Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rajtam kívül van még olyan...

Rajtam kívül van még olyan aki nem csak a pénz, hanem az itthoni állapotok miatt akar kitelepülni?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, nálam már ez lassan fontosabb, mint hogy külföldön mennyivel többet lehet keresni. Elegem van az átlagmagyar mentalitásból, a sok bunkó, idegbeteg, másikat lenéző, kibeszélő emberből, aki még alád is tesz ahol tud. Elegem van, hogy a munkahelyen valami utolsó rabszolgának néznek és úgy is viselkednek az emberrel. Elegem van abból, hogy itt nem tudsz szinte senkivel bármilyen témáról beszélgetni anélkül, hogy előkerüljön a politika, a mocskolódás, gyűlölködés...
2015. jún. 30. 11:01
1 2 3 4 5
 11/47 schocko ***** válasza:
63%

"arról nem hogyan beszél vele a hajcsár főnöke..."


-...meg fogsz lepődni, én még nem láttam itt hajcsár főnököt



"hogyan viszonyul hozzá az utca embere stb..."


-hogyan viszonyulna...mennek az emberek az utcán, tiszták, jól öltözöttek, jól neveltek, illedelmesek, kinyitják előtted az ajtót, ha foglalt a kezed, bocsánatot kérnek, ha véletlenül meglöknek...és senki nem búskomor...


"Nem olyan jó buli szerintem Nyugaton élni!"


-szerinted...el sem tudod képzelni mennyire az pedig...

2015. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
30%

El tudom mivel Nyugaton élek én is....


Szerinted miért olyan álom itt élni?

2015. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
59%

"hogyan viszonyulna...mennek az emberek az utcán, tiszták, jól öltözöttek, jól neveltek, illedelmesek, kinyitják előtted az ajtót, ha foglalt a kezed, bocsánatot kérnek, ha véletlenül meglöknek...és senki nem búskomor.."



Meg fogtok lepődni, de én itthon is nagyon sok jól öltözött embert látok, ki szokták előttem nyitni az ajtót, előre engednek, nagyon ritka az, amikor udvariatlan emberrel találkozom.

Ja, és persze külföldön sem mindenki jól öltözött. (Most jöttem haza 1 hét utána, egy gazdag északi országból, alig láttam jól öltözött embert.) És külföldön sem mindenki udvarias. Szerintem ott sokkal kevésbé foglalkoznak egymással az emberek, nem figyelnek annyira oda. Pl. sok országban egyáltalán nem szokás nőket előreengedni az ajtónál vagy egyéb számunkra természetes udvariassági szokások.

2015. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 schocko ***** válasza:
45%
Azért jobb, mert jobb az éghajlat, szebb a táj, tisztább a levegő, az emberek sokkal szebbek, a kutyák jól neveltek, nagyon olcsó minden, jó műsorok vannak a tévében, vannak reklámmentes tévé és rádióadások...van sok ingyenes úság, nagyon olcsó az autógáz, becsületesek az emberek, alig vannak romák, nagyon jó a közbiztonság...
2015. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
40%
EZek butaságok...
2015. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 schocko ***** válasza:
45%
Persze, viszont nem tudod megcáfolni őket...ilyen buta világ ez...
2015. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
63%

Tökéletes egyet értek kérdező. Azzal viszont nem, hogy a kintiek mindig is csak "koszos másodrendű bevándorlóként" tekintenek ránk. Én is voltam kinn, több rokonom, barátom él kinn, mégsem tapasztaltunk ilyen. Bár mindenki magából indul ki. Ráadásul érezhetően jobban, nyugodtabban élnek, mint itthon.


" Elegem van abból, hogy itt nem tudsz szinte senkivel bármilyen témáról beszélgetni anélkül, hogy előkerüljön a politika, a mocskolódás, gyűlölködés..."

Ez meg a másik. Múltkor a Port.hu-n szerettem volna egy filmről véleményt olvasni. Mindenről volt szó, csak arról nem. Ezerrel ment az anyázás, zsidózás. De még mindig nem olyan durván, mint pl. sok Facebook-os cikk alatt.

2015. jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
51%

" nagyon olcsó minden"


Ezen nevettem a legjobban.

2015. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
37%

14: Ez hol van, amiről írtál? :)


Én egy hete ittam egy pohár sört az olcsó nyugaton. 2000 Ft. Egy üveg ásványvíz 500 Ft-nál kezdődik. Egy literes juice 800 Ft-nál.

Egy pohár bor (1,2 cl) 6 Euro.

Nyilván a fizetések is jobbak, mint nálunk, de azért nem ennyivel.

2015. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, miért kellett lepontozni, hogy velem itthon is kedvesek az emberek és hogy külföldön sem mindenki jól öltözött.

Most komolyan, ez milyen mese, hogy ott mindenki szép és szép a táj. Ja, valahol szép a táj, valahol nem, mint ahogy itthon is van ilyen is meg olyan is.

És minden ember szép, hahaha, ez a kedvencem, na ennyire ment át komolytalanba ez a kérdés is.

2015. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!