Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért NEM szavazol a Jobbikra?

Miért NEM szavazol a Jobbikra?

Figyelt kérdés
Értelmes indoklást kérek, köszönöm!
2010. febr. 12. 16:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
35%
Szélsőséges.
2010. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
67%

"- Mert egy olyan nőt akarnak köztársasági elnöknek, aki magunkfajtákra és magukfajtákra osztotta az országot"

Igen, van aki a Jobbikkal szimpatizál, és van aki nem.



"- Mert egy nem elhanyagolható részük korábban mszp-s lumpenproli volt, aki azért ment át a jobbikhoz, mert hangosabban cigányoznak, mint a helyi exkommunista vezetés"

Tipikus alaptalan duma, semmi bizonyíték sincs erre. Egyik kommentetekben exMSZPzitek, másik kommentben meg tinédzserezitek a szavazóikat.


"- Mert agresszívek, egy 12 százalékos választási eredmény után szentül hiszik, hogy 30-40-50 százalékot kapnak majd."

Agresszívek? Mint például?

Mégis, hogy álljanak neki a kampánynak? Előre hirdessék ki, hogy 10%(szerintem sokkal magasabb) a plafon, annál többet nem is várnak? Ha így folyik a kampány(mármint a Jobbik, mert a többi nemnagyon kampányol, még program se túl gyakori), a 30% elérhető.



"- Mert ezeknek az a minőségjelző, hogy valami magyar e, nem pedig az, hogy jó vagy rossz."

A magyar a nyelvünkben is minőségjelző.(Ebben a mondatban kivételesen nem, mielőtt belekötnél) Ugyanúgy minőségjelző a jó/rossz is.



"- Mert az egész programjukban nem olvastam egy sort se arról, miért lenne jó nekem rájuk szavazni."

Így ismeretlenül nem tudom ki lehetsz, így erre nem tudok válaszolni. Valóban van olyan csoport hazánkban, melynek tökéletes a mai rendszer, bármiféle változás csak rontana a helyzetén. Na de hány ilyen ember is van? 500?

2010. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
77%

válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:27


Te nem vagy értelmiségi, csak annak hiszed magad.

Te egy antiszociális és a saját egódon átlátni nemképes elkényeztetett és szerencsés helyre született ember vagy akinek még soha nem kellett magáról gondoskodnia!


Jó hogy ennyit írtál, mert így tisztán lehet látni hogy neked nem ebben az országban van a helyed. De nem azért mert ilyen vagy, hanem mert ez az ország soha nem lesz az otthonod! Te nem azt nézed hogy milyen lehetőségeink vannak, és hogy miként lehet az egész társadalmat feljebb emelni, hogy az individum kiemelkedjen az átlag magasságból. Hanem te mindenki felé szeretnéd helyezni magad, és nem tudomásul venni hogy itt élsz, és a környezeted hatással van rád is.


Költözz ki az USA ba, és ott talán lesznek barátaid, s értelmiséginek is fognak tekinteni! Mert te lehet hogy annak tekinted magad, ahogy a liberálisok nagy többsége és mindenkit lenézel aki nem a könyöklés híve, de ennek a 20 éves korszaknak VÉGE!

2010. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint az nem program, ami csak felszíni megoldást ad. Programnak nevezem azt, mikor üres ígérgetés helyett számba veszem a problémákat, megoldást kínálok rájuk. Ha kell, radikálisan - márpedig itt úgy kell. Ha egy szerencsétlen baleset folytán valakinek menthetetlenül szétroncsolódik a lába, nem fájdalomcsillapítóra van szüksége, hogy a probléma megoldódjon.


Véleményed bár részletes, mégis nevetséges. Tipikus SZDSZ-szagú. Amúgy, egy, ami felháborított: a gyerekek mezőn futnak? Nem kell ám lenézni vidéket... Vidék nélkül éhendöglene a betondzsungelben lakó. Igenis, fontos a testnevelés! Főleg, hogy mostanában a gyerekek szabadidős tevékenysége igencsak megváltozott, több időt töltenek a tv, számítógép előtt, mint a szabadban mozgással. Nézd meg pl. az elhízásokat... Borzalmas! Mondom ezt én, mikor informatikusnak tanulok, én is rengeteg időt töltök a gép előtt, de próbálok minimum másfélszer ennyi időt mozgással tölteni. És nem a mezőn szaladgálok...

2010. febr. 12. 16:54
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem azonos az értékrendünk.
2010. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
17%

16.54

Kérlek, cáfold meg, amit írtam.

2010. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Melyik részét is? Nem vagyok szabadelvű, nem egészséges... Neked nem ebben az országban van a helyed.
2010. febr. 12. 16:58
 18/43 anonim ***** válasza:
28%
Azt írtad, részletes, de nevetséges. Gondolom, arra a szép hosszú gyűjteményre gondolsz, amit a programból raktam össze. Kérlek, cáfold meg, amit írtam, ha tudod.
2010. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

16.54

Kérlek, cáfold meg, amit írtam.


