Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar társadalomba beékelődött magyar-cigány kérdést kiküszöbölni? A többi lentebb.

Figyelt kérdés

Nem értem, és lehet, hogy rajtam kívül sokan mások sem, hogy mi lehet annak az oka, hogy sok száz év alatt sem sikerült összecsiszolódnunk egymással. Véleményem szerint nemhogy az ellentéteinket okozó okoknak kéne bennünket szétválasztani, hanem pontosan ezeknek kéne minket egybeforrasztani, együvé tenni, egységesíteni.

Tehát az a kérdés, hogy mikor hagyjuk abba a berögződött utálkozást? Oly sok platformot találhatunk a már meglévő közösnevezőkből eredő előnyök kihasználására.



2014. dec. 16. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

Azt írtad, hogy nem indult el a közösségszervezés. Ahhoz, hogy ez elindulhasson szervezőkre van szükség. A közösségszervezés találkozás nélkül nem mehet végbe. Beszélhetünk különböző alternatívákról, konszenzusokról, de ezek nem megoldások. Már nem. Itt csakis az akarat segíthet.

A legjobb megoldás egyike szerintem a megfelelő légkör biztosítása nemzettársaink számára, amely nem csak materiális, hanem lelki is. Tehát megértésen és türelmen alapul.

Az integrálódáshoz idő kell. De itt nem integrálódásról, hanem összeintegrálódásról van és lehet szó.

2014. dec. 30. 22:06
 62/69 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, ezt írtad:


" A vallás felőli megközelítésnek az a hiányossága, hogy kevesen tartják a vallásukat (akár magyar cigányokat, akár a magyarokat vesszük), de ettől függetlenül jó, csak éppen részmegoldás. Pl. a Metodista Egyházat (protestáns vallási irányzat) támogatni kell az ilyen irányú törekvéseiben, mert ők eredményesen segítik ennek a problémának a megoldódását."


Tehát kevesen tartják a vallásukat, Te ezt állapítottad med. Elképzelhetőnek tartom, hogy amit állítasz az csupán általános következtetésen alapulhat. Ha e kérdést vizsgálod, akkor szerintem vizsgáld egyenként a gyülekezwetek, vallási közösségek etnikai létszéménak változását. Nekem nincsenek információim e kérdéssel kapcsolatban, de feltételezem, hogy hogy vizsgálatod eredménye - nagy valószínűséggel-, akár jelentősen eltérő konzekvenciákat állapíthat meg arról, hogy mennyire hatékony a vallás irányító és integráló hatása.

A másik dolog pedig az, hogy utaltál arra, hogy vannak akik elhagyják a vallásukat, a gyülekezetet. Vagy csak ritkán és nem rendszeresen gyakorolják, ezért lazább a közösséggel való kapcsolatuk. Ezért ez itt létrehoz egy újabb kérdést. Vagyis azt, hogy miért hagyják ott azt a gyülekezetet, vallási közösséget, amely egyébként folyosó lehet számukra egy jobb lét felé, amely mintegy beintegrálódott része lenne az ország egészét képző magyar lakosságnak.

A kérdés, hogy miért hagyják ott a gyüliket? A miséket? Az imaesteket? Én tudom, sejtem. Pedig nem vagyok roma.

Egyik ok lehet az, hogy kinézettnek tarthatják magukat. A másik ok lehet az, hogy a többi jelenlévővel szemben szegényebbnek érezhetik magukat. A harmadik ok lehet az, hogy Ők nem tudnak annyit dobni a persejbe, mint a többi, akik "szocializálódottak". De van még pár ok. Pl a determinizálódottságuk (kényszer determinizálódottságuk, mert nem volt rá visszahatási lehetőségük). Éveken keresztül szuggesztálódott beléjük a megvetettség, kitaszítottság, lenézettség, megaláztatottság.

2014. dec. 31. 18:30
 63/69 anonim ***** válasza:

Igen, szervezőkre van szükség, a tettek lennének fontosak, de én úgy látom, hogy egyenlőre ott tartunk, hogy még csak a problémákról beszélünk, és még a megoldásokról történő párbeszédig sem jutottunk el. Mondjuk a szüleink még a problémákról sem beszélhettek, ez ahhoz képest előre lépés. Én ezt egy folyamatnak látom, amit próbálok a magam részséről előre mozdítani. A magam részéről még a videókra is alig van időm, a tanulás-munka is leterhel, és emellett már nincs erre időm, pedig érdekelne. Szerintem ezzel sokan vannak így.


