Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Antifinnugorok! Erről a...

Antifinnugorok! Erről a néhány postról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 1. 18:36
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

19:31


Komolyan érdekel:)

Folytasd!;)

2010. márc. 1. 19:38
 12/39 anonim ***** válasza:

"Igaz, Sajnovics útját (mely elsősorban csillagászati expedíció volt, és a lapp nyelv vizsgálata csak egy mellékes feladat volt) a bécsi udvar szponzorálta, de több, mint ötven évvel a fent említett 1821 előtt."

Na most szőrszálhasogatva mondhatnám, hogy ez csak egy mellékes dolog volt, így igazából nem is ezt szponzorálta Bécs, de nem jelenthetjük ki(még ha Kiszely meg is tette),h pontosan 1821-től vált finnugor-baráttá Bécs.Ez a hasonlat sokaknak nem tetszik majd nyilván- de olyan mintha azt mondanánk, hogy az első zsidótörvénytől kezdve lett zsidóellenes a magyarországi politika. Nyilván előtte is az volt. Az vezetett oda. Ugyanígy Bécs is nyilván finnugorista volt ezért jelentette ki később, h az a helyes út és azt kell támogatni.

2010. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Apropó volt itt mégegy buta hozzászólás.


,,'Csak azt mondja ki, hogy nincsenek források. Az, ha valaminek nincs hiteles forrása, még lehet igaz (persze nem biztosan igaz, csak lehet). '"


Nem tudják bizonyítani. Ettől persze hogy létezhettek ezek, de ha valamit nem tudnak bizonyítani, akkor annak mit gondolsz mettől meddig terjedő realítása lehet?

Úgytudom egy egyetemen (ahová én is készülök) az első az, hogy megtanítják, hogy ahhoz hogy komoly tudományos (tehát nem áltudományos, dilettáns) művet tudj készíteni, annál az alap követelmény hogy megadd a forrásokat. Sőt ez még mindig nem elég! Megbízható forrásokat! Ha te a Wikipédiát adod meg forrásnak, azért például egyik ismerősömet majdnem ki is rúgták.


Kiszely - a finnugoristák egyik fő ellensége - pedig valóban nagyon ügyel a lábjegyzetre, a források pontos megjelölésére. Látszik hogy egyetemet végzett. Ahhogy az is hogy a diplomája semmiképpen sem nyelvészetből van. Sára Péter dilettáns könyve az ő egyik forrása. Nem veszi észre hogy az a mű dilettáns. (mint ahogy legtöbben)

Csak hogy röviden bemutassam; A német nyelvben 500 ősi, indoeurópai eredetű tő van. Az albánban még ennél is kevesebb. Sára péter a magyar nyelvben 2000 (!) ősi török tövet gyanít. Annak idején még Marácz László fröcsögött azzal, hogy a finnugor töveink száma 700 fölött van, de bezzeg az indoeurópai nyelvekben ilyenre példa nincs hogy egy nyelv ennyire megőrizze az ősi szókincsét (erre bizonyíték, táblázat, számok, melyik nyelvben mennyi ősi gyök van stb. persze hiányzik, de ezt már megszoktuk). És aztán még ő panaszkodik a finnugoristák kettős mércéjéről.

2010. márc. 1. 19:54
 14/39 A kérdező kommentje:

19:52


Ok, akkor értem, nálad az a kiindulópont, hogy az osztrákok asszisztáltak az egész finnughumbughoz.

Akkor erre valamilyen bizonyíték? valamilyen hivatalos dokumentum, ami ezt alátámasztja?

Én sem értek egyet azzal hogy a holokausztnak olyan realítása lenne mint ahogyan azt bemutatják. A holokausztrevízionisták (akik tábora amúgy a radikális jobboldal, és a 'finnugor-revízionisták' is nagyobbrészt lefedi) állításainak egyik fő alappillére, hogy nincsen a német-náci kormánytól nincsen semmilyen hivatalos dokumentum, semmilyen utasítás az ő aláírásukkal, ami a zsidók fizikai megsemmisítését szorgalmazta volna.


Na akkor kérdem én a bécsi udvartól van ilyen? Van ilyen dokumentum, ami a magyarok nemzeti öntudatának megsemmisítését célozta volna? Persze az ott már megcáfolt kamuTrefortÁgoston meg egyéb kamuidézeteken kívül.

