Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek miért olyan...

A budapestiek miért olyan bunkók a határon túlról származó magyarokkal?

Figyelt kérdés

Még jó néhány éve költöztünk el Erdélyből Magyarországra, budapesti agglomeráció a jobb munkalehetőségek miatt.

Én mindig is Magyarországon szerettem volna élni, olyan államban, ami az anyanyelvet beszéli.


Itt a környéken nagyon rendes mindenki.


De Budapesttel rossz tapasztalataim vannak.


Volt, amikor azt kérdezték, hogy "akkor te román vagy?"

Bár ez még hagyján, elég sértő, de már megszoktam, nem az első alkalom volt, hogy lerománoztak.


Volt olyan is, hogy "biztos azért jöttél ide Romániából mert Orbán fizetett és megvette a szavazókat, onnan jön az utánpótlás"


Ez az utóbbi nagyon gusztustalan volt, mi már akkor itt laktunk, mielőtt Orbán hatalomra került.


Nem értem mire jó ez a megkülönböztetés magyar-magyar között.


Az állampolgárság csak egy papír, semmi köze a nemzetiséghez és az etnikumhoz.



2014. nov. 19. 18:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
vagy nem itt él*
2014. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

A budapestiek között sok a beképzelt. Nem csak a határon túli magyarokkal ellenszenvesek, de a fővároson kívülieket, vidékieket is gyakran lenézik. Azok szerintük buta, elmaradott emberek. A budapesti nyelvhasználatban a "paraszt" is a bunkó, tahó szinonimája lett.

A kulturális különbségek mellett politikai okai is vannak. Budapest hagyományosan balliberális bázis. Ez az oldal pedig elutasító a nemzetiségi kérdéssel, határon túli magyarsággal szemben. Olykor még ellenséges, riogató kampányok is előfordultak ellenük. Az ügyüket a jobboldal karolta fel a rendszerváltás után, így a határon túli magyarok is túlnyomórészt a magyar jobboldallal szimpatizálnak, az állampolgárság megadása óta rájuk is szavaznak, emiatt is haragszanak rájuk.

2014. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
37%
Csak tudnám, hogy a budapestiek mire parasztoznak meg románoznak? A főváros büdös és romos, tele cigányokkal meg mindenféle salak nációval. Az egy dolog, hogy tudálékosak, de az egyiknek sem jut eszébe, hogy mit is köszönhet az ország és a magyar kultúra a parasztságnak. Vannak azért normális emberek is a fővárosban, de nem ez jellemző rájuk. Ha románoznak ne vedd magadra, mivel nem szokásuk könyvtárba járni, ezért ilyen suttyók.
2014. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
39%
Ti aztán tudtok általánosítani. :-D Találkoztok egy-két emberrel és meg is van a vélemény egész Budapestről. Gratulálok, elismerésem, ez szép munka volt!
2014. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Találkoztok 1-2 vidékivel és máris megvan a vélemény az egész vidékről. Szintén szép munka, gratulálok.
2014. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozz velük. Primitív tuskók, ezért ilyenek. Kádár ilyennek nevelte őket: "mibe kerül azt a sok 'románt' támogatni?", ő ilyenkor arra gondol, hogy adnák neki, személy szerint neki azt a pénzt, mennyi cigit, piát meg lapostévét vehetne belőle. "minek szól bele a dolgainkba, aki nem itt él?". Az nem érdekli, hogy egy rakat más ország is megadta rég ezt a jogot a határon túli polgáraiknak - pl. Románia is. Ő rendszerint nem megy szavazni, de háborog, ha a sok hülye nem a szája íze szerint szavaz, meg, hogy "a románok" is leszavaznak Erdélyben. Ő ezért él itt rosszul Budapesten, ezért nem érvényesül.


Nem tudja - meg nem is igen érdekli - hogy pl. Arany János, Bartók Béla, Mátyás király, Rákóczi, Ady Endre, Kosztolányi stb. mind a mai határokon túl született, ezek valami régi hülyeségek, amikkel annó' zaklatták az iskolában.


Ők azok, akik a Pesten járó kucsmás székely bácsinak megjegyzik: de jól megtanult magyarul!, noha ők jobbára csak középfokon bírják ezt a nyelvet.

2014. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%
Nincs olyan ország, hogy románia.
2014. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

Ez már nekem is feltűnt pár ismerősömnél, ugyanakkor általánosnak azért nem mondanám. Annak idején - még középiskolában, 17 évesen - egy osztálytársam fennhangon hangoztatta, hogy ő a NEM-re szavazna a népszavazáson, mert az erdélyiek Romániába születtek, és ezért ők románok. Nem kicsit néztünk rá furcsán.

Ezen kívül egy amúgy okos, értelmes hölgyismerősömtől hallottam még negatív megjegyzéseket ugyancsak az erdélyi magyarokra, ő pár korábbi kellemetlen tapasztalatából általánosított. Ez az általánosítás is egy általános dolog, elég megnézni a válaszokat, hogy aki pesti, biztos "ballib", illetve csak ilyenekkel lehet gond úgy en bloc.

2014. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

" Találkoztok 1-2 vidékivel és máris megvan a vélemény az egész vidékről. Szintén szép munka, gratulálok."

Ehhez inkább magadnak gratulálj, ismét. Te vagy aki megint általánosít. Ja és én még csak le se írtam, hogy Pesti vagy vidéki vagyok. Általánosítani pedig nem szokásom, minden ember más.

2014. nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagyok és sosem szoktam bunkó lenni a külföldiekkel, de a határon túli magyarokkal sem. Ismertem egy lányt a tanfolyamon, aki említette, hogy Erdélyből jött. Örültem ennek, mivel voltam ott régen és tetszett nekem a hely és sok pozitív élményem volt.


Amit te leírtál, valszeg olyan alakokkal találkoztál, akik nem tudnak különbséget tenni a magyarországi magyar és a határontúli magyar között. Aki azt mondta, hogy "biztos azért jöttél ide Romániából mert Orbán fizetett és megvette a szavazókat, onnan jön az utánpótlás", az bunkó lehet!

2014. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!