Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rajtam kívül van még olyan...

Rajtam kívül van még olyan aki nem csak a pénz, hanem az itthoni állapotok miatt akar kitelepülni?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, nálam már ez lassan fontosabb, mint hogy külföldön mennyivel többet lehet keresni. Elegem van az átlagmagyar mentalitásból, a sok bunkó, idegbeteg, másikat lenéző, kibeszélő emberből, aki még alád is tesz ahol tud. Elegem van, hogy a munkahelyen valami utolsó rabszolgának néznek és úgy is viselkednek az emberrel. Elegem van abból, hogy itt nem tudsz szinte senkivel bármilyen témáról beszélgetni anélkül, hogy előkerüljön a politika, a mocskolódás, gyűlölködés...
2015. jún. 30. 11:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen igazad van... én is így érzek. Viszont ugyanakkor, kint mindig csak egy koszos bevándorló leszel...
2015. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
64%

En sosem akartam kint dolgozni, itthon is eleg jol keresek, de lassan nekem is kezd ebbol az egeszbol elegem lenni.


1-2 ev mulva meglatom mi lesz, de ha semmilyen valtozasnak a latszata sincs, akkor lehet inkabb elmegye innen. Nekem nem lesz nehez, hetente 2-3 allasajanlatot kapok is igy kulfoldrol.

2015. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
59%

De hova mennél?

Nagyon nehéz beilleszkedni. Mindig kívülálló leszel. Nem lesznek ott gyökereid. Nem lesznek meg azok a kapcsolataid, ami itthon, hogy xy-t ismered az oviból vagy egy utcában laktatok valamikor, vagy anyukád ismerősének az ismerőse, stb.

Az sem biztos, hogy a munkád jobb lesz. Ez nagyban függ a végzettségedtől és a nyelvtudásodból.

Nekem Angliába ment nagyon sok ismerősöm, egy dolgozik a szakmájában, ápoló, egynek van irodai munkája szintén a végzettség szerint, a többiek mind-mind mosogatnak, takarítanak, raktárban pakolnak. Hát köszi, én erre nem vágyom.

2015. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 schocko ***** válasza:
63%
"Viszont ugyanakkor, kint mindig csak egy koszos bevándorló leszel..."-ezt sohasem fogod érezni, merhogy sokan mások is koszos bevándorlók...
2015. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
39%

Én nem javaslom a kivándorlást. Hacsak nem akarsz lenézett, leköpdösött másodrendű ember lenni.


Nyugaton élek, tudom miről beszélek.

2015. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 schocko ***** válasza:
58%
Én is nyugaton élek, mégsem érzem sohasem, hogy másodrendű lennék...a gyökerek nem hiányoznak, hiszen nekik soha semmi nem jó ;)...viszont ott a FB és a Skype, tudni fogsz mindent az otthonmaradók siránkozásaiból...ez egy elképzelhetetlenül jó világ...viszont itt nem lehet nyafogni, úgyhogy mindenkinek mégsem való...
2015. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom kedves válaszolók, nem egy, nem két ismerősöm dolgozik külföldön több országban és egyik sem mondja, hogy bárki azt érzékeltetné velük, hogy ők "koszos másodrendű bevándorlók", kivéve pár idegengyűlölő idiótát, de az hol nincs... Sőt, keményen dolgoznak, és pont ezért megbecsülik őket. Pedig egyik sem mérnök meg orvos.
2015. jún. 30. 11:19
 8/47 anonim ***** válasza:
73%

Én már nagyon sok helyen jártam Európában. Nem nagyon van olyan hely, ahol el tudnám képzelni az életet. Akkor sem, ha lenne ott normális munkám.

Nagy városok érdekes, izgalmasak, de sokkal rosszabb a közbiztonság, mint itthon, és utálom a tömegeket.

Kis városok aranyosak, szépek, nyugisak, de nekem totál unalmasak.

Rossz emberek meg mindenhol vannak. És rossz munkahelyek is.

Sok helyen megfogott a természet szépsége, eljátszottam a gondolattal, hogy ott éljek. De szerintem hamar megunnám és nem tudnék mit kezdeni ott magammal.

2015. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

Én nem akarom megmondani, hogy mit tegyél. Viszont kamionosoktól hallok eleget, hogy a nyugatiak mit gondolnak. Nagyjából: ők az elsők; a többi nyugati a másodrendű; a cseh, lengyel, magyar, szlovák, szlovén, horvát a harmadrendű, aztán őket követik a románok, szerbek, stb.; és van egy futottak még, akiket tényleg semmiben néznek.


Persze vannak más hatások (pénz, boldogabbak alapból, stb.). Mérlegelj, aztán döntsd el a lehetőségeidhez mérten.

2015. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
35%

"Hát nem tudom kedves válaszolók, nem egy, nem két ismerősöm dolgozik külföldön több országban és egyik sem mondja, hogy bárki azt érzékeltetné velük, hogy ők "koszos másodrendű bevándorlók", kivéve pár idegengyűlölő idiótát, de az hol nincs... Sőt, keményen dolgoznak, és pont ezért megbecsülik őke"



Nem beszélnek általában a kiköltözők a negatív dolgokról. A fizetéséről gondolom már beszélt....arról nem hogyan beszél vele a hajcsár főnöke...hogyan viszonyul hozzá az utca embere stb...


Nem olyan jó buli szerintem Nyugaton élni!

2015. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!