2010. márc. 1. 20:05
 15/39 anonim ***** válasza:

"Egyetérthetünk abban, hogy egyébként sem egészséges, ha valaki (akár egy nemzet) nem aktuális teljesítménye, hanem múltja alapján ítéli meg magát. (Az 1821-es dátum még furcsább, hiszen ebben az időben a Habsburgok uralma szilárd, és még a reformországgyűlések sem kezdődtek meg.)"

Ez egy elég újszerű felfogás és nem is értek egyet vele, de elég ha arra gondolunk, hogy százévekkel ezelőtt még igenis számított a múlt. Nemesek voltak, jobbágyok stb... mindenkinek számított a származása. Ilyen volt a feudalizmus és az egész rendszer. Tehát ez akkoriban természetes volt. A rómaiakat se hülyézzük le, mert pedál nélküli bicajjal jártak :).

A Habsburgok magyarellenessége pedig egyértelműen nem a reformkornál kezdődött. Már Rákóczi is 100 évvel a reformkor előtt a magyarok függetlenségéért harcolt. Tehát az osztrákok legalább onnantól kezdve elnyomtak, sőt amióta a kezüket a koronára tették, de ebbe most ne menjünk bele... Tehát meg volt már jóval 48 előtt az ellentét, így a finnugorizmusban egy lehetőséget láttak, hogy még jobban elnyomjanak.

2010. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Bizonyítéknak a Rákóczi-féle szabadságharc?:D

Most könyveket nem tudok idézni de az ilyen tények elég biztosnak tűnnek... Aztán a német nyelv a hivatalos. Ez nem a nemzeti öntudat ellen volt? Tudom, olyan dokumentum kéne, ahol feketén-fehéren leírja az osztrák császár, h nyomjuk el a magyarokat... :D de ilyen vhogy nem jut eszembe...

2010. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Ha megengedsz egy megjegyzést: szerintem az egyetemen és a komoly nyelvész/történész szakmában sem díjazzák a kamuTrefortÁgoston, kamukauszt, ultramagyar és hasonló kifejezéseket. Csak ha már tőlem elvárod a forrásmegjelölést ;)
2010. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

150 éve még valóban senki nem kérdőjelezte meg a magyarság Hun-szittya eredetét. Nemmellesleg nem is bizonyította be senki.

A 19.század dereka előtt ugyanis:

-Nem volt még összehasonlító nyelvészeti módszer.

-Nem voltak se hun, se szittya nyelvemléket (ma sincsenek)

-Nem volt még fejlett anthropológia.

-Nem volt még genetika

-Nem volt még fejlett a régészet.*

-tudtommal nem volt még néprajtudomány sem.


(*Hol tartott még a régészet a 19.században?Manapság közel egy évszátada már annak, hogy a régészek kiásták a pitdowni koponyát (1912-ben). Az első olyan koponya, amit az ember és a majom közös ősének véltek. Aztán kiderült: Hamisítvány. Évtizedekig csakis kizárólag annak a leletnek adtak hitelt a tudósok.Egy emberi koponyát, és egy majom alsó állkapcsát faragták kicsit meg, hogy összeilljen, aztán befestették. És ezt a 'leletet' 1912-ben találták meg. Évtizedekig megvezette a régészeket. na akkor Ebből az 1912-ből számolj vissza még egy 60 évet, és képzeld el, hogy akkor nagyjából milyen szinten állhatott a régészet.

2010. márc. 1. 20:22
 19/39 A kérdező kommentje:

Nos, a kamuTrefortÁgoston, kifejezést valóban nem dijaznák, de én most pont hogy nem szakdolgozatot írok az egyetemnek.

Olyat pedig hogy 'kamukauszt' pedig így visszaolvasva a hozzászólást nem találtam benne.

2010. márc. 1. 20:31
 20/39 anonim ***** válasza:

De a magyarság hun-szittya eredetét cáfolni sem tudod, pont a hiányos emlékeke és leletek miatt. De jelen van a néphagyományban és a krónikákban is (Anonymus, Képes Krónika, Kézai) a hun-magyar folytonosság. És kétségtelen, hogy a harcmodor is egyezett.


A kamukauszttal csak a kurucinfo-ra utaltam, ők alkotnak kamu előtagú szavakat, az ultramagyar meg a másik véglet. Szerintem szakdolgozaton kívül se ezt a szintet kéne megcélozni...

2010. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!