Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni az MSZP szimpatizánsok hogy a pártjuk szétlopta az országot?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 09:21
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%

Mert a szimpátia egy érzelmi reakció, semmi köze a logikán alapuló elfogadáshoz.

Hasonlíthatnám ezt ahhoz, hogy ha odajön hozzád egy szülő, hogy a gyereked ellopta a gyerekének a pénzét, akkor leordítod a fejét, megvéded a gyereket ... majd ha van egy kis sütnivalód (csak akkor) otthon kérdezel rá a gyerekednél, hogy hogy is volt az?


A pártok is pontosan erre építenek, meg a kollektív feledékenységre, azaz hogy a párttal kapcsolatos rosszat bizony elfelejtik híveik (ezüsthajó, Kaja Ibrahim, 3/3, BKV, MÁV, Strabag demokraták szövetsége, ...)

És éppen ezért nem szabad hagyni, hogy ezek feledésbe merüljenek!

2010. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
43%

Én az MSZP-s szétlopással kapcsolatban voltam kíváncsi konkrét példára, amely szerint ők (nem tudom, pontosan kik) minden lehetséges módon loptak.


Bár most már összeáll a kép: barátnőm öcsének nem olyan régen lopták el a mobilját. Már tudom, hol lehet...

2010. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Persze a Fidesz is lopott eleget és fog is, semmi kétség.

De nem az volt a kérdés, hiszen mos 8 éve az MSZP kormányoz.

A választások után a Fidesz lesz a képbe nyugi!


De azok után ami már évek óta nyilvánosan folyik ebben az országba a mi pénzünkből, hogy csak az legyen a reakció hogy

" a Fidesz is lop"! A ku, va anyukat lopjanak, tőlem!

2010. febr. 10. 09:57
 14/42 anonim ***** válasza:
28%
Még mindig nem említettél konkrét példát. Tényleg kíváncsi vagyok!
2010. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Te nem nézel TV-t, nem olvasol híreket a neten?
2010. febr. 10. 10:11
 16/42 anonim ***** válasza:
25%

Ja, csak visszakérdezel, miközben a személyes meglátásodra voltam kíváncsi? Sejtettem... talán nincs is az utóbbiból.

Így viszont tényleg eléggé komolytalan a kérdés, és a 09:37-es válaszolónak lehet igaza veled kapcsolatban.

2010. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

A személyes meglátásom?


A Bkv a Máv a teljes szabad rablások színtere, hiszen ilyen szerződések amik alapján kemény pénzeket fizetnek ki, nagyon távol áll a magyar valóságtól. Az Eu ban sem léteznek ekkora kifizetések gyakorlatilag a semmiért, vagy végkielégítések. Azt meg senki ne mondja hogy ezek nem a vezetés segítségével jöttek össze, hiszen az hogy valami állami az csak a tulajdonost nevezi, és a menedzsmenttől már semmi különbség nincs a priváttal szemben. Az az, olyan nincs hogy a menedzsment lop és ezt nem a tulajdonos utasítására teszi.

De a 4 es metró vagy az autópályák! Minden a testre szabott pályáztatással indul, aztán jönnek a direkt kihagyott részmunkák amihez nem kell közbeszerzés, és akár 100× os áron is elvégezhető. A magán szférában ezt a pótmunka korlát 5-105 os limitével ki is védik, de valahogy mintha ez a több 100 éve ismert szabályzó nem is létezne! De tisztán látszik a támogatási rendszereken is.

Miért nem a termelő beruházásokat támogatják, jah hogy ott nem igazán lehet nagyot szakítani? Vagy miért nem a kis vállalkozásokat csak a nagyokat, hiszen a statisztikák alapján 4-5× annyi munkahelyet lehet egy adott támogatási egységből létrehozni a KKV szektorba, és az a mienk marad és nem csak a GDP ben jelenik meg mint fiktív bevétel hanem a költségvetésünkben is. Arról nem is beszélve hogy a pénz itt marad és nem viszik ki, az az a korparatív hatásai évről évre jelentkeznek.

Ja hogy nem lehet 100 KKV től beszedni a pénzt, hanem egyszerűbb egy nagy multival megállapodni a piszkos pénzen? Sorolhatnám de minek, hiszen az ország képe jól mutatja hogy hová jutottunk!

2010. febr. 10. 10:35
 18/42 A kérdező kommentje:
5-10% bocs
2010. febr. 10. 10:36
 19/42 anonim ***** válasza:
12%
.nem hogy nem ismerik el,mert még a tudatukig sem jutott el.....ott van egy fal ami ezt nem engedi be:)
2010. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétumok kellenek?

Völgyhíd az alföldön, 40 cm magas kilátó, BKV, Zuschlag, Autópálya 3x annyiért mint Horvátországban, metróépítés (talán majd 20 év múlva kész lesz), kórházi széfek (mszp-s gyártotta őket, tudjátok amikor bevezették ezt a hülyeséget, de már eltörölték), vizitdíj automaták (szintén mszp-s gyártotta), MÁV körüli botrányok. Soroljam még?

2010. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!