Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyagi helyzetükkel elégede...

Az anyagi helyzetükkel elégedetlen emberek miért pikkelnek a tehetősebbekre?

Figyelt kérdés

Miért nem a saját lehetőségeiket kutatják és aknázzák ki?

Miért "szemét" az aki magasabb fizetéssel rendelkezik?


Ha tényleg igaz hogy sok gazdag nem tisztességes és/vagy csalással jutott hozzá a vagyonához, attól az illetőnek aki mutogat hogy "de bezzeg az a mocsok" attól neki jobb lesz?

Az irigység gazdaggá tett már valakit?


Mielőtt nekem esnétek, csóró vagyok!! Csak én leszarom a gazdagokat, számomra értelmetlen indok vagy érv a csóróságom fényesebb köntösbe bújtatása az által hogy gazdagokat pocskondiázom.


2015. márc. 25. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

#60


A társadalmi mobilitás Magyarországon az arisztokratikus időket idéző szinten van.


De ez így katasztrófa, 1,5 milliós tandíjakat fizetni félévente nem a "hozzáállás kérdése" kategória.


A pesszimizmus nem a semmiből jött: Ugyanabban a munkaerő piaci versenyben vesz részt az akinek már óvodában nyelveket tanítottak és az aki alig tudja kifizetni a nyelvvizsga árát.


Ugyanabba felvételi rendszerben van, aki 10 magántanárhoz járt, és az aki a semmi közepén lévő településen él.


Ha valaki munkát keres nagyon nem mindegy, hogy Budapest vagy Győr egyik agglomerációjában, vagy egy alföldi kis faluban él, még akkor sem, ha a kis faluban élő 10 szer többet tudna.


És épp ez a baj: társadalom szempontjából iszonyat sok szellemi tőke veszik el emiatt, hogy valaki, aki ha máshol születik egy sikeres ember lett volna, de ahol megszületett semmilyen infrastruktúra nem volt meg a tehetségének kibontakoztatásához.

2015. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 A kérdező kommentje:
Igazad van semmi esélyed ilyen körülmények között lehetetlen.
2015. márc. 27. 19:51
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!