán fejlesztéseket finanszíroz. 1949 és 1989 között ebbe belebuktunk. Hozzáteszem, hogy a mostani 50% fölötti redisztribúcióval fél lábbal még mindig a szocializmusban vagyunk.


"még mindig nem tudtam meg tőled, hogy miért fog itt bárki is vállalkozni, ha egyszer a piacát elhódítja a multi."


Ha nincs multid, akkor ne vállalkozz arra, amiben egy multi jobb. Ez ilyen pofonegyszerű. Nem kell félni a piacgazdaságtól, hanem alkalmazkodni kell hozzá. Kitiltva a multikat és a helyükre kkv-ket rakni: hatékonyságcsökkenés. Ugyanis ha ez a változás hatékony lenne, akkor a kkv-k eddig is kiszorították volna a multikat.


De nem tudom, miért is próbállak ilyesmikre okítani, amikor még a "piac" szót se nagyon érted :(

2010. márc. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

A válasz pofonegyszerű, a zsidók.

2 példával szemléltetném:

1) Cukorgyártás. Az ország cukorgyártása háromszorosa volt a hazai igénynek. Csakhogy jött a zsidó, felvásárolt és rombolt, majd hozatott az EU-ban egy komoly megszorító határozatot (akkori EU-s zsidó képviselőink közül persze senki sem tiltakozott), amivel KÖTELEZTE Magyarországot a cukor termelésének drasztikus csökkentésére. Ez a szint pedig HARMADA a magyar igényeknek, a cukorgyárakat pedig FELROBBANTATTA! Nem vicc, szó szerint FELROBBANTATTA!


Az eddigi 3x-os helyett már csak 1/3-át termelhetjük tehát a hazai igénynek, tehát 2/3-ot importálni kell. NEKÜNK, AHOL RAGYÁSIG VOLT!

És hogy ezt még überelje is, a cukor ára soha nem látott csúcson van, így a hazai igény 2x-esét nem eladjuk, hanem 2/3-át behozzuk. Tudok hiteles számokat is adni természetesen.


2) papírgyártás. Volt, szép számmal. Nyereséggel. Aztán jött a nyugati (oly véletlen ismét zsidó) multi, felvásárolta a gyárat (persze a szintén zsidó állami vezetők részéről nem kerültek bele olyan dolgok a szerződésekbe, mint kötelező fejlesztések, kötelező munkásszám, és kötelező 20 évig üzemeljen), így a multi amíg állami támogatásokat tudott megszerezni (lopni), addig üzemeltette, aztán bezárta, gépeket elszállíttatta, majd a gyárat itt is FELROBBANTATTA!

Igen, itt is az volt a lényeg, hogy ott a helyén fű se teremjen.


Na ezért nincs termelés Magyarországon, na ezért van olyan magas munkanélküliség, ezért van csődben az ország!

2010. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%
Minden embernek más.Aki nyitott szemmel él,az tudja.Aki nem,az meg süket,jól megírt választási kampánynak felülve elmegy szavazni,aztán...
2010. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
25%

a jobbikosok csak tönkreteszik az országot... ha már támogatják a terrorizmust. lásd Budaházit mennyire védi morvai.


csak tönkre menne az ország ha ezek a férgek jutnak a hatalomra!

2010. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
28%

12:38


"A válasz pofonegyszerű, a zsidók."


Igen. A buta prolinak pontosan ez az egyszerű világmagyarázat kell. Nem tanult, lusta volt, ezért nincs állása vagy keveset keres, ezért nincs jó nője, ezért frusztrált. Ki a hibás? A ZSIDÓK!! Ez a jobbikosság lényege.

2010. márc. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!