Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne halálbüntetés, te...

Ha lenne halálbüntetés, te halálbüntetést adnál a combinós gyilkosnak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 6. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Életfogytiglant.
2014. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Minden olyannak igen, aki nem épelméjű, és ebbe beletartozik az is hogy nem lökünk másokat a sínekre csak úgy.
2014. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem, én diliházba zárnám az elmebetegeket és akkor nem történne ilyesmi.

De hát Magyarországon soha nem működtek normálisan a dolgok.

2014. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom ezt először is ki kell vizsgálni, mi hogyan történt, letárgyalni, mert a médiában hallottak alapján ítélkezni igen merész. Aztán ha minden információ birtokában és körülmény ismeretében vagyunk akkor lehet gondolkozni.
2014. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 advanced válasza:
85%
az egész magyarország egy diliház......
2014. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Orbán miatt többen haltak meg, előbb neki.


Egyébként már bocsánat, de addig, amíg nem dőlt el, hogy bűnös-e, addig ott az ártatlanság vélelme.


Tudni kell, hogy a vádlottat közvetlenül előtte pszichiátrián kezelték. Jogos és OK-os kérdés tehát, hogy a gyilkosság pillanatában beszámítható volt-e vagy a betegsége késztette erre a szörnyű tragédia okozására.

Ki hibázott? Az, aki betegként kiengedte? (Ez is felvet egy halom kérdést az orvosokkal kapcsolatosan)


Az, hogy a keze által meghalt most valaki, tehát nem jelenti ALAPBÓL a fentiek miatt, hogy bűnös. A halálBÜNTETÉS, ahogy a nevében is benne van, BÜNTETÉS, vagyis BŰN-t ítél el vele a bíróság, nem megelőző csapás, vagy bosszú, hanem - meglehet a bevett módszer nem igazán hatásos, de nevelő ill. elrettentő célzatú.



Sokan itt nem nagyon ismerik az esetet, csak felkapnak egy gyilkosságot, ami szerintem a halott emlékének gyalázása is.


Továbbá figyelembe kell venni, hogy ha lenne halálbüntetés MO-n, akkor MO nem lehetne EU-tag, aminek következtében sokkal több ártatlan ember halna meg a gazdasági következmények és a maradék szociális háló felszámolása miatt pusztán éhen, de még sorolhatnám, hogy mi miatt.

2014. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha lenne halálbüntetés, senkinek nem adnék halálbüntetést, nekem nem áll jogomban mások életét elvenni, legfeljebb önvédelemből. A gyarmattartó birodalmak jobb módszereket dolgoztak ki annak idején: a bűnözőket világtól ezárt, lakatlan szigetekre vitték, ahonnét nem nagyon volt kiút. De igazából a gladiátor játékok is egész jó megoldást nyújtottak, ha elég tökös volt valaki, megúszhatta.
2014. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz!!??

Jó liberálisként tudom, h bármelyik pillanatban kiderülhet, h nem ő volt.

2014. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Halálbüntetést én konkrétan csak olyannak adnék, aki előre megfontolt, aljas indítékból elkövetett emberölést követ el és kétséget kizáróan ő a tettes. Addig max életfogytiglan. Nem akarok értelmetlenül embereket ölni...


Ezt a pszichiátriai beteget visszaküldeném oda és kényszergyógykezelésnek vetném alá. Ha tényleg ennyire kiszámíthatatlan.

2014. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én is a kilencessel értek egyet!
2014. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!