Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » NEM Jobbikosok! Mi a gond az...

NEM Jobbikosok! Mi a gond az ország gazdaságával? Miért alacsonyak a bérek? Miért szar az életszínvonal? Hogyan lehetne ezt javítani? Mi a megoldás? Van hibás?

Figyelt kérdés

Én jobbikos vagyok és egyetértek velük. Noh de mivel annyit szidjátok a jobbik programját és mondanivalóját, hogy kíváncsi lettem, hogy mi a jó megoldás? Mert az nem járja, hogy osztani tudtok, de megoldást javasolni nem.


Szóval, megírjátok, hogy mi lenne a megoldás mit kellene tenni? Nem tiltom ki innen a többi jobbikost, de kérem, hogy hagyjuk szóhoz jutni a többi párt szimpatizánsait is most itt, had beszéljenek ők.


Köszönöm!


(abban az esetben ha nem szülenek értelmes válaszok ide, nem tudnak alternatív megoldásokat javasolni a többiek ami nem köthető a jobbik elgondolásaihoz, akkor kérem a többi jobbikost, hogy mentse el a kedvencek közé ezt a kérdést, és minden témába illessze majd be ahol a jobbik programját szidják magyarázat nélkül)


2010. márc. 5. 19:01
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
30%

most sincs rossz élet, de a jobbikkal rosszabb lenne. baloldali, külföldi tőke ellenes politika, mint tapasztaltuk nem vált be Magyarországon.

de ezen vitázni nonszensz, egy 10-20% párt miatt.

2010. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
69%

"10-15 esetleg 20 %-os"


Jó az 65nek is D

2010. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
kérek mindenkit, hogy ne válaszoljanak azokra a kommentekre amik off tartalmúak, azaz nem a kérdésre válaszolnak, mivel azokat töröltetni fogom a topic tisztasága miatt, csak nem akarom egyenként töröltetni, köszi.
2010. márc. 5. 19:18
 14/49 anonim ***** válasza:
52%
sry, nem akartam floodolni, porszem csúszott a gépezetbe.
2010. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
semmi gond, nem haragszom, viszont ha belegondolsz te sem válaszoltál a kérdésre.
2010. márc. 5. 19:19
 16/49 anonim ***** válasza:
30%
Eddig is dolgozni kellet a becsületes embereknek,ezután is dolgozni kell!Aki ráér gondolkodni Nagy Magyarországon,cigányon,zsidón,annak meg úgy sem lesz jó élete...:)))))))
2010. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
63%

Függetlenül attól ki jobbikos ki nem egyedül ti tudtok ellene tenni. Ne a teszkóból vásároljátok a kolbászt hanem a Józsi bácsi kis hentesüzletéből, a tejet pedig Mariska néni tejivójából. E



Nem lenne egyszerűbb a kedvezményeket átforgatni a Tescókból a magyar láncokba, és akkor ott nyugodtan vásárolhatnál még olcsóbban?

2010. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
48%

"Mi a gond az ország gazdaságával?"


Az, hogy


1. Közelebbről: 2004 és 2009 között átgondolatlan, ostoba gazdaságpolitika folyt. Először a választások megnyerése érdekében osztogatással, ami nagyra növelte az államháztartási hiányt és eladósította az országot. Ezt követően pedig bevételnövelő megszorításokkal próbálták visszaszerezni az egyensúlyt, ami kihűtötte a gazdaságot. Amikor ideért a világválság hatása, akkor az eladósodottság miatt már nem lehetett anticiklikusan reagálni rá, így a válságnak súlyosak voltak a következményei. Továbbra sem történt elég intézkedés a versenyképesség fokozása érdekében.


2. Távolabbról: ha a nyugathoz viszonyítjuk, akkor Magyarország gazdaságilag elmaradott. Ez évszázadok óta így van, de az ország lemaradása fokozódott 1973 és 1995 között.


"Miért alacsonyak a bérek?"

Mihez képest? Ha Nyugat-Európához képest, akkor mert:

1. Alacsony a munka termelékenysége,

2. Magasak az adók,

3. Fejletlen a dolgozók érdekvédelme,

4. Tőkehiányos, fejletlen az ország Ny-Európához képest.


"Miért szar az életszínvonal?"

A kérdés megint az, hogy mihez képest. A norvég életszínvonalhoz képest alacsony, az ukránhoz képest magas. A többit lásd az előző kérdésnél.


"Hogyan lehetne ezt javítani?"