Teljesen felesleges, és nem azért mert nem lennél képes megérteni, hanem mert nem akarod! Egyszerűen van egy országunk, egy nemzetünk, és benne egy társadalom, aminek van egy tehetetlensége ( fizikai). A magyar liberális vonulat azért bukott ekkorát, mert nem ismerte fel hogy valaki lehet hatalmas individum, de a társadalom alkotta perifériákban mozoghat csak. Ha a társadalom tehetősebb akkor nagyobb a szabadság, élesebbek az egyéni teljesítmények alapjai, és nem csak a jó helyen jó időben egyén teljesítmény érvényesül. 2× voltam az USA ban és ott tényleg sokkal több múlik rajtad, viszont a keret is nagyobb amiben mozoghatsz. Nekem tényleg semmi bajom veled és szerintem kellenek ilyen emberek is, sőt volt egy barátnőm Hamburgba aki hasonló felfogású volt volt.

Sokat vitatkoztunk, aztán az ágyban kibékültünk.

Lehet hogy sok mindenben igazad is lehetne, csak tudod a te felfogásodhoz a körülmények nem adottak. Segélyek?

Nem csak az a lényeg hogy dolgozzanak az emberek, hanem hogy szocializálódjanak, hogy sokan akiknek van jövedelmük hulljanak ki önként stb.

Nátó Eu ? Majd megvéd? Még egy rossz Szlovák ügyet sem képesek megoldani! De nem akarok hosszú választ írni, egyszerűen csak gondolkodj és mond meg hogy kinek van olyan programja, javaslata, ami megoldás lehetne?

Ki az aki érdeksérelem nélkül képes lenne változtatni az irányán az országnak. Mi lenne a megoldás ha nem a középrétegek kiszélesítése? Ezt hogy lehetne elérni egyszerűbben? Ha lenne egy 50% os középosztályunk akkor teljesen más megoldásokra is lehetne hagyatkozni a fejlődésünk érdekében. De ez van és ezt kell használnunk.

Nincs iparunk és bányakincseink, és nem vagyunk átlag 130IQ val rendelkezőek, és amink van csak azt használhatjuk.És ha van látszata akkor törekedhetünk.

2010. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Jó, rendben.

1. Látszik, az emberek mennyire el vannak szokva a magyar termékektől. Jön be a szemét a multikkal, olcsón ránksózzák, amit ők már szinte hulladékként idehoznak, idetelepednek, alacsony munkadíjjal dolgoztatják az embereket. Kárt okoznak, nem hasznot. Talán, ha nem teszik tönkre a magyar mezőgazdaságot, vállalkozásokat, ipart, több magyar termék lenne, tehát az ára is olcsóbb lenne. De nem... itt tönkretették, lehúzták a magyar árukat, hogy aztán kínai fokhagymát meg még sorolhatnám, mit együnk, miközben egyik legnagyobb természetes erőssége az országnak a mezőgazdaság lenne, ezt ki kellene használni.

2: Cigánybűnözés... Nincs cigánybűnözés? Kérdőjelezd meg, de mikor arról hallunk, hogy valahol késelés volt, iskola verekedés/zsarolás/terrorban tartás, színesfémtolvajlás, még az olyan ember is gondolja, hogy cigány volt az elkövető, aki amúgy egyáltalán nem "rasszista".... Ja, és a cigánybűnözés szót nem a Jobbik találta ki, hanem egy régóta használatos fogalom!

3: Miért baj az, ha erősíteni szeretnék a nemzettudatot? Igenis, a kultúra részét kell, hogy képezze! Tudod, ismernünk kell a gyökereinket, büszkének lenni arra! Ha a fának nincs gyökere, életképtelen... ha az embernek nincs gyökere, életképtelen... - attól pedig kevesebb, ha nincs azzal tisztában, mik is azok.

4: Kötelező hit vagy erkölcstan: Nagyon ráfér a mai gyerekekre/fiatalokra! Hidd el, nem lesznek kevesebbek ettől!

5: Tv2, RTL: Nagyon jól teszik! Ez a két csatorna folyton ömleszti a szemetet, kárt okoz, leépíti az azonosságtudatot, a nemzettudatot az emberekben. Nem kell a nap 24 órájában a Himnuszt adni, de ennyire magyarellenesnek sem szabad lenni Magyarországon. Jópár éve nem nézem ezeket a szemeteket...

6: Önkéntes munka a fiatalok számára: Jujj, de rossz, nehogy megtudja a kis Kalányos, mi az a munka, a szüleitől úgysem láthatta, nem?!

7: Csendőrség: Nem ez vezet a rendőrállamhoz, ez a rendhez vezet, amiben nagyon hiányt szenvedünk. Rendőrállam az, ami most van... Ja! Nem is... Bocs! Ez kormányőrállam!

8: Több szó essen a híradásokban a határon túli eseményekről: Mi a bajod Wass Alberttel? A magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alakja! Ja, amúgy... Miért érdekeljen engem Győzike családi élete? -> RTL...

9: Külföldön nem szerezhetsz földet. A magyarok hatalmas részének nem ez a gondja, hanem a napi megélhetés!

10, 11... még sorolhatnám... Most ezek az egetrengető buggyantságaid jutottak eszembe.

2010. febr. 12. 17:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!