Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért NEM szavazol a Jobbikra?

Miért NEM szavazol a Jobbikra?

Figyelt kérdés
Értelmes indoklást kérek, köszönöm!
2010. febr. 12. 16:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
41%
Mert üldözik a zsidókat.
2010. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Mondanál egy olyan helyzetet, mikor a Jobbik üldözte a zsidókat?
2010. febr. 12. 16:04
 3/43 anonim ***** válasza:
73%
Mert még nem vagyok 18 :(
2010. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
78%

Olyat nem fogsz kapni, csak ilyeneket!


Szélsőséges ! A programja nem megvalósítható!


De az hogy miért, vagy hogy milyen példa alapján, arra nem kapsz választ mert nincs. Illetve hogy mert azt hallottam azt mondták.


Van egy fokkal értelmesebb aki cseles. Az pedig egy egy mondatot igyexik kiragadni a program szövegkörnyezetéből, aztán mikor egyben kell értelmezni akkor elvérzik, és tőle is a sztereotípiák jönnek!


Az emberek többsége Jobbikos csak még nem tudja!

2010. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
56%

Mert üldözik a zsidókat.


Példát linkelj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nem kritizálják, hanem üldözik!!

2010. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Várom én is az esetet. :)
2010. febr. 12. 16:10
 7/43 anonim ***** válasza:
41%
Mer Magyarországon jelenleg nincs olyan párt, aki a normális, józan gondolkodású, átlagkeresetű embereket, és az ő érdekeiket képviselné. Ezért nem csak a Jobbik, hanem egyik párt mellett sem teszem le a voksomat.
2010. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
70%
én még soha sehol nem láttam, h bárki is zsidót üldözött volna :D de szívesen megnézném, hogy szalad...repkednének a zsebéből a bankók, és közben imádkozna? mégis hogy néz ki ez a nagy zsidó üldözés, valaki elmagyarázná? mi történik ilyenkor, mikor a jobbik éppen zsidót üldöz? rájuk engedik a kutyákat, felpattannak a lóra, és hajtják őket, mint a rókavadászaton?
2010. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
35%

- Mert egy olyan nőt akarnak köztársasági elnöknek, aki magunkfajtákra és magukfajtákra osztotta az országot

- Mert egy nem elhanyagolható részük korábban mszp-s lumpenproli volt, aki azért ment át a jobbikhoz, mert hangosabban cigányoznak, mint a helyi exkommunista vezetés

- Mert agresszívek, egy 12 százalékos választási eredmény után szentül hiszik, hogy 30-40-50 százalékot kapnak majd.

- Mert ezeknek az a minőségjelző, hogy valami magyar e, nem pedig az, hogy jó vagy rossz.

- Mert az egész programjukban nem olvastam egy sort se arról, miért lenne jó nekem rájuk szavazni.


Amúgy meg leginkább a programjuk taszít, szabadelvű, nagyvárosi emberként. Ezt már bemásoltam párszor, de mindig be fogom, ha kérdezik



Véleményem szerint ez nem program. Programnak azt nevezem, ami leírja, hogy hogyan hajtok végre valamit. Az, hogy "támogatom a kkv-t" nem program. Az, hogy leírom, hogy miből lesz meg a fedezet rá, az már program.

Amúgy maga a szöveghalmaz nem lepett meg: a Jobbik nem a pesti értelmiség pártja, nem fogok rájuk szavazni.

Az egész egy nagy lutri. Nem véletlenül nem tudjuk eladni a terményeinket, nagy dőreség lenne mezőgazdasági országgá átalakulni, és azt tenni meg fő profilnak. Ha elszárad a kukorica, akkor mi van? Minden nyáron tömegével jönnek a gazdák, hogy rossz volt a termés, kompenzáljanak. Változik a klíma, minket érint talán a legjobban, de nem vagyunk hajlandóak tudomásul venni ( nem, nem vagyok lmp-s, sőt, őket talán még a jobbiknál is kevésbé szeretem, de a tények azok tények. )

Most idézhetnék egy bestofot, de csak pár elemet emelek ki, hogy mutassam, milyen abszurd ez az egész szöveghalmaz.

- gazdasági kapcsolatok építésében az ázsiaiakkal szemben a "közös civilizációs kötelékekre" akar építeni. Mert majd nem leszarják, ha nálunk 10 százalékkal többe kerül beszerezni valamit.

- A banki hitelnél a 6-12 hónap közötti fizetésfelfüggesztés, ha a hitel három évnél hosszabb futamidejű. Ebbe szerinted melyik bank menne bele? Ki fognak menni az országból, aminek lehet tapsikolni, de ne kelljen megtudnod, milyen az, amikor csak egy állami bank van.

