Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek miért gondolkozn...

A budapestiek miért gondolkoznak szinte teljesen eltérően, mint a vidékiek?

Figyelt kérdés

A baloldal a 2002-2010 közötti tevékenységüknek köszönhetően gyakorlatilag teljesen leszerepelt, megsemmisült. Az egykori hatalmas balközép tömegpárt (MSZP) kispárttá zsugorodott.

A 2014-es parlamenti választáson vidéken a Fidesz-KDNP 86, míg a balliberális koalíció mindössze 2 OEVK-t tudott megnyerni, tehát a jobboldal még az elsöprőnél is elsöprőbb győzelmet aratott.


Budapesten azonban a Fidesz 10 kerületet, míg a baloldal 8-at szerzett meg, így gyakorlatilag kiegyenlítettek a viszonyok a fővárosban. Oké, a nagyvárosok hagyományosan inkább baloldaliak, de mégis mi lehet az oka, hogy a vidéken teljes mértékig elutasított MSZP-Együtt-PM-DK a fővárosban ennyire népszerű, az "elmúltnyolcév" után is?

Legfőképpen budapestiek véleményét várom!


2014. jún. 24. 16:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok, most nem mentem szavazni egyéb okok miatt, de ha mentem volna, nem tudom kire szavaztam volna, de az biztos, hogy a FIDESZ-re nem.
2014. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Vidéki voltam 20 évig, budapesti vagyok 9 éve. Ezt csak azért írtam le, hogy a következő mondatommal ne bántsak meg senkit: Hagyományosan Budapesten és a nagyvárosokban tömörül az értelmiségi réteg. Ők meg nem eszik meg, amit a Fidesz ígér nekik. Feltűnik nekik, hogy például a II. János Pál pápa tér miért a választások előtt 1-2 hónappal lett teljesen kész, vagy a 4-es metró miért nagyjából 2 héttel választások előtt lett átadva, stb.
2014. jún. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagyok, és azt gondolom, a Fidesz-Kdnp a 2010-2014 közötti tevékenységének köszönhetően teljesen leszerepelt. Ennyi a válasz.


(LMP-re szavaztam)

2014. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
#12: A Kossuth tér pucc parádéba vágását még meg sem említetted :D
2014. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
nagyobb városokban nem csak szegény nagycsaládosok és nyugdíjasok élnek, akik ráharapnak a rezsicsökkentés csalijára
2014. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!