Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyagi helyzetükkel elégede...

Az anyagi helyzetükkel elégedetlen emberek miért pikkelnek a tehetősebbekre?

Figyelt kérdés

Miért nem a saját lehetőségeiket kutatják és aknázzák ki?

Miért "szemét" az aki magasabb fizetéssel rendelkezik?


Ha tényleg igaz hogy sok gazdag nem tisztességes és/vagy csalással jutott hozzá a vagyonához, attól az illetőnek aki mutogat hogy "de bezzeg az a mocsok" attól neki jobb lesz?

Az irigység gazdaggá tett már valakit?


Mielőtt nekem esnétek, csóró vagyok!! Csak én leszarom a gazdagokat, számomra értelmetlen indok vagy érv a csóróságom fényesebb köntösbe bújtatása az által hogy gazdagokat pocskondiázom.


2015. márc. 25. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:

Ahelyett hogy harag van..


De elnézést kérek igazából tudom már miért tehát választ kaptam a kérdésre, nem akartam senkit csesztetni, csak én nem ilyen vagyok..

2015. márc. 25. 22:22
 12/62 anonim ***** válasza:
59%

"Csak úgy senkinek nem dől a zsé, valamit mindenkinek csinálni kell előtte..ismerettség megszerzése stb"


Ja, tehát jól tudja járatni a száját és tudja, hogy kivel kell haverkodni, akkor ő már megérdemli, hogy milliomos legyen.

Az aztán társadalmilag nagyon hasznos, hogy valaki ügyesen tud helyezkedni...

2015. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pikkelek a tehetősebbekre, ne általánosíts. Kivéve, ha csalással, s*eggnyalással jutottak abba a pozícióba, ahhoz a vagyonhoz. Gondolom nem kell példát mondanom kikre értem.
2015. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
95%

Normális mentalitás: a szomszédnak új autója van. Amikor találkozol vele, gratulálsz neki, elmondod, hogy milyen szép az új autója.


Magyar mentalitás: a szomszédnak új autója van. Kilesel a függöny mögül, és elkezdesz morogni, hogy ennek az újgazdag baromnak több pénze van, mint neked.

2015. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Senki nem mondtam hogy megérdemli, csak annyit mondtam hogy nem olyan egyszerű a legtöbb esetben hogy csak úgy magától jön.
2015. márc. 25. 22:23
 16/62 anonim ***** válasza:
63%

Hát, aki nem teljesen retardált, azt felháborítja, hogy a szomszédja adócsaló és sikkasztó, aztán abból építi a villáját, veszi a harmadik kocsit, míg a másik 12 órázik 5 napon át, két műszakban és örül, ha azt az egy kocsit is fent tudja tartani.


Egyébként én is csóró vagyok, de nem irigykedem azokra, akik valóban kemény munkával és/vagy innovációval szerezték a pénzüket. Én azokra haragszom, akik állandóan okosba fizetik az adót, a munkavállalókat és ott ügyeskednek, ahol csak tudnak. Ezzel áttétesen velem is kitolnak, mert ezért nem folyik be elég adó a kasszába és ezért emelnek folyamatosan. De hogy ezt valaki felfogja, nem elég az elemi 8 osztály...


Én sem mondom egyébként, hogy magától jönne. Csak nem tartják be a társadalmi játékszabályokat. Ez meg kruvára bosszantó.

2015. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
66%

Kikre gondolsz, kedves kérdező?

A Szíjgyártó Petikére és a futsalos haverjaira?

2015. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
54%

A vonal felsőbb végéről nézve ez ilyen: Konkrétumok írása nélkül tényleg lehet legálisan is havi több milliót keresni, és még nem is születtem az angol uralkodói családba.

Nagyon viccesen hangzik, de a tanulás a kulcsa. Én építészként végeztem. Van aki lepkézik mikor egy statikusi vizsgálat 80-100 ezer forint, amiből adó után a többi teljes haszon, és ez sokszor egy fél órás munka.

Nincs benne semmi ördögi dolog, csak tudatosan kell tervezni és tanulni, később már lehet élvezni is az életet anyagi gondoktól mentesen.


A kérdésre pedig: Ha valaki ilyesmi miatt " pikkel " rám mert van pénzem arra nem tudok haragudni. Ártani nem árt vele, de ha Neki ettől jobb akkor egészségére. Nekem nem lett tőle semmi bajom. Ugyanolyan ember vagyok és a többi gazdag is, bármilyen tág fogalom is ez, jó van aki szórja a pénzt mert van, de az is teljesen magánügye.

2015. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Én arra akarok kilyukadni hogy szerintem akárhogyan is szerzett valaki magának vagyont stb-t nem járható út vele foglalkozni magunk helyett. Ő ő én én..
2015. márc. 25. 22:29
 20/62 A kérdező kommentje:
Inkább azon dolgozom hogy én is kapjak a tortából. Inkább seggetnyalok minthogy nyomorogjak.
2015. márc. 25. 22:30
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!