- A többnyire alulképzett, munkanélküliek számára biztosított munka: le-he-tet-len. Nem tudsz mindenkinek munkát adni, abba rokkant bele az ország, hogy 3 dolgozó emberre jutott 3 sanyibácsi, akik bementek a melóhelyre, és kártyáztak.

- szociális kártya: alkotmányellenes. Nem szabhatod meg, hogy hol, és mit vehet valaki segélyből.

- Vállalkozói Magyarigazolvány: Ezen percekig röhögtem. Tehát, nem jónak kell lennie annak a vállalkozásnak, hanem magyarnak. Ez kb a Jobbik filozófiája is.

- A privatizált vagyok reprivatizálása: ilyet dél-amerikában, meg rákosiék alatt csináltak. Ne mááár. Ne mááár. ( hogy Peter Griffint idézzem)

- kizárólag a magyar árút 50 százalékban forgalmazó multi támogatása: Rá is fog szorulni, mert a kutya sem veszi meg kétszer annyiért a magyar terméket. Én pl cseh tejet iszom, és hetven forintot spórolok literenként.

- külföldi nem szerezhet földet: Ki is vágnak minket az euból. Több ismerősöm is van, aki tudott földet szerezni nyugateurópában. Ők miért nem rettegnek ennyire?

80 százalék hazai- 20 százalék magyar a multiknál: Á-há. Tehát a magyar állam jóformán kötelez arra, hogy a magyart vegyem, drágábban? Még abba is bele fog szólni, hogy mit egyek?

Civilek bevonása a környezetvédelembe: Mint a témára valami minimális rátekintéssel bíró ember, sírva könyörgök, hogy ne. Ma magyarországon alig van komolyan vehető szervezet, aminek szakképzett tagjai vannak.

- Az energiaszektort magánkézbe veszik. És ha nem akarja eladni, kimegy a Gárda, és elveszi? Vagy mi?

- Családi adózás: Tehát akkor én, aki nem tervez gyereket, és gondoskodni próbálok magamról öreg koromra, nem csak hogy többet adózok, de a gyerekesek még mindenféle extra juttatást pl családi, gyes, gyed kapnak? Hol van itt az igazság?

Az anyák támogatása a munkahelyen: Nagyon jó. Tehát akkor azért ne kapjon állást egy fiatal pályakezdő, mert felveszik Mancikát, akinek annyi az összteljesítménye, hogy szült. Értem.

Szociálpolitika: Munkaárt munkabér jár, nem segély. Az, hogy következetesen azt hajtogatják, hogy munkáért segélyt, azt jelenti, hogy ők is tudják, ez nem igazi munka, csak parasztvakítás, hogy lám, mindenki tud dolgozni. Persze, tud, csak kérdés van e értelme.

- keményen szankcionált sztrájkötés és sztrájktörés szervezése: Á-há. Tehát ha Gaskó Bá' úgy dönt, hogy sztrájkolnak, mert kellene hirtelen mondjuk 250k forint minden vasutasnak, akkor a máv kussoljon, vagy fizessen. Az én adómból.

- Cigánybűnözés továbbra sincs. Bűnöző cigányok vannak. Most akkor jobbikosbűnözés is van, mert lecsuktak párat rongálás miatt?

Képesítés nélküli cigány pedagógusok: Biztos sokat tudnak majd segíteni, mint általában a képesítés nélküli bármik.

- A keresztény egyházak, és a civil szervezetek számára támogatás romaprogramokra. Az, hogy jelenleg ennek az úttörői buddhisták, ne számítson. Majd megtérnek a mocskok is.

- Az abortusz megszüntetése: Kb erre számítottam. Szülje csak meg, minden áron. Van, aki _nem_ akar gyereket, mégis becsúszik egy lyukas koton miatt. Ő akkor sem fog szülni, ha kap szociális bérlakást, megint csak az én adómból.

- A sportoktatás óraszámának emelése: Igaz, vegyünk el egy-egy irodalomórát, az nem olyan fontos, mint hogy a mezőn futkosson a gyerek. Mert ugye, több óra a kölykök halálra terheltsége miatt nem nagyon lehet.

Magyar Nemzeti Tanterv: Az állam ne mondja meg, mit tanulhatok, hanem csak ajánlásokat adjon! Ne neveljenek pártkatonákat! Ugyanez vonatkozik az óvodákra, a hányinger fog el, amikor 5-6 éves gyerekekkel úgy énekeltetik a himnuszt, hogy azok azt se tudják, miért csinálják. Gondolkodó ember kell, nem parancsra ugró.

