Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyenek a budapestiek?

Miért ilyenek a budapestiek?

Figyelt kérdés
Ugye a fővárosiak egy része (tisztelet a kivételnek), lenézi a "vidékieket", mert, hogy ott nincs semmi. Se kultúrális dolgok, se jelentősebb koncertek, se munkahelyek stb. Ez részben sajnos igaz is, bár nem olyan mértékben, mint azt egyesek képzelik, akik egybemossák az 1-2000 fős falvakat a 100 ezres nagyvárosokkal. Mindezek után viszont, ha bármilyen jelentősebb esemény, beruházás stb. is nem a fővárosban, és nem is annak közvetlen vonzáskörzetében, hanem mondjuk attól 150-200 km-re vagy távolabb van, akkor biztos, hogy a neten találni olyan fővárosi kommentelelőt, aki nehezményezi, hogy Bp-től miért olyan messze, a pusztában rendezik meg azt a dolgot, lép fel valaki, vagy települ valami lényeges dolog. Ez most így miért jó? Lenézik a nem fővárosiakat, mert "ott" nincs semmi, de nem is akarják, hogy legyen valami mert akkor majd nem lehetne annyira lenézni a "vidékieket"...?

2015. jún. 26. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Vidéki vagyok, és én is ezt tapasztalom...
2015. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

A "vidékiek"-től pedig az jön, hogy miért minden csak Budapesten van, és nagy ritkán látják be, hogy egy - az agglomerációval együtt - 2,5-3 milliós nagyvárosban több lehetőség van mint egy kétszázezresben.

Én sosem értettem ezt a BP-"vidék" ellentétet, mindkét oldal állandó jelleggel a másikat ócsárolja, általában egy-egy rossz tapasztalat miatt.


Nem mellesleg, a bunkók aránya állandó. Ha azt mondom minden századik ember bunkó, akkor pesten és környékén van belőle 30 000. Alsóbögyörösvalagpuszta-melléken meg 1 fő, az is felfelé kerekítve. Persze, hogy bunkóbbnak tűnik az általános pesti. :-)

2015. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Engem leginkább az zavar, hogy a vidéki iskolákat, egyetemeket lenézik, mert nem pesti. Pl. most is mit műveltek a Raoul Wallenberg kapcsán. Gusztustalan volt. "Ki fog titeket ápolni ? ", " Nem lesznek ápolók", stb. Mintha máshol nem képeznének nővéreket. Pl. mi városunkban is van eü szakközép és nem is akármilyen. Rengeteg kiváló szakember végzett ott, aki később az orvosin is megállta a helyét. És akkor a felsőoktatásról még nem is szóltam.
2015. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Budapesten az a szokás, hogy a nálunk képzetlenebbeket, a nem budapesti egyetemen végzetteket, a kevesebbet keresőket lenézzük. Ugyanakkor felnézünk a külföldi egyetemet végzettekre, alapvetően a magasabb végzetségükre és azokra akik jobban keresnek nálunk. A legmenőbb az, aki nyugaton dolgozik és már nem is tud magyarul. Természetesen a harmadik világból érkező menekülteket szeretjük és előnyben részesítjük mindenhol. Őket azért nem nézzük le.
2015. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

# 3/4 Időpont ma 19:04


"Engem leginkább az zavar, hogy a vidéki iskolákat, egyetemeket lenézik, mert nem pesti."


Ez így nem igaz. Rengeteg jó vidéki iskola van, de pl. a debreceni meg a pécsi egyetem informatikája katasztrófálisan szar. Nem azért mert debreceni vagy pécsi, hanem mert szar.


A Raoul Wallenberggel meg jézusom de el vagy tévedve. Hát így is kevés egészségügyi dolgozó van, és akkor csak azért mert van máshol is jó eü szakközép, már nem lehet tüntetni a pestiért? Na, ennyit a magyarok összetartásáról. Mindenben a szart kell megtalálni...

2015. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Te vagy eltévedve. Engem az zavar, hogy úgy lett beállítva, mintha csak ott lehetne ápolónak tanulni.
2015. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És lehet tüntetni a pestiért, de ne ilyen gusztustalan módon. És elmondom, hogy van elég ápoló, nem hiány szakma itthon. Csupán a létszámstop miatt nem veszik fel őket, mert a kórházaknak már lassan fénymásolópapírra sincs pénzük. Meg nálunk függönyre.
2015. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok és sosem szoktam lenézni a vidéki embereket. Egyszer jártam egy olyan tanfolyamra, ahol több volt a vidéki, mint a budapesti. Mind nagyon jó fejek és segítőkészek voltak. A határon túli magyarokat se nézem le. :)
2015. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 6/8 Időpont ma 20:02


Most komolyan, iskolabezárás ellen tüntessenek azzal, hogy "bezárhatjátok, majd megyünk másik városba!" vagy mi? Nem mellesleg nem lett az beállítva, te sarkítod ezt erre le. Tényleg fájna a magyarnak összefogni, mert csakazértis ilyennel kell törődni, hogy jajj, van máshol is színvonalas eü képzés...


És ha nem lenne létszámstop akkor nem lenne elég ápoló. De ezt meg tudod jól te is. A létszámstopnak is véget kéne vetni, de ahhoz szintén egy értelmes kormány kellene.

2015. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Mert az olyan alakok azt hiszik ők sz..ták a spanyolviaszt!


Nyilván mindenkire azért nem lehet ráhúzni, hogy felsőbbrendűnek hiszi magát.

2015. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!