Lehet, hogy a hitközösség vezetőit ösztönözni, vagy beemelni valami felzárkóztató rendszerbe a munkásságukat.

2015. jan. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
*kéne ösztönözni
2015. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenre van megoldás. Persze tudom, hogy erre azt szokás mondani, hogy, igen, könnyű azt mondani. Lehet, hogy ki kéne tágítani a kommunikációs csatornákat, azokat kétirányúvá vagy sokirányúvá kéne váltztatni. Szerintem vannak közöttetek olyanok, akik biztos, hogy sok jó ötlettel tudnának előhozakodni. Szeretném kiemelni, azt, hogy nem véletlenül utaltam arra, hogy vannak közöttetek olyanok, akik sok jó ötlettel szolgálhatnának. Arra gondolok, hogy tulajdonképpen ők tudják igazán azt megmondani, hogy mit szeretnének. Melyek azok a legfontosabb napi problémáik, amelyekre szeretnének megoldást találni, milyen tipusú tevékenységekhez volna affinitásuk. Ne érts félre! Azért próbáltam belülről megközelíteni a kérdést, mert pl, ha az előbb felsorolt kérdésekre választ adnak az érintettek, akkor a külső segítséget azokhoz lehetne igazítani. Értek ezalatt pl olyan dolgokat, hogy keresni lehetne olyan vállalkozásokat, akik velük kooperálhatnának. Nézd, egyértelmű, hogy a munkanélküliség az egyik legnagyobb probléma. De azt is tudjuk, hogy korábbi időkben ezek az emberek, ill őseik nagyon sokmindenhez értettek. Különböző mesterségekre gondolok. Nem sorolom fel ezeket a szakmákat, mert ti jobban tudjátok, hogy melyek ezek. Nagyon sok olyan munka lehet szerintem, amelyekhez az ő kézügyességük és tapasztalatuk pont jó lenne. Ez lehet pl faipari, építőipari stb meló. Van több is szerintem, de hogy melyek azok, ahhoz hogy ezt megtudjuk, akkor megkell kérdezni az érintetteket, hogy mihez ért, mit szeretne csinálni. Közvéleménykutatás, aztán statisztikázás, majd megfelelő munkaadók odatelepítése, akár külföldről "beszerezve" őket. Mindenképpen tudni kell, hogy ők mit szeretnének.


Van más ötlet is, pl, a felmérések adatai ismeretében jó kommunikációs szakemberek segítenék az elhelyezkedésüket. pl csodajó telemarketingesek, akik országosan, regionálisan megkeresnének cégeket, vállalkozókat, hogy biztosítsanak munkát ezen munkanélküli polgártársainknak.

Illetve aki alkalmazná a beprotezsálni kívánt munkanélkülit, akkor az adókedvezményt kapna.

2015. jan. 4. 19:27
 66/69 A kérdező kommentje:
De ott van pl az email marketing, meg a többi modern eszköz. Hmm?
2015. jan. 4. 19:30
 67/69 A kérdező kommentje:

Visszatérve a legutóbbit megelőző kommentemre, a szakmák felsorolásához igencsak odatenném nagybetővel pl a kerámiafestészetet is, hiszen vizuális művészetetek igencsak felülmúlja nagyon sok nemzet hasonló művészetétt, gondolok itt a sokszín csodálatos használatára, a szép mintákra, melyek stinte utánozhatatlanok, na és egyediek.

Tehát népi-művészi hagyományaitok és tudásotok itt is működhetne.

2015. jan. 4. 19:40
 68/69 A kérdező kommentje:
De még vannak remek ötleteim. Ha a fenti nem elégít ki.
2015. jan. 4. 19:53
 69/69 A kérdező kommentje:
Ha ez beindulna, akkor a közösségszervezés zökkenőmentesebbé válna! :)
2015. jan. 4. 19:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!