Úgy, ahogy sikerült 1997 és 2004 között is gyorsabban fejlődni, mint Nyugat-Európa, ezáltal felzárkózni néhány %-kal hozzá. Ehhez fegyelmezett költségvetési politika kell, vagyis nem emelni az ország erején felül a nyugdíjakat és segélyeket, nem finanszírozni állami pénzből értelmetlen vagy kétes megtérülésű óriásberuházásokat, lehetőleg csökkenteni kell az adókat, fokozva az ország versenyképességét. Így egy valamivel gyorsabb növekedésű pályára lehet állni, mint amin a Nyugat van, és így feljebb lehet zárkózni hozzá. Ez nemcsak lehetséges, hanem egyszer már voltunk ilyen felzárkózási pályán: 1997 és 2004 között (2005-2006-ban is még viszonylag gyors volt a növekedés, de ekkor már megkezdődött az az eladósodás és egyensúlyvesztés, ami a 2006-os megszorításokba és az azóta folyó vergődésbe torkollott).


"Mi a megoldás?"


A megoldás az, hogy nyugodt, értelmes és fegyelmezett gazdaságpolitika szükséges. Nem kéthetente bedobni a köztudatba egy reformot, nem az égig emelni a nyugdíjakat, és nem százmilliárdokba kerülő presztízsberuházásokat finanszírozni, hanem egy kisebb, takarékos, nem hivalkodó államra van szükség. És nem világmegváltásra, hanem szakmai munkára.


"Van hibás?"


Vannak hibások. Magyarország a hetvenes évektől 1989-ig egy egyre romló hatékonyságú, eladósodó államszocialista rendszer uralma alatt élt. 1989-re az ország a csőd szélén állt, eladhatatlan termékeket gyártott, és az életszínvonal is csökkent. Ezért az akkori vezetés hibás. 1990 és 1994 között az Antall-kormány működött, nagyon nehéz helyzetben, sok hibát elkövettek, de nehéz dolguk volt. Divat őket fikázni, én inkább nem állnék be ebbe a sorba, de nem is dicsérem őket. 1994 és 1998 között a Horn-kormány és 1998-2002-ben az Orbán-kormány idején az ország sokat fejlődött, ledolgozott a hátrányából a nyugathoz képest. 2002-ben Medgyessy hírhedt 100 napos programja okozott némi egyensúlyhiányt, de ha hagyják őt tovább dolgozni, 2005-re vagy 2006-ra visszatért volna a tervezett makrogazdasági pályára. 2004-től 2009-ig amit Gyurcsány művelt, azt túlzás nélkül nevezhetjük az ország tragédiájának. 2009-2010: Bajnai egy elfogadható kármentést végez Gyurcsány pusztítása után.


"Szóval, megírjátok, hogy mi lenne a megoldás mit kellene tenni?"


Nem emelni ész nélkül a nyugdíjakat és egyéb szociális kiadásokat, beszüntetni a pazarló óriásberuházásokat, csökkenteni az ártámogatásokat és a versenyszférába irányuló támogatásokat, észszerűsíteni a közigazgatást, csökkenteni az adókat. Ennyi. Nem bonyolult, nem kellenek forradalmi ötletek, nincs szükség világmegváltó lázálmokra.

2010. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
47%
65%-os hozzászóló!Szép,logikus és tárgyilagos,valamint reális hozzászólást írtál!Gratulálok!
2010. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

""Miért szar az életszínvonal?"

A kérdés megint az, hogy mihez képest. A norvég életszínvonalhoz képest alacsony, az ukránhoz képest magas. A többit lásd az előző kérdésnél. "


a szar azt jelenti, hogy az ember nem él meg a fizetéséből.



"Úgy, ahogy sikerült 1997 és 2004 között is gyorsabban fejlődni, mint Nyugat-Európa, ezáltal felzárkózni néhány %-kal hozzá"


mit értesz fejlődés alatt?


a te megoldásod tehát annyi, hogy a nyugdíjakt nem emelni(csökkenteni?) nem emelni a segélyeket(csökkenteni?)


és akkor a segélyek és a nyugdíjakból fennmaradt pénzből lesz elég pénz fejleszteni a gazdaságot, lesz pénz csökkenteni az adókat, lesz pénz a béreket növelni, fejleszteni a közigazgatást, stb? és persze visszavenni a nagy befektetéseket, tehát a korrupciós pénzlopásokat, pl egy szar weblapért 500millió Ft.


ebből szerinted futná a sok-sok finanszírozásra fejlesztésre? elég lenne hozz, hogy az embereket bejelentsék a munkahelyükön, ne feketézzenek? Ezenkívül hogy oldod meg azt, hogy az emberek vállalkozzanak, termelő cégekként? Mivel a multinacionális cégek lefedik a piacot teljesen.

2010. márc. 5. 20:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!