Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyagi helyzetükkel elégede...

Az anyagi helyzetükkel elégedetlen emberek miért pikkelnek a tehetősebbekre?

Figyelt kérdés

Miért nem a saját lehetőségeiket kutatják és aknázzák ki?

Miért "szemét" az aki magasabb fizetéssel rendelkezik?


Ha tényleg igaz hogy sok gazdag nem tisztességes és/vagy csalással jutott hozzá a vagyonához, attól az illetőnek aki mutogat hogy "de bezzeg az a mocsok" attól neki jobb lesz?

Az irigység gazdaggá tett már valakit?


Mielőtt nekem esnétek, csóró vagyok!! Csak én leszarom a gazdagokat, számomra értelmetlen indok vagy érv a csóróságom fényesebb köntösbe bújtatása az által hogy gazdagokat pocskondiázom.


2015. márc. 25. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
50: Én meg csak annyit, hogy lehet siránkozni a gazdaság szar állapota miatt. Amíg vannak emberek a "tűzközelben", addig nem lesz növekedés itthon.
2015. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Csak hogy mindig lesznek emberek tűz közelben akik többet vesznek el mint ami járna nekik. Már ősemberek között is feltehetően a legokosabb és legerősebb evett a legtöbbet és az hágta meg a legtöbb nőstényt. Ezen nem lehet változtatni, az egész emberiség történelme alatt mindig is így volt mióta embert hord a hátán a Föld.

Ismeretségek, családi kapcsolatok stb stb Csak egy példa: Te nem a gyereked vagy egy jó barátod neveznél ki befolyásos helyekre? Ha a leendő főnököddel jársz egy főiskolára akkor nem fogadnád el ha segítene valahová bejutni? Ezer meg ezer példa van rá, hadd ne soroljam. Ezen nem tudunk változtatni alapvető emberi természet. Gazdagok és pofátlanul gazdagok ilyen-olyan úton-módon mindig lesznek. És mindig lesz sok elégedetlen "szegény" ember is. Szomorú, de tényleg igaz hogy születni is tudni kell plusz kell egy kis szerencse.

De a nyavalygástól még senki nem lépett előre.

Azt viszont én is támogatom hogy olyan törvényeket kell hozni ami minél jobban gátolja hogy pénzek másszanak csak úgy sok ember zsebébe, csak én nem haragszom rájuk és nem duzzogok, mert tudom hogy az ember gyarló.

2015. márc. 27. 08:57
 53/62 anonim ***** válasza:

#52


Az elején tökéletesen felvázoltad azt, ami még jó lenne.

A legokosabb és a legerősebb többet kap.

De jelenleg a legpofátlanabb is többet kap, sőt valamikor többet mint a korábban felsoroltak.


"mindig lesz sok szegény ember is"


Ez etikailag elfogadhatatlan állítás: azt, hogy a társadalom ennyire szétszakadjon meg kellene akadályozni, ennek a folyamatnak a megakadályozása okozta a Skandináv államok felemelkedését.

2015. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

"De jelenleg a legpofátlanabb is többet kap, sőt valamikor többet mint a korábban felsoroltak."


Valahogy hozzájut...megszerzi..

2015. márc. 27. 11:05
 55/62 A kérdező kommentje:
Én hiába lennék pofátlan és gátlástalan, önmagában csak ezekkel nem mennék sokra.
2015. márc. 27. 11:06
 56/62 anonim ***** válasza:

#54,55


Alapból nem kellene, hogy egy országban egy most született gyerek jövőjét 80%-ban az határozza meg, hogy hol született és kik a szülei.


10%-ban pedig a jókor volt jó helyen.

2015. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

"Alapból nem kellene, hogy egy országban egy most született gyerek jövőjét 80%-ban az határozza meg, hogy hol született és kik a szülei. "


Miért? Akkor szerinted a gazdagok ne segítsék a gyereküket sehogy, dobják ki az utcára, aztán kész? Vígasztaljon a gondolat, hogy Magyarországon akármennyire is csóró vagy, valószínűleg jobban élsz mint a világ 70%-án az emberek.

2015. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

57: Szerintem nem úgy értette, hanem úgy, hogy a mai magyar társadalom széles rétegének nem adatik meg a felemelkedés lehetősége, míg egy országgal odébb már igen. Ott ha van eszed elvégzed az egyetemet szinte ingyen, szarrá támogatnak és lesz egy jó állásod, amivel még a gazdasági növekedéshez is hozzá tudsz tenni.


