Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyenek a budapestiek?

Miért ilyenek a budapestiek?

Figyelt kérdés
Ugye a fővárosiak egy része (tisztelet a kivételnek), lenézi a "vidékieket", mert, hogy ott nincs semmi. Se kultúrális dolgok, se jelentősebb koncertek, se munkahelyek stb. Ez részben sajnos igaz is, bár nem olyan mértékben, mint azt egyesek képzelik, akik egybemossák az 1-2000 fős falvakat a 100 ezres nagyvárosokkal. Mindezek után viszont, ha bármilyen jelentősebb esemény, beruházás stb. is nem a fővárosban, és nem is annak közvetlen vonzáskörzetében, hanem mondjuk attól 150-200 km-re vagy távolabb van, akkor biztos, hogy a neten találni olyan fővárosi kommentelelőt, aki nehezményezi, hogy Bp-től miért olyan messze, a pusztában rendezik meg azt a dolgot, lép fel valaki, vagy települ valami lényeges dolog. Ez most így miért jó? Lenézik a nem fővárosiakat, mert "ott" nincs semmi, de nem is akarják, hogy legyen valami mert akkor majd nem lehetne annyira lenézni a "vidékieket"...?

2015. jún. 26. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
4 -es vagyok. Budapesti vagyok, Budapesten születtem és nőttem fel. Nem értem miért kellet lepontozni, mivel itt ez a valóság. Az ismerőseim nagy része a náluk sikeresebbnek vélt személyekre felnéz, a többieket lenézi(a vidékieket is). Aztán szokott persze lenni szintlépés meg lecsúszás is. Könnyen lehet, hogy az az ember, aki nemrég még jó haverom volt, most levegőnek se néz. Aztán eltelik pár év és megint legjobb haverként jelentkezik. Lassan szégyellem a városomat komolyan.
2015. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen örök dolog szerintem.A főváros-vidék ellentét minden országban megvan szerintem (a bukaresti románok hasonlóan viszonyulnak a román vidékhez.)


Az tény, hogy mivel Budapest főváros, jóval több pénz és lehetőség áramlik oda, és ismerjük el, hogy a főváros kulturális élete pezsgőbb, mint a vidéké (kivéve az ún. "vidéki nagyvárosokat").


Ettől függetlenül Budapesten és az ország többi részén is (hogy ismét ne használjam a vidék kifejezést) is vannak kretének, pénzhajhász gec/ik, bunkó seg/gfejek, meg normális emberek.Utóbbiak száma valahogy rohamosan csökken, de ez nem Budapest- vagy vidék-specifikus jelenség. :D

2015. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez nem egyoldalú, oda-vissza működik. A budapestiek közül sokan unalmasnak találják a vidéki létet (többek között én is), a vidékiek meg gyakorta jönnek azzal, hogy vidék nélkül Budapest már éhen halt volna.

Szinte mindenkinek megvan a lehetősége, hogy eldöntse, neki melyik környezet a szimpatikusabb, nyilvánvalóan mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

2015. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha tudnád, hogy budai - pesti ellentét is létezik!


Ez abból adódik, hogy Budán vannak a leggazdagabb környékek, legszegényebb környékek pedig Pesten vannak. Tehát prolik vs. sznobok (ahogy egymást látjuk sokszor).

2015. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!