Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik miért akarja listázni...

A jobbik miért akarja listázni a zsidókat?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 09:38
 21/95 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet tudni, mivel erről nem kell nyilatkozni a magyar országgyűlésben. Vagyonukról, üzleti érdekeltségeikről, múltjukról igen...

Nyugaton is van rá számos példa, van ahol a kettős állampolgárság nincs is engedélyezve.

2015. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
26%

Szó szerint ezt mondta Gyöngyösi:


"Én úgy gondolom, hogy pont itt lenne az ideje egy ilyen konfliktus kapcsán annak, hogy felmérjük azt, hogy az ITT ÉLŐ és különösen a Magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára. Úgy gondolom, hogy adósai egy ilyen felmérésnek."


# 22

Az "ITT ÉLŐ" zsidókat akarja listázni, akárhogy is próbálod mosdatni.


# 21

"Gyöngyösi nem az összes zsidóról akar felmérést készíteni, hanem azokról, akik nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek Magyarország számára"


Szerinted, hogyan lehet megállapítani, h ki jelent "nemzetbiztonsági kockázatot"?

Én megnéztem a videót, neked viszont értelmezni kellene a hallottakat.

2015. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
22%

"Én megnéztem a videót, neked viszont értelmezni kellene a hallottakat."

Nekem sikerült már régen, neked úgy tűnik, kevésbé. Van egy olyan szervünk, hogy Nemzetbiztonsági Hivatal. Eddig oké? Na, ez a szerv figyel mindenkit, akinél felmerül a gyanú, hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelent.

2015. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
31%

Tehát akkor megismétlem a mondat második felét! ",aki bizonyos nemzet biztonsági kockázatot jelent. Enélkül az első fele értelmezhetetlen, ami egy felvetésen alapul, ahol az állítás taglalása közben leszűkítette az érintettek körét.

Nemzetbiztonsági kockázat fogalma:

"Nemzetbiztonsági kockázat alatt olyan körülmények és tények összességét értették, amelyek felhasználásával a fontos és bizalmas munkakört betöltők tevékenysége jogellenes céllal befolyásolhatóvá, támadhatóvá válhat. Biztonsági kockázati tényezőnek tekintették az MK szuverenitásával és alkotmányos rendjével kapcsolatos lojalitás hiányát, a jogsértő magatartásokat, a jelentős jellembeli hibákat és torzulásokat, a szenvedélybetegségeket, a túlzott eladósodást, az anyagi és pénzügyi instabilitást, a szexuális magatartás "torzulásait", a súlyos lelki zavarokat és a nemkívánatos külföldi kapcsolatokat. Annak mérlegelése, hogy a megismert kockázati tényezők ismeretében az érintett személy betölthet-e bizalmas és fontos munkakört, a megrendelő, illetve a munkáltató hatáskörébe tartozó kérdésnek tekintették."


Egy képviselő, legyen az jobbikos, vagy mszp-s benne vannak a törvény alkotásban, befolyásolhatóak. Ez egy bizalmas munkakör, ahol a néptől kapták a megbízatást, ezért nem lehet őket úgy kezelni, mint akiknek nincs semmi beleszólásuk a választó papír kitöltésén túl az ország belügyeibe.

2015. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
68%

# 24

Jó, akkor megfogalmazom másképp:

Ha valaki nemzetbiztonsági kockázatot jelent, nem mindegy a származása? Egy orosz állampolgár nem jelenthet kockázatot? Hát egy német? Egy kínai? Őket miért nem akarja listázni Gyöngyösi? Miért csak a zsidókat emeli ki?


Nem veszed észre, h az egész Jobbik-kommunikáció csak etetés? Hogy csak kihasználják a társadalom egy részének zsidóellenességét? Hogy direkt gyűlöletet keltenek? Nem tűnik fel?

2015. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
19%
Azért, mert a zsidók nagyobb hatalommal rendelkeznek a világban, ezért potenciálisan nagyobb nemzetbiztonsági kockázatot rejtenek. A gyűlöletről annyit, hogy senki ellen nem gyűlölködnek annyit Magyarországon, mint a Jobbik ellen.
2015. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
69%

"Azért, mert a zsidók nagyobb hatalommal rendelkeznek a világban..."


Ó, Istenem. Miért nem szóltál, h te is bedőlsz mindenféle ostoba konteónak? Akkor nem válaszolgattam volna.

2015. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 tetro ***** válasza:
30%

'zsidók nagyobb hatalommal rendelkeznek a világban'

Te nevezel mást trollnak? :D

2015. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
89%

Itt ugye kettős állampolgárságról volt szó, ahol izraeli palesztin konfliktus állás foglalása is szóba került.

Ez egy retorikai fogás, hogy a két állítást összekapcsolnak.

Egész hozzászólást értelmezve itt a kettős állampolgárokról van szó, hogy erről is tegyenek nyilatkozatot a képviselők, az szerintem nem olyan problémás. Unió számos országában még állampolgár sem lehet, ha másik országban állampolgársággal rendelkezel...


A hozzászólást lehetett vitatni, de ott is világos, hogy feltételes ez az állítás.


Retorika szintjén gyakran példálóznak kisebbségekkel. Ezt én is elítélem ... de politika ilyen példákkal, érvelésekkel akarnak illusztrálni egy egy eseményt, jelenséget, javaslatot.

Mély szegénység- roma családok. (hol ott ez a probléma nem csak ezt a kisebbséget érinti) --> baloldali pártok

2015. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
33%
Mert már azt sem tudják mit találjanak ki magyarb*uziságukban. És még ezek után van képük azt mondani, hogy nem fajgyűlölők.
2015. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!