Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek miért olyan...

A budapestiek miért olyan bunkók a határon túlról származó magyarokkal?

Figyelt kérdés

Még jó néhány éve költöztünk el Erdélyből Magyarországra, budapesti agglomeráció a jobb munkalehetőségek miatt.

Én mindig is Magyarországon szerettem volna élni, olyan államban, ami az anyanyelvet beszéli.


Itt a környéken nagyon rendes mindenki.


De Budapesttel rossz tapasztalataim vannak.


Volt, amikor azt kérdezték, hogy "akkor te román vagy?"

Bár ez még hagyján, elég sértő, de már megszoktam, nem az első alkalom volt, hogy lerománoztak.


Volt olyan is, hogy "biztos azért jöttél ide Romániából mert Orbán fizetett és megvette a szavazókat, onnan jön az utánpótlás"


Ez az utóbbi nagyon gusztustalan volt, mi már akkor itt laktunk, mielőtt Orbán hatalomra került.


Nem értem mire jó ez a megkülönböztetés magyar-magyar között.


Az állampolgárság csak egy papír, semmi köze a nemzetiséghez és az etnikumhoz.



2014. nov. 19. 18:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez inkább magadnak gratulálj, ismét. Te vagy aki megint általánosít. Ja és én még csak le se írtam, hogy Pesti vagy vidéki vagyok. Általánosítani pedig nem szokásom, minden ember más."


Akkor olvass vissza.

2014. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ugyan mit kéne visszaolvasnom? Idézz mert nem tudom mire gondolsz.
2014. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Aki még erre a legegyszerűbb kutatómunkára sem képes, azzal nem vitatkozom. Jóccakát!
2014. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy tisztelet a kivételek, mert vannak, csak nem sok.
2014. dec. 1. 16:54
 25/27 anonim ***** válasza:
Családunkban is férjhez jött egy Erdélyi lány. Senki nem bántotta. Igaz én is soktól hallottam, hogy állandóan az Erdéllyel jönnek, mint aki magyarabb a magyartól
2014. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű az oka: szocializmusbeli agymosás. Aztán mikor a Magyarok Világszövetsége kezdeményezte a népszavazást, akkor a Fidesz beállt a népszavazás mögé (félreértés ne essék, utálom a Fideszt attól még), az MSzP meg egyből kampányolt ellene. Ebből sok buta embernek a a 2 bites agyában az játszódott le, hogy határántúliak = Orbán szereti őket = mi nem szeretjük őket.
2014. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

" Aki még erre a legegyszerűbb kutatómunkára sem képes, azzal nem vitatkozom. Jóccakát!"


Hülye vagy, már bocs. Azt hiszed én írtam valamit, amit nem is én írtam, de a számba akarod adni. Nem kutatok én semmit, ugyanis ez egy névtelen oldal, úgyhogy ha nem idézel, akkor nem tudni kinek a hozzaszolására gondolsz.

2014. dec. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!