Itthon meg még az állami képzés is baromi sokba kerül a családoknak és sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy a gyerekeik tanuljanak.


Jó példa vagyok erre én is. Baromi nehezen, de elvégeztem az egyetemet (mérnök lettem) úgy, hogy rengeteg mindenről le kellett mondaniuk a szüleimnek (és nekem is) és térdig gázolunk az adósságban. Már egy porszem a gépezetben elég lett volna ahhoz, hogy most ne diplomás és több idegen nyelven beszélő mérnök legyek, hanem mondjuk csak egy kőműves. Ki állít elő több értéket? A kőműves, vagy a mérnök? Abba meg már nem is akarok belemenni, hogy az én családom miért is lett szegény (kuckuckommunizmus).


és akkor velem szemben vannak a gazdag csemeték, akik még szöveget sem képesek értelmezni, de a szülők benyomják őket az egyetemre és talán 10 év alatt elvégzik. Na most hogy egyre többen szakadnak le a szegénységi küszöb alá, rengeteg valóban értelmes ember kiszorul a felsőoktatásból és szinte csak az újgazdag prolik maradnak, akik nem képesek leírni egy értelmes gondolatot sem és minden beadandót úgy vesznek meg másoktól. Aztán tőlük várjuk majd a felemelkedést...


A skandináv országok tudjátok miért pörögnek annyira? Mert ott senkit sem hagynak az út szélén (de nem Fityisz értelemben). Az meg külön sokat mondó, ha összehasonlítod a medián és számtani átlag béreket a különböző országokban. Minél nagyobb a különbség, annál kisebb a középréteg és annál jobban távolodik el egymástól a gazdag és szegény réteg. Nyugaton pár százalék a különbség, itt meg bőven 10% feletti. A tehetséges fiatalok meg pont ezért húznak el nyugatra.


"Vígasztaljon a gondolat, hogy Magyarországon akármennyire is csóró vagy, valószínűleg jobban élsz mint a világ 70%-án az emberek."


Pont ez a mentalitás az, ami senkit sem visz előre, hanem csak beletörődik a sorsába. Így jutottunk el például a román szintre az elmúlt évek alatt. Még egy 5-10 év és mi leszünk az EU koszfészke, hivatalosan is.

2015. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

#57

igen úgy értettem, ahogy 58 mondta.

2015. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

Soha nem lesznek és nem is voltak egyenlő esélyek, ezzel jobb lenne tisztában lenni, van akinek könnyebb van akinek nehezebb. Van aki máshonnan indul, de ha eleget küzd és nem azt hajtogatja hogy "nem adatik meg" ez csak nyavalygás, ha egy élet alatt sem sikerült semmi és a kezed a szívedre téve mondod azt hogy te mindent megtettél hogy jól élj és sok pénzt keress akkor lehet elgondolkozni, addig viszont ez csak merő pesszimizmus.


Most emiatt utáltok?? Holott annyit mondok hogy szerintem nem azokat a dolgokat kell sorolni amik gátolnak hanem azokat keresni ahol van lehetőség. És nem azokra nézni csúnyán akik sikerült.(itt válaszolt tag akit szarrá lepontoztak mert elért valamit) 58-as nak is kemény munkával végül sikerült lediplomáznia, ha még sikeres is lesz és olyan állást talál ahol rendesen megfizetik talán megválthatja az egész családját és az ő gyerekeinek már apuci miatt könnyebb dolguk lesz, most akkor csapjuk le a fejét, mert a gyerekei előnnyel indulnak? A hőn utált politikusok tisztességesek vagy nem...ugyan már kinevezik magukat 26.db felügyelővé meg minden fajta tisztségre, mert megtehetik, mert kiskapukat keresnek, mert van ott ismerőse stb stb...megteszik és nyakam tenném rá hogy az itt válaszolók zöme is ugyan úgy megtenné aki meg itt sír a tisztességről meg a szemét újgazdagokról.


Ha külföldön annyira jó akkor a magyarokkal van a baj? Talán a külföldi országok vezetői/képviselői szerényebb összegeket lopnak? Vagy ott is ugyan annyit lopnak csak ott van miből és népnek is van rendes fizetése így ők elégedettebbek holott az ő kormányuk is ugyan úgy lop?


Szegény létemre hány ingerem van az ilyen "elmagyarázom hogy ki miatt, mi miatt nem lehetek sikeres dumától"

2015. márc. 27. 16:46
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!