Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyagi helyzetükkel elégede...

Az anyagi helyzetükkel elégedetlen emberek miért pikkelnek a tehetősebbekre?

Figyelt kérdés

Miért nem a saját lehetőségeiket kutatják és aknázzák ki?

Miért "szemét" az aki magasabb fizetéssel rendelkezik?


Ha tényleg igaz hogy sok gazdag nem tisztességes és/vagy csalással jutott hozzá a vagyonához, attól az illetőnek aki mutogat hogy "de bezzeg az a mocsok" attól neki jobb lesz?

Az irigység gazdaggá tett már valakit?


Mielőtt nekem esnétek, csóró vagyok!! Csak én leszarom a gazdagokat, számomra értelmetlen indok vagy érv a csóróságom fényesebb köntösbe bújtatása az által hogy gazdagokat pocskondiázom.


2015. márc. 25. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
Igen, előző, érettségije sincs, de keni-vágja a computer aided design-t. Teljesen hihető és reális...
2015. márc. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
Pedig nem biztos, hogy hazudik. Nekem is volt általánosban egy osztálytársam, aki már akkor megrendelésre írt programokat. Informatika tudáshoz nincs szükség történelemre, irodalomra, nyelvtanra.
2015. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
Bírom az ilyen kérdéseket. Nincs is valódi kérdés, csak leírod a véleményedet, majd beszólsz azoknak, akik máshogy gondolják.
2015. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
52%

Mi nem élünk túl jó anyagi körülmények között. Nekem ugyanakkor semmi bajom azokkal az emberekkel, akik tisztességes módon gazdagodtak meg. Volt olyan ember a környezetemben, aki még az átkosban kerékpárral hordta házhoz a kis termékeit, majd később vállalkozást alapított, és sikeres, gazdag ember lett. Ő elindult valahonnan, és kemény munkával, sokszor nélkülözések árán, de elért egy egész szép célt. Az ilyennel nekem személy szerint semmi bajom nincs.

De amitől nagyon ideges tudok lenni, amikor ott vannak a politikusok, akik semmit sem tettek le az asztalra, mégis milliós luxusvillákban élnek, luxusautókkal járnak, és lenézik azt, aki szegény. Na az ilyentől kinyílik a bicska a zsebemben. Az embereknek semmi baja pl. Zuckerberggel, akiről tudjuk, hogy gazdag, de egy innovatív ötlet miatt lett az. Viszont annál inkább Habonnyal, akinek még mindig nem tudjuk, honnan van a vagyona (valószínűleg a mi adónkból), vagy Lázárral, Szíjjártóval, akik a mi adónkból lettek gazdagok, és élnek úri módon, miközben 4 millióan élnek szegénységben. Szerintem különbséget kell tenni a között, ha valaki kemény munkával lett sikeres és gazdag ember, meg a között, ha valaki korrupció útján a nép vagyonán gazdagodott meg.

2015. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:

43: Az itt válaszok 90%-a nyomkodja a mínuszokat csak mert valaki leírta hogy neki van pénze amiért megdolgozott...az egyik oldalon le is írtam hogy "bocs ha valakinek a lelkébe gázoltam csak én így gondolom"

Ha meg nem tetszik a kérdés és szerinted nem kérdés akkor ne válaszolj, de ne már hogy te akarsz engem helyrerakni.

2015. márc. 26. 11:43
 46/62 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésedet azért szólják le, mert általánosítasz vele, ezzel lehetőséget adsz hamis dolgok igaznak bemutatására.


Igen, vannak irigy emberek, de azért nem olyan sokan. Ha mégis, az nem önmaguktól van, hanem azzá tették őket.


Az emberek nem egyformák, nem egyforma helyre születtek, a lehetőségeik sem egyformák. Tehát természetes, hogy mindig vannak és lesznek eltérések. De az már nem igaz, hogy bármilyen nagy eltérések lehetnek, ha egy társadalom jól működik. Elenyésző az, amikor a dolog úgy kezdődik, hogy az egyik utálja a másikat. Nem, a dolog úgy kezdődik, hogy mindenki teszi a dolgát, közben tapasztal. ÉS ha elég sokszor tapasztalja, hogy a pénz nem valamiféle ténykedés arányos eredménye, hanem igazságtalanság van, akkor ez zavarni kezdi. Egyre jobban. És mivel nem mindig látja át egy ország működését, azt se, milyen ténykedés mennyit is ér igazságosan, elkezd kombinálni. A végén - mert átlátni nem tudja - hamis képe lesz és elkezdi utálni, akinek van valamije. Minél kevesebb van neki, annál inkább.


Hogy világos legyek, mondok példát. Rubik Ernőt, de legalább a kockáját mindenki ismeri. Akkor lett ő milliomos, amikor ez még ráadásul tiltott is volt. Mégis az lett, ma sok százmilliója van. Pedig nem robotolt úgy, ahogy sokan a munkát képzelik. Mégis, azt hiszem, csak elvetemült agyalágyultak gondolják, hogy nem érdemli meg.

Mészáros Lőrincről is nagyjából hallott mindenki. A többség tudja, hogy szakiparos (volt), meg azt is, hogy abból nem lehet százmilliós valaki, hát még milliárdos. Pláne nem pár év alatt.

De van más különbség is kettőjük között. Rubik ténykedése nyomán nemcsak önmagának lettek milliói, de megismerték az ország nevét, sokan mások is gazdagok lettek, mert munkatársai lehettek. De nem hinném, hogy bárki mondhatná, kár érte őt emiatt. Szemben ezzel a másik másoktól vette el, amije van, tőle az ország szegényebb lett, és sokaknak ment tönkre az élete.


Ez a különbség gazdagság és gazdagság között. És úgy gondolom, az emberek döntő többsége képes ezt helyesen értékelni és meg is teszi. A "pikkelés" nem az emberek eredendő tulajdonsága ekkora mértékben. Ezt a mérhetetlen igazságtalanság, és az ellene való fellépés tehetetlensége hozza ki az emberekből. A legbéketűrőbbekből is.

Az igazságtalanságot kell megszüntetni, okozóit méltó helyükre tenni. Ettől az nem szűnik meg egyik napról a másikra. De legalább van lehetőség megkezdeni a csökkentését és a normalitás helyreállítását.

2015. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:

Én nem irigylem senkitől, főleg ha tisztességesen szedte össze magát.

Akik nem azokat persze nem annyira csípem, de mindegy.


Annyi biztos, hogy lehet akárki akármilyen gazdag nem fogja elvinni a feje alatt. (Ha mindenki érti ezt a mondást.)

2015. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 A kérdező kommentje:
És egyáltalán minek foglalkozni vele? Ha így ha úgy gazdagodott meg engem az mit érdekeljen?
2015. márc. 26. 20:37
 49/62 anonim ***** válasza:

48: Már tegnap leírtam, de leírom még egyszer. Azzal, hogy ő adót csal és ügyeskedik, áttétesen téged is meglop. Hogy értsd: adócsalás -> kevesebb befizetett adó -> adónövelés -> kevesebb bér és elkölthető pénz.


Vannak a társadalomnak játékszabályai, amiket illene betartani. Azok pedig akik nem tartják be, indokolatlan előnyben lesznek azokkal szemben, akik betartják őket.

2015. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:
Erre annyit tudok mondani hogy jókor kell jó helyen lenni, és legfőképp tűz közelben.
2015. márc. 26. 21:55
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!