Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU miért szól olyan apróság...

Az EU miért szól olyan apróságokba, hogy egy tagállamban lehet-e halálbüntetés?

Figyelt kérdés

Legközelebb mi lesz ? Már a PTK-ba / Alkotmányba is bele fognak kötni, hogy csak az alkotmányos, ahol melegházasság és annál extrémebb dolgok is vannak ?


Ennél még az, ami az USA-ban van föderáció néven, az is sokkal jobb, hogy a tagállamoknak lehetnek tényleges önálló, egyéni törvényeik, nem úgy, mint az EU-ban, ami "csak" unió.


2015. ápr. 28. 22:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%
Azért a halálbüntetés kérdése nem kis apróság.
2015. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%
Milyen kivégzőosztagról beszélsz? Te valami tizenhatéves fogalmanincs hülyegyerek vagy?
2015. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

"Pszichiáterek megállapították, hogy vannak olyanok, akik nem képesek belátni, hogy bűnt követtek el, így azok megérdemelnék a kivégzőosztag általi agyonlövést."


Akkor pontosan milyen visszatartó ereje is lenne ezekre az emberekre nézve a halálbüntetésnek?

2015. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
75%
Onnantól kezdve hogy a halálbüntetés kilátásba kerül, a gyanúsítottak nem fognak beismerni semmit. Emiatt nagy a bizonytalanság az amerikai ítéletek körül.
2015. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

A halálbüntetésnek nemigen van visszatartó ereje, de ilyen alapon az életfogytiglannak, a TÉSZ-nek vagy 200 évekre ítélésnek sincsen visszatartó ereje, az ilyesmi a népharagot vezeti le.


Miből gondoljátok, hogy az eurokraták jobban tudnak ilyen kérdésben dönteni, mint a magyar Országgyűlés, továbbá mitől jobb, hogy külföldről döntenek és nem itthon ilyen kérdésben ?


Magyarországon nem igazságszolgáltatás zajlik, hanem jogszolgáltatás - már apróbb "hibákkal" - ugyanis egy éve a Szegedi Ítélőtábla felfüggesztette egy három gyilkosság elkövetésével vádolt férfi ügyében a másodfokú tárgyalást, hogy az Alkotmánybíróság állásfoglalását kérje az életfogytig tartó szabadságvesztésről. A vádlott védője ugyanis rámutatott, hogy az olyan életfogytig tartó büntetés kiszabása, amelyben nem is vizsgálható a feltételes szabadságra bocsátás lehetősége, Az emberi jogok európai egyezményébe ütközik. Ezt az egyezményt Magyarország 1993-ban kihirdette, így a rendelkezései itthon is kötelezőek.


Több politikus az ítélőtábla döntését a Hír TV kérdésére azzal kommentálta, hogy ez is bizonyítéka annak, hogy Magyarországon nem igazságszolgáltatás, hanem jogszolgáltatás zajlik.


Szeretné emlékeztetni a bíróságokat arra, mondta a megszólított politikusok közül Lázár, hogy a magyar társadalom nagyobb része még a halálbüntetést is visszaállítaná. Itt megjegyezte, hogy maga is a halálbüntetés hívei közé tartozik.


A bíróságok nem hajlandók tudomásul venni, ami mutatja, hogy a magyar valósággal, a társadalom életviszonyaival köszönő viszonyban sincs a jogszolgáltatás illetve hogy nem igazságot, hanem jogot szolgáltatnak a bíróságok

2015. ápr. 29. 00:12
 16/32 anonim ***** válasza:
A bíróságnak az a dolga, hogy a törvényt betartsa. Még szép, hogy nem szabhatnak ki olyan ítéletet amit magyar vagy eu-s jogszabályok tiltanak. Azt meg nem tudom, hogy te vagy a közvélemény miért kompetens olyan bonyolult témák mint a halálbüntetés tudományos megvitatásában ha már pszichiáterek véleményével jössz. És az USA-ban is vannak minden államra érvényes törvények, mindössze ott a halálbüntetés tiltása nincs ezek között.
2015. ápr. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, te a Jobbik ifitagozatának 00. kerületi alelnöke vagy? :D


Előttem sokan adtak értelmes választ, de te csak lázongsz, és nem veszed tudomásul, hogy a kérdésedre ez a válasz. Lehet háborogni, de attól még ez van. Tudom, majd a Jobbik újratárgyalja a feltételeket, meg a farok csóválja a kutyát. :)


Nem mellesleg azért sem lenne jó, ha lenne Magyarországon halálbüntetés, mert akkor egy gyilkos bepattan az autójába, és a határon túl új életet kezd, és él világát. Ha véletlenül elkapnák, nem adnák ki Magyarországnak, és a külföldi börtönök luxusszállodák a hazaiakhoz képest.

2015. ápr. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Amúgy meg mit izgat engem Lázár véleménye?! Pont az egyik leggaládabb politikus erkölcsi véleményére leszek kíváncsi? :D

Mellesleg érdekesnek tartom, hogy míg a Jobbik után immár a Fidesz is kezd a halálbüntetéssel szemezgetni, nagy keresztény értékrendű pártnak tartják magukat, pedig a a Tízparancsolatban is benne foglaltatik, hogy "NE ÖLJ", és nincs utána "kivéve ha..." vagy "de..." netán "csak ha..."


Te is kifejezted, hogy a népnek kellene megfelelni ezzel, magyarán egy törvényesített tömeglincselés lenne egy ember kesztyűs keze által, és mindenki arra maszturbálhatna.

2015. ápr. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
19%

Ezen a téren az EU sokkal centralizáltabb, diktatórikusabb.


Az USA-ban, nem határozzák meg központilag, hogy melyik államban lehet halálbüntetés.Sőt, saját BTK-ja lehet egy tagállamnak.Minden tagállam eldöntheti, hogy akar-e halálbüntetést.


A brüsszeli "felvilágosult" irodisták meg nagy ügyet csinálnak belőle és korlátoznak, pedig ennek egy tagállam szuverén dolgának kellene, hogy legyen.

2015. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
Ja, meg még a tényleges életfogytiglan miatt is vinnyognak Brüsszelben.
2015. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!