Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyagi helyzetükkel elégede...

Az anyagi helyzetükkel elégedetlen emberek miért pikkelnek a tehetősebbekre?

Figyelt kérdés

Miért nem a saját lehetőségeiket kutatják és aknázzák ki?

Miért "szemét" az aki magasabb fizetéssel rendelkezik?


Ha tényleg igaz hogy sok gazdag nem tisztességes és/vagy csalással jutott hozzá a vagyonához, attól az illetőnek aki mutogat hogy "de bezzeg az a mocsok" attól neki jobb lesz?

Az irigység gazdaggá tett már valakit?


Mielőtt nekem esnétek, csóró vagyok!! Csak én leszarom a gazdagokat, számomra értelmetlen indok vagy érv a csóróságom fényesebb köntösbe bújtatása az által hogy gazdagokat pocskondiázom.


2015. márc. 25. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
Aki arra kényszerül hogy tőlem lopjon az elég elkeseredett ember lehet...mivel nekem sincsen. Ha meg gazdag lennék akkor biztonsági őrök állnának az ajtómban, akkor pedig nem tudnak tőlem lopni, legalábbis ily módon nem.
2015. márc. 25. 22:39
 32/62 anonim ***** válasza:
18-as voltam.. rögtön jó példa mert meg mertem mukkanni jött a lepontozás. Nos ha ennek valaki örül. Ez is ilyen tipikus magyar társadalom sajna, aki hajt, hogy elérjen valamit és sikerül is neki, az a többi ember szemében rögtön szemét lesz. :D
2015. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 A kérdező kommentje:
Utolsó, viszont ha ök is elérnek valamit és leírják akkor egymást is le fogják pontozni.
2015. márc. 25. 23:13
 34/62 anonim ***** válasza:
66%

"Eltudom képzelni hogy például egy bankár mennyire keményen megdolgozhat a havi többmilliós fizetéséért...vagy egy irodista aki egész nap semmit sem csinál a kávéja szürcsölgetésén kívül :D"


Aha, irodista meg a több milliós fizetés :D Tudod milyenek egy átlag mai irodista kilátásai? Havi 150 bruttó, napi 8 óra fizetett munka, gyakorlatilag 12 órát az irodában rohad, nyomja féltucat határidő, alszik kb 5 órát és kávéval gyilkolja magát, hogy ne aludjon el munka közben és mindezt úgy, hogy diplomája van. Szakmunkás Jóska meg ugyan ennyit keres a közeli gyárban, a munkaideje 8 óra, ahogy vége, szögre akasztja a kesztyűt és heló.

2015. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne írj ilyet mert lepontoznak :D
2015. márc. 25. 23:36
 36/62 anonim ***** válasza:
35: Pedig igaza van és ez a szomorú valóság. Bár nem minden szakmunkásra igaz ez, de döntő többségére igen.
2015. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

"Szakmunkás Jóska meg ugyan ennyit keres a közeli gyárban, a munkaideje 8 óra, ahogy vége, szögre akasztja a kesztyűt és heló."



Ez nem így van.Mert Szakmunkás Jóskának is sokszor kell túlóráznia,a munkakörülményektől függöen egész nap szívhatja a köszörüport,a heggesztés során megszennyeződött levegőt,végezheti a fizikailag és szellemileg egyaránt megterhelő munkát stb.És örülhet,hogyha kihúzza a nyugdíjig egészségkárosodás nélkül.

2015. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

Szerintem egy szakmunkás is kereshet ugyan olyan jól mint egy diplomás, ha van kereslet arra amit csinál és jól csinálja akkor simán.

A gond ott kezdődik amikor az embereknek legyen az minimálbéres, szakmunkás, diplomás szúrja a szemét ha más tehetősebb függetlenül attól miképp tett szert rá.

2015. márc. 25. 23:52
 39/62 A kérdező kommentje:
Miért utálkozonk/irigykedünk egymással ahelyett hogy magunkal foglalkozunk?
2015. márc. 25. 23:53
 40/62 anonim ***** válasza:

Ez a szakmunkás dolog is olyan, hogy ismerek olyan fiatalt, aki most 25 éves, de saját autója és háza van és közben semmi extra szakmája nincs és nem is örökölt milliókat.

Egyszerű informatikusként kezdte, később továbbképzésre járt most meg egy kéményipari cégnél CAD-ban készíti el a modelleket, elég szép pénzekért. Közben még érettségije sincs...

2015. márc. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!