Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az anyagi helyzetükkel elégede...

Az anyagi helyzetükkel elégedetlen emberek miért pikkelnek a tehetősebbekre?

Figyelt kérdés

Miért nem a saját lehetőségeiket kutatják és aknázzák ki?

Miért "szemét" az aki magasabb fizetéssel rendelkezik?


Ha tényleg igaz hogy sok gazdag nem tisztességes és/vagy csalással jutott hozzá a vagyonához, attól az illetőnek aki mutogat hogy "de bezzeg az a mocsok" attól neki jobb lesz?

Az irigység gazdaggá tett már valakit?


Mielőtt nekem esnétek, csóró vagyok!! Csak én leszarom a gazdagokat, számomra értelmetlen indok vagy érv a csóróságom fényesebb köntösbe bújtatása az által hogy gazdagokat pocskondiázom.


2015. márc. 25. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek kiaknázandó lehetőségek. A mai világban aki gazdag, annak vagy a szülei tették a hátsója alá a "kezdőlökést", vagy bűnöző. A kivételeket valószínűleg egy kézen meg lehetne számolni.
2015. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység teljesen természetes dolog. Nem értem, hogy mi vele a problémád. Mindenki irigy valamiért, ha nem a pénzre, hát másra. Pl. szépségre.


Egyébként azt vettem észre, hogy Magyarországon keverik az utálat és az irigység fogalmát. Illetve pontosabban egyesek a téveszmében hisznek, hogy az utálat csak irigységből fakadhat. Nem tudom, hogy ebben az országban ez miért alakult ki így, mire vezethető vissza.


Viszont szerintem a piócákat joggal utálják. Ők nem pusztán jobban keresnek, hanem ellopják a pénzt, ami nem az övék. Tehát tolvajok. Ebben semmi irigység nincs.


Az megint más, ha valaki tisztességes munkával keres sokat. (Persze attól még lehet egy fax és akkor joggal utálják, irigység nélkül.) Csak így a te logikáddal kicsit fura, mivel ez alapján ha beszólunk valakinek, azt biztosan irigyeljük. Miközben itt te is beszólogatsz a válaszadóknak. Akkor te is irigy vagy rájuk? Szóval ez az egész hülyeség.

2015. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

18: Az építőipar Magyarországon pont halott. Én is mindenféle konkrétumok nélkül mondom, hogy a sikeres cégek jellemzően kormányközeli körökből kerülnek ki.


Tudom, mert benne dolgozok.

2015. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy mi baja van a sok szegénynek. Teljesen természetesen, hogy nyomorog a társadalom 90%-a, míg a többi dúskál a jóban.

Minden remek helyen így megy ez. Ennél már csak az lenne a jobb, ha vadászengedélyt is adnának a szegények kilövésére, mert akkor nem kéne a csehekhez járkálni alkalmanként 2500 szegény (tehát irtandó) fácánnal végezni.

2015. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
Igazat van, nem tettem különbséget utálat és irigység között, de most hogy így mondod tudat alatt mindkettőt bele értettem, szerintem utálni is badarság őket..attól nekem nem lesz jobb, akkor miért utáljam őket?
2015. márc. 25. 22:34
 26/62 anonim ***** válasza:
100%
Ahoz,hogy valaki hatalmas vagyonra tegyen szert elkerülhetetlen,hogy ne ártson valakinek.Lehet,hogy a szomszédot teszi tönkre vagy a világ másik felén élőt zsákmányolja ki.De valakinek ártani fog.
2015. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
Talán ha valakinek több pénze lesz akkor másnak kevesebb...ez logikusnak tűnik, ha hülyeséget mondtam javítsatok ki.
2015. márc. 25. 22:36
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

Mert az utálat is egy természetes válaszreakció. :D Itt konkrétan arra, hogy a tolvajok nem nyerik el a büntetésüket, hanem aljas módon hazudoznak és lopnak tovább minden következmény nélkül.

Ha valaki átjárna éjjelente a házadba és sorra lopkodná el a cuccaidat, akkor azt hiszem, hogy te is utálnád az illetőt.

2015. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
53%
26: csak nem mindegy, hogy mennyire zsákmányolja ki a másikat.
2015. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:
Nem, nem utálnám, tényleg nem. Csak tennék érte hogy többet ne történjen meg. (Nem önbíráskodással)
2015. márc. 25. 22:38
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!