Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek miért gondolkozn...

A budapestiek miért gondolkoznak szinte teljesen eltérően, mint a vidékiek?

Figyelt kérdés

A baloldal a 2002-2010 közötti tevékenységüknek köszönhetően gyakorlatilag teljesen leszerepelt, megsemmisült. Az egykori hatalmas balközép tömegpárt (MSZP) kispárttá zsugorodott.

A 2014-es parlamenti választáson vidéken a Fidesz-KDNP 86, míg a balliberális koalíció mindössze 2 OEVK-t tudott megnyerni, tehát a jobboldal még az elsöprőnél is elsöprőbb győzelmet aratott.


Budapesten azonban a Fidesz 10 kerületet, míg a baloldal 8-at szerzett meg, így gyakorlatilag kiegyenlítettek a viszonyok a fővárosban. Oké, a nagyvárosok hagyományosan inkább baloldaliak, de mégis mi lehet az oka, hogy a vidéken teljes mértékig elutasított MSZP-Együtt-PM-DK a fővárosban ennyire népszerű, az "elmúltnyolcév" után is?

Legfőképpen budapestiek véleményét várom!


2014. jún. 24. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Én vidéki vagyok, de azt látom, hogy a vidékiek nagyobb részére igaz, hogy a többséghez csak a kormánypropaganda jut el, és fogalmuk nincsen mi történik ebben az országban, ez lehet a fő oka. Budapesten sem az "elmúltnyolcév" népszerű, hanem a magát jobboldalinak hazudó szélsőbalos kormány tevékenysége a népszerűtlen.
2014. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Budapesti vagyok, az a véleményem, hogy 2010-ben megérdemelt volt a baloldal bukása, de azt gondolom, hogy az elmúlt négy év alapján a Fidesz is bukást érdemelt volna. Azért népszerűbb a nagyobb városokban a baloldal, mert ott több olyan ember él, akit érdekelnek a demokratikus értékek, a szólásszabadság, a sajtószabadság, és ezért eleve elutasítják a Fideszt, amely ezeket az értékeket páros lábbal tiporja.
2014. jún. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Én vidéki voltam, de budapesti lettem, de egész fiatal voltam, amikor elköltöztünk, de sokat járok vidékre.


Másabb a mentalitás, vidéken egy hajszálnyival több az összetartás.

Vegyük például ezt a cigányproblémát, a vidékéken élők elég rendesek érzik, főleg az északiak, valószínűleg kinyílik a bicska a zsebükben, amikor az MSZP vagy Bajnaiék a rasszizmusról prédikálnak.

Na, meg a fővárosban a cigányság aránya csak 5-6 százalék, azok is eléggé elvannak szeparálva, így sokan nem is látnak cigányt, nem tapasztalják őket meg.

Emiatt a fővárosban könnyebben kialakul liberális réteg, mivel semmiféle külső inger nem éri őket.


A másik, hogy akár egy Győr méretű városban, akár kisebb településen, ha késelnek az utcán, akkor pár órára rá mindenki tudja, hogy ki volt és kit késeltek meg.


Budapesten, ha meg késelnek Lakatosék 4-es 6-oson , akkor az nem kelt akkora feltűnést.

Jóval nagyobb a személytelenség, mint vidéken.

2014. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Budapesti vagyok; nem azért szavaztam a baloldalra, mert hittem a kormányváltásban, hanem mert nem akartam ismét 2/3-ot és ezt a baloldalnak volt esélye elhárítani. Most nettó a parlamenti vita semmit sem ér, mert a Fidesz szűrés nélkül bármilyen hülyeséget megszavaztat a plenárison. Enyhén demokráciaellenesnek tartom, gyakorlatilag egypártiság van.
2014. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Történelmi örökség.

Ez már legalább száz éve így megy. A fél évszázados szocializmus még erősített is ezen, mivel politikai okok miatt főleg a budapestieknek és a munkásosztálynak próbáltak kedvezni, míg a vidékiek, parasztság körében kevésbé volt népszerű a rendszer.

2014. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Igazából erről eléggé tehet pest vízfejűsége is... vidéken alig van valami, főleg kisvárosokban.. az ottani emberek többsége nem is igazán tudja mi az a szabadság, meg milyen sok mindent lehet csinálni. Szerintem ez is kihatással van az igényeikre. A cigánykérdést már kifejtették felette, pestieknek fogalma de tényleg, fogalma sincs, hogy milyen emberek ezek az emberek, amiből a cigánybűnözés szó ered.


Másrészt meg komolyan abból állapítod meg kérdező a gondolkozást, hogy vidéken szinte mindenhol a fidesz nyert?

Bakker, láttad te már a részvételi arányokat a vidéki településeken? Igazából te most csak egy kisebbségről beszélsz, nem pedig az országról. Biztos vagyok benne, hogy az is közrejátszik, hogy az emberek egy része nem veszi észre mi folyik itt, és csak azt hiszi el, ami a TV-ben megy, viszont rengetegen vannak olyan, akiknek már elegük van mindkettő mszmp-s ügynökpártból, és nagyon is érzik, hogy nincs rendben ez az ország. Ilyenkor én is utálom a pestieket, hogy még mindig életben tartják az ilyen DK meg mszp féléket...

2014. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Ja és a fideszt, 6-os voltam. A létminimum alatt élők 90%-a nem pesti. Na ezért gondolkoznak máshogy. Ezért is.


Szerintem.

2014. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Én inkább az informáltság mértékének eltérésében látom az egyik okot. A kábeltv, az internet használat, a rádiók elérhetősége talán magasabb mértékű a fővárosban, azaz a vidéken élők talán jobban el vannak zárva az információk egy részétől. Emiatt talán vidéken a kormány szócsöveként szolgáló tv adások vehetők főként, egyértelműen nem vagy alig fogható vidéken már a Klubrádió, a Kossuth rádió meg mintha elmegyógyintézeti ápoltakhoz szólna, a kormányt kritizáló, megkérdőjelezhető tudósítás nincs is, a Lánchíd rádió meg egyenesen már-már kabaréba illően baloldal-ellenes szöveget locsog folyamatosan.
2014. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
A vidékről nem tudok nyilatkozni, én csak akkor hagyom el Bp-t, ha nyaralni megyek. De itt leginkább a Fidesz miatt van ekkora támogatottsága a baloldalnak. Szerintem nem nekünk kell magyarázkodnunk, hogy miért utáljuk ezt a hazug, manipulatív, bunkó, korrupt, hozzá nem értő, köpönyegforgató, antidemokratikus, rosszindulatú kormányt. Inkább a vidékieknek kéne elmagyaráznia, hogy mi olyan rohadt jó a Fideszben.
2014. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok budapesti , de megyeszékhelyen lakom (az egyik olyan körzet mellett ahol vidéken nyerni tudott a baloldal a kettő közül). A KSH oldalán fent vannak a számok egyértelműen azért , mert magasan ott az országban a legmagasabb a diplomások aránya , akiknek a megélhetés nem okoz problémát és emiatt látják a sokkal súlyosabb problémákat: a szólásszabadság lábbal tiprását , a maffia kormány működését. Meglehet nézni a választási eredményeken, kivétel nélkül az összes megyeszékhelyen (talán Győrben nem) elérte a 30% körüli eredményt a baloldalt , a többi helyen meg megsemmisítő vereséget szenvedett.
2014. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!