Kötelező hit vagy erkölcstan: mindkettőnek az alapja a kereszténység. Nem kérek belőle, szabadgondolkodó vagyok, nem kötve a kereszténységhez, és ne vegyük el annak a lehetőségét, hogy más is szabadgondolkodó lehessen. Ha agymosásszerűen a jézus szeretet nyomjuk a gyerekek felé, elvágjuk ennek a lehetőségét is.

- a tanulók kis létszáma esetén biztosítják a fejkvótát: MEGINT CSAK AZ ÉN ADÓMBÓL! Nem akarok azért fizetni, hogy Nyírbükkönyösön legyen vályogtetős kisiskola!

- A kultúra szerves részévé teszik a nemzettudatot, a családi életet, stb...a kultúra nem erről szól. Amiről beszélni tetszenek, az a propaganda.

Országos szoborállítási program Wassnak, Horthynak, stb... Na neee. Na neee. A "liberális diktatúrában" kinek volt tömeges szoborállítás? Nevet akarok hallani!

- Állami program a külföldön is forgalmazható, a magyar történelem dicsőséges korszakát bemutató filmek készítésére: á-há. Értem. A történelmi realizmus smafu, a lényeg, hogy mi nyertünk. Konkrétan melyik dicső eseményre gondolnak, amikor utoljára mátyás idején nyertünk csatát?

- RTL és TV2 felfüggesztése, ideológiai alapon. A kertévének nem a himnuszt kell sugároznia napi 24 órában, vagy annyi nyeresége lesz, mint az echonak, ami vastagon veszteséges. De tudom, ne is legyen kertévé, jó az állami. Mint észak-koreában.

A híradásokban több szó legyen a határon túliakról: Miért? Miért érdekeljen engem, hogy ukrajnában wass albert hetet tartanak?

- Az egész nemzetiségpolitikai rész: mivel csak mazsolázgatok, nem emelek ki semmit, lényegében a Jobbik elméretezte a farkát, és azt hiszi, hogy mi vagyunk Kína, vagy legalább is annyira komolyan vesznek minket.

- Magyarország keresztény gyökereinek leszögezése: Az európai unióban sem alapérték a kereszténység ( a zsidóság sem, mielőtt valaki megszólalna) akkor nálunk miért legyen?

- Önkéntesi munka a fiatalok számára: Képzelem, mennyire lesz önkéntes. Mint az állatfarmon a vasárnapi munka.

Csendőrség felállítása: Én nem akarok rendőrállamot.

A honvédelem fejlesztése: Melyik uniós vagy nato tagállam fog minket megtámadni?

- Magyar Nemzeti Gárda - Á-há. Keverik a szeszont a fazonnal, az amerikai Nemzeti Gárda ugyanis egy ideológiailag nem elkötelezett társaság. Kiváncsi leszek, ide hány cigányt vagy zsidót vesznek majd fel.

Külügyek: Megint azt hiszik, hogy komoly tényezők vagyunk,és hogy ha mi mondunk valamit, az úgy lesz. A Jobbiknak nincs reális énképe.

A lisszaboni szerződés elutasítása: Igen, vágjanak ki minket az unióból. De jó lesz. Majd barátkozunk Iránnal.

A polgárok cselekvő aktív életének támogatása: Be fogok jegyeztetni egy liberális klubot majd a Jobbik alatt, és azabadidőmben tüntetgetek, békésen, teasüteményt osztogatva. Meglátjuk, meddig húzom.


Csak ismételni tudom magam: nekem, a pesti értelmiséginek semmiféle "szebb jövőt" nem hozna a Jobbik, maximum annyit, hogy írhatnék Mátyás királyos mesekönyvet, amit dotálnának államilag. Rémálom amit akarnak.

2010. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
39%

Mert bár a progjamukban nagyon szép és vonzó országot írnak le,/még a nagy nemzeti elképzelések is elmennek ebben a tálalásban/mégiscsak úgy érzem,hogy kilóg a lóláb,és ideje felébredni.Ha most nekilátnak kb 2050-ben be is fejezhetnék az elképzeléseik megvalósítását.A programjuk,az első 40 éves terv /ENÉT/ néven futhatna.

Vannak benne nagyon-nagyon vonzó elképzelések a számomra,amivel egyetértek ez kb az 50%.


De ami fontosabb,leégne a pofámról a bőr,ha

-dunábaazsidóznék,

-dögöljenekéhencigányoznék,

És az anyukám is szégyellné magát miattam,mert ő nem ilyen gyereket akart nevelni.


Kérdés: nem lehtne zsidózás nélkül kihúzni az országot a szakadékból???Márpedig szerintem sokkal több embert megyőzhetnének enélkül a felemelni kívánt középrétegből.

Így nekem teljesen hiteltelenek.


Lehet pontozni.

2010. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!