Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek miért olyan...

A budapestiek miért olyan bunkók a határon túlról származó magyarokkal?

Figyelt kérdés

Még jó néhány éve költöztünk el Erdélyből Magyarországra, budapesti agglomeráció a jobb munkalehetőségek miatt.

Én mindig is Magyarországon szerettem volna élni, olyan államban, ami az anyanyelvet beszéli.


Itt a környéken nagyon rendes mindenki.


De Budapesttel rossz tapasztalataim vannak.


Volt, amikor azt kérdezték, hogy "akkor te román vagy?"

Bár ez még hagyján, elég sértő, de már megszoktam, nem az első alkalom volt, hogy lerománoztak.


Volt olyan is, hogy "biztos azért jöttél ide Romániából mert Orbán fizetett és megvette a szavazókat, onnan jön az utánpótlás"


Ez az utóbbi nagyon gusztustalan volt, mi már akkor itt laktunk, mielőtt Orbán hatalomra került.


Nem értem mire jó ez a megkülönböztetés magyar-magyar között.


Az állampolgárság csak egy papír, semmi köze a nemzetiséghez és az etnikumhoz.



2014. nov. 19. 18:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%
Budapesten sok a liberálfasiszta, szerintem azokkal futottál össze.
2014. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%

mert a főváros a nagy liberális gyurcsányista bázis.


itt azzal lehet csak villogni, ha férfiként rózsaszín tangában riszálod a s.gged.

2014. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%

A libberek nem csak pesten ilyen műveletlen suttyók.


Amúgy előszeretettel mocskolják a "vidékieket" is mert felsőbbrendűeknek képzelik magukat másoktól, és csak az a valaki ha ugyanolyan liberálhibbant mint ők.

2014. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a bunkóság ideológiafüggő.
2014. nov. 19. 19:01
 5/27 anonim ***** válasza:
30%

"Nem hiszem, hogy a bunkóság ideológiafüggő."


Nem, viszont az esetek többségében az ilyenektől származnak a "románozások", nem mi találtuk ki.

2014. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Én még el is beszélgetnék veled,hogy milyen volt Erdélyben élni,a sok libsivel akik mondják a sok hülyeséget ne törődj.
2014. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 homo ludensz ***** válasza:
81%
Már sok évvel ezelőtt mikor azzal állt elő egyik vezetőnk hogy ő 15 millió magyarért érez felelősséget akkor ennek már fals hangja volt. Bennem is és gondolom sokakban az a gondolat futott végig hogy ezzel 10 millióval az ő boldogulásukért kellene valamit tenni. Tettek is. Még a gittet is kiszedték az ablakokból és eladták büszkén lobogtatva a privatizáció zászlaját. Ha itt élsz látod mire jutottunk és ebben nem ti vagytok a hibásak. A saját ökörségére mindenki a másikban látja az okot.
2014. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Én azt tapasztalom hogy általában a Pestiek elég pökhendiek ha beszélek velük főleg ha kiderűl hogy én nemvagyok Pesti. de például autóval a közlekedésben azt tapasztalom hogy nagyon segítőkészek.
2014. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

a gyűlölködést arra fogni hogy Orbán legalább tett valamit (ha minimálisan is) a határon túli magyarokért az egy elég önámító dolog.

az h a liberálisok ezt az ideológiát követik az azért van mert őket többnyire az USA meg Nyugat-EU pénzeli márpedig nekik nagyon nem érdekük h megint Nagy-Magyarország legyen (ami mellesleg megvalósítható lenne háborúk nélkül is, lásd skótoknál a szavazás az elszakadásról. csak Erdélyben mindenki arra szavazna, h elszakadjanak, ezért próbálják foggal körömmel akadályozni a nyugati tőkések hogy ez felmerüljön egyáltalán)


a másik probléma h a liberálisok így probálnak szavazatot nyerni h a könnyen befolyásolható embereket vmi ellen uszítják. a legkönnyebb célpont a határon túli magyar mivel ő nem tud védekezni.

2014. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem fizet se az USA se az EU, mégis irdatlan nagy gyökérségnek tartom, hogy az is szavazhat/szavazhatott aki nem élt itt huzamosabb ideig vagy élt itt. Na erre varrjál gombot utolsó.
2014. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!